Izdevniecība "Liels un mazs". 101 m gara izstāde “BikiMETRS”

No 3. septembra līdz 29. oktobrim Latgales vēstniecības GORS 3. stāva foajē bija skatāma izdevniecības "Liels un mazs" 101 m gara izstāde “BikiMETRS”.  

2012. gadā izdevniecība "Liels un mazs" sāka veidot 100 dzejas bilžugrāmatu sēriju BIKIBUKS, kurā katrs dzejolis tika izdots atsevišķā kabatas izmēra grāmatiņā. Izlasē iekļauta gan tādu klasiķu, kā Rūdolfs Blaumanis, Fricis Bārda, Rainis, gan mūsdienu autoru Kārļa Vērdiņa, Ingas Gailes, Ilmāra Šlāpina un daudzu citu dzeja. Dzejoļu ilustrēšanā iesaistījās 98 mūsdienu mākslinieki, kuri pārstāv dažādas vizuālās mākslas jomas (grafiku, glezniecību, scenogrāfiju, tēlniecību, tekstilmākslu u. c.) un ilustrācijā izmantojuši ļoti atšķirīgas tehnikas.

BIKIBUKA mamma – idejas autore māksliniece Rūta Briede kopā ar dzejas izlases sastādītāju Inesi Zanderi deva viņam vārdu, bet grāmatu dizainers Artis Briedis, veidojot sērijas logo, radīja īsto izskatu: Bikibuks ir mazs ragainis, kas līdzinās atvērtai grāmatiņai. Atrast šo vārdu palīdzēja Jāņa Baltvilka dzejolis Biki-buki, kas kļuva par pašu pirmo sērijas izdevumu. Jaunradītais vārds kļuva arī par sugas vārdu latviešu valodā – par bikibuku tiek dēvēta katra mazā kabatas formāta grāmatiņa.

Izstāde "BikiMETRS" piedāvā dzīvot līdzi bikibuku tapšanas procesam – izstāde līdzinās lappusēm no "BIKIBUKA" dienasgrāmatas: tajā var uzzināt dažādus "bikifaktus", pētīt skices un fotogrāfijas, lasīt fragmentus no darba sarakstes, mākslinieku komentārus, pētīt izmantotās tehnikas, iepazīt darbu prototipus – cilvēkus un lietas, ar kvadrātkodu palīdzību savā telefonā klausīties dziesmas, kurās skan BIKIBUKĀ publicēto dzejoļu teksti. Bet, ja esi mazs un lokans skatītājs, dažās ilustrācijās varēsi ielīst un iejusties no iekšpuses!

Apmeklēt izstādi darba dienās varēs tikai pēc iepriekšējās pieteikšanās pa tālruni 64633303 vai uz e-pastu koncertzale [at] rezekne.lv, bet brīvdienās no 12.00 – 16.00. Atklāšanas dienā izstāde būs apskatāma bezmaksas, bet vēlāk ieejas maksa 2,00 €.  

Fotogalerija