Izstādes

Saziņai un jautājumiem:

gors.izstades [at] rezekne.lv vai +371 64633303

Guna Kalnača,
Latgales vēstniecības GORS Mākslas izstāžu kuratore 
 
Ilona Rupaine,
Latgales vēstniecības GORS Mākslinieciskās nodaļas vadītāja
 
 

Izstāžu projektu konkurss 2025. gadam
 

Latgales vēstniecība GORS izsludina izstāžu projektu konkursu GORS Mākslas galerijā 2025.gadā skatāmajām izstādēm. Projektu konkursā aicināti piedalīties gan mākslinieki, gan izstāžu kuratori vizuālās mākslas, dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina jomā, piedāvājot grupu vai personālizstādes, kuratora veidotas u. c. izstādes. Pieteikumi konkursā tiek pieņemti līdz šī gada 3. jūnijam.

Mākslas galerijas izstāžu telpa Latgales vēstniecībā GORS tika atklāta 2016. gada februārī. Šajā laikā galerijā bijuši skatāmi gan unikāli, rezonansi raisoši, gan aizkustinoši, izzinoši un lielā daļā īpaši eksponēšanai Rēzeknē veidoti izstāžu projekti, ko veidoja  Roberts Muzis„ Diāna Īve, Āris Smildzers, Osvalds Zvejsalnieks, Taja Bella (Taya Bell), Frančeska Kirke, Magone Boleiko, Annele Slišāne, Aigars Bikše, Rolands Krutovs, Vija Zariņa, Romualds Geikins, Aleksejs Naumovs, Kristīne Kutepova, Leonarda Laganovska, Signe Vanadziņa, Artis Bute, Anatolijs Šandurovs, Karinē Paronjanca, Jānis Šneiders, Dainis Pundurs, Laura Feldberga un vēl daudzi citi mākslinieki.

Šis gads GORS Mākslas galerijā sākās ar keramiķes Līgas Skariņas veidoto izstādi “Māls”, kurai sekoja fotogrāfa Jāņa Gleizda 100 jubilejas izstāde. 2024.gadā GORS Mākslas galerijā plānotas vēl vairākas izstādes – Zviedrijas mākslinieču Katarinas Brieditis un Katarinas Evans ekoloģiskās un sociālās dimensijas dizaina, mākslinieces Sandras Strēles lielformāta gleznu, Kirila Panteļejeva tēlniecības objektu, LMMV Mūzikas un mākslas vidusskolas 65 gadu jubilejas un mākslinieka Rituma Ivanova gleznu izstādes.

Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerija ir viena no apmeklētākajām mākslas ekspozīciju vietām ne tikai Latgales reģionā, bet visā Latvijā, dodot iespēju iepazīties ar augstvērtīgiem mākslas darbiem un stāstiem ļoti plašam interesentu lokam. GORS Mākslas galerijā 2025. gadā plānotas piecas līdz sešas izstādes, vienas izstādes apskatei paredzot aptuveni divus mēnešus.

Plašāka informācija par izstāžu projektu konkursu un pieteikšanās iespējām atrodama Latgales vēstniecības GORS mājaslapas sadaļā „Mākslas galerija”. Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijas izstāžu kuratori Gunu Kalnaču (+371 29112872) vai Latgales vēstniecības GORS Mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāju Ilonu Rupaini (gors.izstades [at] rezekne.lv; +371 26119946).

Konkursa nolikums PDF formātā: ŠEIT

Informācija par tehnisko nodrošinājumu: ŠEIT

Pieteikuma anketa .docx formātā: ŠEIT

Pieteikuma anketas SAITE

 
 
 
 

AKTUĀLĀS IZSTĀDES:

No 21. maija līdz 16. jūnijam GORS Mākslas galerijā skatāma mākslinieču Katarinas Brieditis un Katarinas Evans ekoloģijas un sociālās dimensijas dizaina izstāde "Re Rag Rug" no Zviedrijas. Izstādē ir apskatāmi divpadsmit unikāli paklāji, kas tapa dažādās bezsteļļu tehnikās.  

Izstāde "Re Rag Rug" ir tapusi eksperimentālā dizaina projektā, kas īstenots Stokholmā, mākslinieču Katarinas Brieditis un Katarinas Evans tekstila studijā "Brieditis & Evans". Šajā izaicinošajā ilgtermiņa projektā mākslinieces divpadsmit mēnešu garumā darināja divpadsmit unikālus paklājus divpadsmit dažādās bezsteļļu tehnikās.

"Re Rag Rug" darbi tapa no dažāda tekstila skrandām, kas iegūtas no tekstilražošanas atkritumiem un novalkātiem apģērbiem. Šos šķietami nevērtīgos materiālus mākslinieces radoši pārstrādāja dažādās tehnikās – ar šūšanu, pīšanu, tamborēšanu, adīšanu, mezglošanu, tīšanu, griešanu, aplikāciju, izšūšanu, strukturāliem un reljefiem efektiem, trīsdimensiju formām, krāsošanu un batikošanu. Projekts un izstāde rāda, ka dizains var palīdzēt pievērst sabiedrības uzmanību ilgspējas jautājumiem, un ir taustāms pierādījums tam, ka šķietami nederīgs materiāls var iegūt pievienoto vērtību.

Mākslinieces skaidro: "Dizaina process sākas starp mūsu rokām un materiālu, mums meklējot tehnikas, kas izceltu katra materiāla labākās, neatkārtojamās īpašības. Tam seko mākslinieciskais process, kura gaitā mēs saskatām iespējas un kvalitātes, kuras izvērst un attīstīt, potenciāli bagātināt un transformēt. Ierobežotā krāsu palete ir papildu izaicinājums un iedvesmas avots."

"Re Rag Rug" paklāji ir izstādīti Zviedrijā, Honkongā, Lielbritānijā, Francijā, Itālijā, Japānā un Austrālijā. Izstādes plašais tvērums ir stiprinājis mākslinieču pārliecību par paklāja nozīmi cilvēka dzīvē un ļāvis secināt, ka interesei par dizainu un tekstilu – tāpat kā par plašākajiem materiālu pārstrādes, patēriņa un ilgtspējas jautājumiem – ir patiesi globāls raksturs.

Radošajam tandēmam "Brieditis & Evans" ir bagāta un ilggadēja pieredze tekstilmākslā, amatniecībā, dizainā un jaunu produktu izstrādē. Abu mākslinieču sadarbības pirmsākumi meklējami 2002. gadā, un kopš tā laika kopīgiem spēkiem tapuši dažādi projekti par tekstila pārstrādi un ilgtspēju.

Projektu atbalsta Zviedrijas Mākslas grantu komiteja. Izstāde tapusi sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā.

 

 

IZSTĀŽU ARHĪVS: