Akustika

Latgales vēstniecības GORS lielākais lepnums ir divas akustiskās koncertzāles, kuru skanīgumu nodrošina īpašā uzbūve, kas ļauj mainīt akustikas īpašības atkarībā no koncerta veida. Tas iespējams, pateicoties tepat Rēzeknē izgatavotajiem sienu un griestu vairogiem, kuru leņķi ir maināmi, lai atstarotu vai apslāpētu skaņu tieši tā, kā tas nepieciešams. Tiem palīdz atritināmas žalūzijas un pārvietojami vairogi. Lai skaņas aina būtu nevainojama, pat krēsli gatavoti atbilstoši noteiktiem akustiskiem raksturlielumiem.

Vestards Šimkus, pianists: "Eiropas kontekstā koncertzāles GORS akustika vērtējama īpaši augstu, jo tā ir lieliski izplānota jau ēkas projektēšanas stadijā, nevis tikai pielāgota telpai jau tad, kad tā ir uzbūvēta. Īpaši iepriecinoši ir regulējamie skatuves akustiskie vairogi, kas rada iespēju pielāgot zāles akustiku konkrēta ansambļa, orķestra vai solista vajadzībām. Tādu iespēju nav bieži arī pasaulē. Pats šīs zāles akustikas raksturs ir īpaši patīkams un skanīgs gan klausītājiem, gan pašiem mūziķiem uz skatuves. Arī tā ir samērā reta parādība. GORS šobrīd ir labākā vieta akustiskajiem koncertiem visā Baltijā. Kā pianists varu teikt, ka pilnīgi noteikti svarīgākā lieta ir koncertflīģelis. Koncertzālē GORS ir divi visaugstākās raudzes firmas "Steinway & Sons" koncertflīģeļi, un tie apvienojumā ar brīnišķīgo akustiku padara šo zāli par sapņu vietu, kur uzstāties."

Jans Inge Gustavsons, "Akustikon" (Zviedrija): "Jums ir viss pamats sagaidīt, ka gan lielajā, gan arī mazajā akustiskajā koncertzālē būs labskanīgi kā klasiskās mūzikas, tā arī populārās mūzikas koncerti. Domāju, ka projekts ir ļoti interesants, jo jūs esat bijuši tiešām ļoti veiksmīgi, domājot par daudzfunkcionalitāti."

Akustika. Latgales vēstniecība GORS