Izstādes

Saziņai un jautājumiem:

gors.izstades [at] rezekne.lv vai +371 64633303

Guna Kalnača,
Latgales vēstniecības GORS Mākslas izstāžu kuratore 
 
Ilona Rupaine,
Latgales vēstniecības GORS Mākslinieciskās nodaļas vadītāja
 
 

AKTUĀLĀS IZSTĀDES:

Līdz 24. septembrim Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā tiks eksponēta mākslinieces Magones Boleiko izstāde “Biotops”, kas aicina mākslas baudītājus vērot apbrīnojamos dabas procesus, tās nebeidzamās transformācijas formās, krāsās un būtībā.

Darbu izstādē “Biotops” māksliniece pauž apbrīnu par dabas procesiem. Jo ciešāk un uzmanīgāk ieskaties, jo vairāk spēj ieraudzīt. Piemēram, laiks. Laiks dabas procesos ir ļoti secīgs un strukturēts. Katram notikumam ir precīzs brīdis, to palaižot garām, nobruktu visa kārtība. Līdzsvars dabā ir apbrīnojami “noslīpēts”, dabiskos procesos visi elementi ir savienoti un lomas sadalītas. Cilvēks var plūst laikā, piepildīt to ar savu dabisko būtību, pildīt savu misiju, būt daļa no veseluma, bet var pretoties un cīnīties. Cilvēks var sadarboties, dzīvot simbiozē ar citiem šīs planētas organismiem, bet var atteikties no sadarbības un censties dzīvot pats, atsevišķi, veidot savus likumus. Formas dabiskajos procesos pilda funkciju. Neatkārtojamā meistarībā veidots katrs pumpurs, zieds, lapa, lai tie pildītu savu misiju vislabāk. Kā pumpurs sakļāvies auklē trauslo ziedu visu ziemu, kā sēklas lido ar saviem dažādajiem spārniem, kā auglis kārdina, lai tā sēklas tiktu aiznestas plašajā pasaulē - tie ir dabas inženierijas meistardarbi, grandioza arhitektūra un vienreizējas inovācijas.

Magone Boleiko (dz. 1985.g.) 2004. gadā absolvējusi Rēzeknes Mākslas vidusskolas Modes dizaina nodaļu, No 2005. gada studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā scenogrāfiju, konceptuālo glezniecību, 2013. gadā iegūstot maģistra grādu mākslā. 2023. gadā ieguvusi RTA sertifikātu pedagoģiskā procesa vadībā un organizācijā. Sarīkojusi 14 personālizstādes. Darbi iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā.  2023. gadā Izveidojusi interešu izglītības programmu “Dabas mākslas skola”.

Latgales vēstniecības GORS Mākslas galeriju iespējams apmeklēt no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 12.00 līdz plkst. 22.00. Vairāk informācijas: www.latgalesgors.lv.

Foto galerija

 

No 3. septembra līdz 29. oktobrim Latgales vēstniecības GORS 3. stāva foajē būs skatāma izdevniecības "Liels un mazs" 101 m gara izstāde “BikiMETRS”.  

2012. gadā izdevniecība "Liels un mazs" sāka veidot 100 dzejas bilžugrāmatu sēriju BIKIBUKS, kurā katrs dzejolis tika izdots atsevišķā kabatas izmēra grāmatiņā. Izlasē iekļauta gan tādu klasiķu, kā Rūdolfs Blaumanis, Fricis Bārda, Rainis, gan mūsdienu autoru Kārļa Vērdiņa, Ingas Gailes, Ilmāra Šlāpina un daudzu citu dzeja. Dzejoļu ilustrēšanā iesaistījās 98 mūsdienu mākslinieki, kuri pārstāv dažādas vizuālās mākslas jomas (grafiku, glezniecību, scenogrāfiju, tēlniecību, tekstilmākslu u. c.) un ilustrācijā izmantojuši ļoti atšķirīgas tehnikas.

BIKIBUKA mamma – idejas autore māksliniece Rūta Briede kopā ar dzejas izlases sastādītāju Inesi Zanderi deva viņam vārdu, bet grāmatu dizainers Artis Briedis, veidojot sērijas logo, radīja īsto izskatu: Bikibuks ir mazs ragainis, kas līdzinās atvērtai grāmatiņai. Atrast šo vārdu palīdzēja Jāņa Baltvilka dzejolis Biki-buki, kas kļuva par pašu pirmo sērijas izdevumu. Jaunradītais vārds kļuva arī par sugas vārdu latviešu valodā – par bikibuku tiek dēvēta katra mazā kabatas formāta grāmatiņa.

Izstāde "BikiMETRS" piedāvā dzīvot līdzi bikibuku tapšanas procesam – izstāde līdzinās lappusēm no "BIKIBUKA" dienasgrāmatas: tajā var uzzināt dažādus "bikifaktus", pētīt skices un fotogrāfijas, lasīt fragmentus no darba sarakstes, mākslinieku komentārus, pētīt izmantotās tehnikas, iepazīt darbu prototipus – cilvēkus un lietas, ar kvadrātkodu palīdzību savā telefonā klausīties dziesmas, kurās skan BIKIBUKĀ publicēto dzejoļu teksti. Bet, ja esi mazs un lokans skatītājs, dažās ilustrācijās varēsi ielīst un iejusties no iekšpuses!

Apmeklēt izstādi darba dienās varēs tikai pēc iepriekšējās pieteikšanās pa tālruni 64633303 vai uz e-pastu koncertzale [at] rezekne.lv, bet brīvdienās no 12.00 – 16.00. Atklāšanas dienā izstāde būs apskatāma bezmaksas, bet vēlāk ieejas maksa 2,00 €.  

Fotogalerija

IZSTĀŽU ARHĪVS: