Latvijas skolas soma

Latgales vēstniecība GORS programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājums

01.09.2019.-31.12.2019.

Īpašs piedāvājums skolām programmai „Latvijas skolas soma”, kas paredz biļešu cenas uz Latgales vēstniecības GORS rīkotiem pasākumiem skolēnu grupām līdz 7,00 EUR.

Pieteikšanās kārtība un noteikumi:

 • Pieteikšanās uz pasākumiem, biļešu rezervācija: e-pasts: koncertzale [at] rezekne [dot] lv, telefons +371 64633303. Darbalaiks 12.00-18.00 darbadienās, sestdien un svētdien 12.00-16.00. Ja Informācijas centrs-kase nav sazvanāma un vēlaties, lai Jums atzvana, tad nospiediet taustiņu „1”.
 • Informācijas centrā-kasē tiek veikta biļešu rezervācija uz kādu no pasākumiem. Lai saglabātu veikto rezervāciju līdz pasākumam, 2 darba dienu laikā nepieciešama garantijas vēstule, ko var iesniegt ieskenētu e-pastā, taču 2 nedēļu laikā nepieciešams iesniegt garantijas vēstules oriģinālu.
 • Garantijas vēstule – juridisks dokuments/vēstule, kas garantē rezervētā pasākuma apmaksu. Pasākumiem, kas norisināsies 2019. gada septembrī un oktobrī apmaksa jāveic līdz 2019. gada 30. septembrim. Garantijas vēstulei jābūt uz skolas veidlapas ar parakstiem.
 • Uz noteiktiem pasākumiem biļešu skaits ir ierobežots.
 • Īpašais kultūras skolas somas piedāvājums nesummējas ar citām Latgales vēstniecības GORS piedāvātajām atlaidēm.
 • Skolotājam vai grupu pavadošai personai – ieeja bez maksas. No 1. līdz 5. klasei uz 15 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas. 6.-12. klasei uz 20 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas.

Programmas piedāvājums Latgales vēstniecībā GORS var tikt papildināts!

DŽEZS SATIEK ĒRĢELES. BARBARA DENERLEINA 
ORGANismi 2019
VIETU NAV!
 
Ceturtdiena, 10. oktobris 18.00, Mazā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - 8.-9.kl., vidusskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 
Denerleina ir starptautiski atzīta džeza ērģelniece, gan “Hammond”, gan stabuļu ērģeļu virtuoze. Barbara Denerleina ir mūzikas skatuves ikona, kura pilnībā sevi ziedojusi, lai atklātu un parādītu skanējumu, ko uz ērģelēm sasniedz džeza mūzika. Mūziķe attīstījusi savu unikālo spēles stilu, kuram nav ne priekšgājēju, ne atdarinātāju. Vairāk nekā 35 gadus ilgās karjeras laikā Denerleina ierakstījusi gandrīz 27 solo albumus. Ekstravagantā mūziķe Latvijā pirmo un līdz šim vienīgo reizi viesojās gandrīz pirms 15 gadiem. Festivāla “ORGANismi” koncertā tiks atskaņota ērģelnieces jaunākā koncertprogramma “My moments”, par kuru pati mūziķe saka: “Mūzika ir kā dārgakmens, kas mums sniedza daudzus vērtīgus mirkļus – laimi un bezgalīgu prieku, mīlestību un brīvību. Ar šiem iedvesmas un manas muzikālās pasaules brīžiem es gribu dalīties ar klausītājiem visā pasaulē, parādot instrumentu karalienes – ērģeļu – skaņas krāsainību un maģiju. Ērģeles ir mana mīlestība, mana misija!”
 
 

Plašāk par pasākumu: TE

ĒRĢEĻU SIMFONIJA. IVETA APKALNA, LNSO ORGANismi 2019
Piektdiena, 11. oktobris 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - 8.-9.kl., vidusskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 
Pirmo reizi Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā “ORGANismi” satikties festivāla mākslinieciskā vadītāja Iveta Apkalna un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, koncertprogrammā “Ērģeļu simfonija” atskaņojot beļģu komponista un mūzikas publicista, viena no ievērojamākajiem 19. gadsimta pirmās puses ērģelniekiem un beļģu ērģeļmūzikas attīstītājiem Jozefa Jongena Ērģeļkoncertu “Sinfonia Concertante” un Kanādas latviešu komponista Tālivalža Ķeniņa “Sinfonia Concertata” (Astotā simfonija).
 

Plašāk par pasākumu: TE

ORIGIN. SHIPSEA. Iveta APKALNA, JIRMV meiteņu koris. ORGANismi 2019
Sestdiena, 12. oktobris 18.00 un 20.30, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - 8.-9.kl., vidusskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 

Viena no ērģeļmūzikas festivāla īpašajām lietām – katrā festivālā top kāds unikāls uzvedums, koncertprogramma. Šajā reizē ērģelnieces Ivetas Apkalnas aicinājumam atsaucies mūziķis Shipsea (Jānis Šipkēvics), lai kopā ar Ivetu un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas kori radītu koncertprogrammu “Origin”.  Koncertā skanēs J.S. Baha, F. Glāsa, A. Perta, D. Langa u.c. komponistu mūzika.

 
Plašāk par pasākumu: TE
 
MUZIKĀLĀ DARBNĪCA. Izrāde-improvizācija
ORGANismi 2019
Svētdiena, 13. oktobris 11.00, Mazā zāle 
Latvijas skolas somas piedāvājums: 5,00 €
Mērķauditorija - pirmskola, sākumskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 
Izrāde-improvizācija bērniem, kurā kopā ar mazajiem skatītājiem improvizēs trīs dažādu profesiju mākslinieki, katras izrādes saturu un zīmējumu radot kā unikālu stāstu. Izrādē piedalās improvizācijas teātra aktieris Varis Klausītājs, viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm Iveta Apkalna un gleznotāja Ingrīda Ivane.
 
Plašāk par pasākumu: TE
 
ŽIZELE. Latvijas Nacionālā baleta viesizrāde
VIETU NAV!
 
Svētdiena, 3. novembris 17.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: parters 7,00 €, balkons 6,00 €
Mērķauditorija - pamatskola, vidusskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 

„Žizele” ir viens no pirmajiem lielajiem romantisma baletiem un viens no retajiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Uz lauku ciemata idilles fona risinās stāsts par naivās meitenes nodoto mīlestību, ārprātu un dzīvi pēc nāves baisi skaistajā pasaulē, kurā valda vilas – atriebīgi pieviltu sieviešu rēgi. 
LOMĀS:
Žizele: Elza Leimane, Jolanta Lubēja
Princis Alberts: Raimonds Martinovs, Arturs Sokolovs, Sergejs Neikšins
Hilarions: Ringolds Žigis, Andris Pudāns
Mirta: Baiba Kokina, Iļana Puhova, Alise Prudāne, Paula Lieldidža-Kolbina
Kāzu pas de deux: Annija Kopštāle, Germans Ševčenko, Sabīne Strokša, Viktorija Jansone, Viktors Seiko, Arturs Sokolovs, Zigmārs Kirilko
Divas vilas: Juka Mijake-Sokolova, Ieva Rācene

Plašāk par pasākumu: TE

MĪĻDZIESMIŅAS. Koncertprogramma bērniem
VIETU NAV!
 
Pirmdiena, 4. novembris 11.00 un 13.00, Mazā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 6,00 €
Mērķauditorija - pirmskola, sākumskola
 
Koncertprogrammā bērniem “Mīļdziesmiņas”, dziedot bērniem mīļas dziesmas, dzirdēsim Aiju Andrejevu, Martu Kristiānu Kalniņu, uzstāsies arī Goran Gora, Jānis Miltiņš, Mārtiņš Miļevskis. Koncerta stāstniece – Karina Bērziņa. 
Par programmu: Latviešu tautasdziesmas, Imanta Kalniņa un Raimonda Paula, Renāra Kaupera un Valta Pūces dziesmas, kas savijas raibā virknītē. Dziesmiņas – mīļdziesmiņas. Par saulīti un mīļu dienu, par brālīti, māsiņu un putniņu, lelli, kurai skaistākā jaka, par vilciņu, kas jēros ir apmaldījies, par zaķīšiem pirtiņā. Par raibo pasauli, kurā katram sava vieta. Koncertprogramma “Mīļdziesmiņas” ir viena no VSIA “Latvijas koncerti” “Patiešām maziņiem” programmām. “Patiešām maziņiem” ir izglītojošs un izklaidējošs koncertcikls pirmsskolas vecuma bērniem.
 
Plašāk par pasākumu: TE
 
GRAŅONKA
Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra viesizrāde
VIETU NAV!
 
Piektdiena, 15. novembris 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: parters 7,00 €, balkons 5,00 €
Mērķauditorija - pamatskola, vidusskola (12+)
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 
Vīrs atgriežas mājās vēlāk nekā parasti un iedzēris. Šoreiz sieva ir nolēmusi – pār slieksni vīrs netiks laists. Kas liek viņai pēdējā brīdī mainīt lēmumu? Bailes, žēlums, mīlestība? Tā ir tikai viena sadzīves aina, bet izrādes „Graņonka” pamatā ir dažādas situācijas, kas mums ir zināmas ne tikai no literatūras un kino. Izrādes varoņi – vi
enkārši cilvēki, tāpēc arī situācijas, kuras izspēlē aktieri, ir kā no dzīves. Visās ainās tā vai citādi klātesošs ir alkohols. Taču stāsts jau nav par to, bet par cilvēkiem, kas kādā brīdī saka: „Vai iedzersim?”. Šajā izrādē ir improvizācijas, aktieru vērojumi, personiskie stāsti – pati dzīve kļuvusi par izrādes dramaturģijas pamatu.
Režisors: Elmārs Seņkovs
Aktieri: Jekaterina Frolova/Veronika Plotņikova, Dana Bjorka, Aleksandrs Maļikovs, Aleksejs Korgins, Vadims Grosmans
 
Plašāk par pasākumu: TE
 

MĀJA ZEM VARAVĪKSNES
Radošā apvienība "Teātris un Es" izrāde
Otrdiena, 26. novembris 14.00 un 18.00, Mazā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - sākumskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!

Kam mājās ir Sunītis un Kaķīte, zina, cik daudz mīlestības un prieka tie sniedz mājiniekiem. Bet, vai Sunītis un Kaķīte spēj sadzīvot tikai divi vien, kad neviena nav mājās? Ko tad viņi dara? Spēlējas vai tieši otrādi – ķīvējas? Varbūt viņi pa kluso atver ledusskapi un apēd visus gardumus? Vai, varbūt viņiem ir slepena eja, pa kuru viņi nemanāmi izslīd uz ielas? To un daudz ko citu jūs noskaidrosiet, ja atnāksiet uz izrādi.
Šī ir jautra izrāde bērniem un skolotājām, kurā izrādes varoņi  interaktīvi iesaista mazos skatītājus izrādes notikumos. Kopā ar bērniem viņi centīsies noskaidrot: Kas ir draudzība un kam tā vispār ir vajadzīga? Kāpēc ir jāmācās? Un kas ir labāk - kārtība vai nekārtība? Izrādē MĀJA ZEM VARAVĪKSNES gan varoņus, gan skatītājus sagaidīs daudz palaidnību un interesantu piedzīvojumu! 
 
Plašāk par pasākumu: TE
 
BĒTHOVENA SONĀTES. Pianists Daumants Liepiņš
VIETU NAV!
 
Svētdiena, 1. decembris 16.00, Mazā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 6,00 € 
Mērķauditorija - vidusskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 
Daumanta Liepiņa koncertprogrammas uzmanība ir vērsta uz dižā Vīnes klasiķa Ludviga van Bēthovena klaviersonātēm, trim ļoti atšķirīgiem meistardarbiem, kas tapuši dažādos komponista daiļrades posmos. Sākot ar pastorāli gaišo 15. sonāti, turpinot ar dramatisko 23. jeb “Apasionātu”, un noslēdzot ar filozofisku pārdomu caurausto 32. – pēdējo ģēnija klaviersonāti... Klausītājiem šī būs iespēja arī salīdzināt Bēthovena rakstības stilu vidējā un vēlīnajā daiļrades periodā, ejot cauri trīs dažādiem sonātes cikla variantiem – četrdaļīgam, trīsdaļīgam un divdaļīgam, pēdējā sonātē iekļaujot arī fūgas elementus. 
Daumanta Liepiņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas – saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas. Šīs kvalitātes novērtējusi arī Lielās mūzikas balvas žūrija, pasludinot viņu par 2016. gada “Jauno mākslinieku”.
 
Plašāk par pasākumu: TE
 
ZIEMASSVĒTKI AR THE QUEEN`S SIX
Sestdiena, 2. decembris 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - vidusskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 

“The Queen’s Six” ir sešbalsīgs vīru ansamblis, kas dibināts 2008. gadā, kad Lielbritānija atzīmēja 450. jubilejas gadu kopš Karalienes Elizabetes I kronēšanas, iedvesmojot ansambļa nosaukuma rašanos. Ansambļa “The Queen’s Six” dalībnieki ir Vindzoras pils Svētā Džordža kapelas kora dalībnieki. Koris piedalās karaliskās ģimenes norisēs, kuru vidū arī nesenākais lielais notikums – prinča Harija un Meganas Mārklas, Saseksas hercogu pāra, kāzas. Pateicoties intensīvajam mēģinājumu un koncertu grafikam, ansamblim piemīt īpaši izkopts un sabalansēts skanējums. Kolektīva repertuārs aptver ļoti plašu diapazonu, sākot ar viduslaiku vienbalsīgiem dziedājumiem, renesanses daudzbalsībai, krāšņiem madrigāliem un tautasdziesmām un beidzot ar džeza mūziku un populārās mūzikas skaņdarbu aranžējumiem.

Plašāk par pasākumu: TE

SNIEGAVĪRS OLAFS 
Muzikāla izrāde 
Sestdiena, 21. decembris 16.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - sākumskola, pamatskola
Jautrais sniegavīrs Olafs no populārās animācijas filmiņas “Frozen” jeb “Ledus sirds” ir ieradies, lai izklaidētu savus mazos un lielos fanus. Muzikāla izrāde bērniem vai bērniem kopā ar vecākiem ar populāru aktieru piedalīšanos.
Plašāk par pasākumu: TE
 
LATVIEŠU FILMU SEANSI
 
Programmā „Latvijas skolas soma” Latgales vēstniecībā GORS iespējams noskatīties dažādas Latvijā veidotas filmas:
 • Bille;
 • Vectēvs, kas bīstamāks par datoru;
 • Homo Novus;
 • Tēvs nakts;
 • Vecā dārza noslēpums;
 • u.c.
Minimālais skolēnu skaits, lai nodrošinātu filmas seansu, ir 100 skolēni. Cena katram filmas seansam individuāla un atkarīga no skolēnu skaita, robežās no 2,50-5,00 €. Plašāka informācija par piedāvājumu, kā arī pieteikšanās filmām, zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv
 
EKSKURSIJA LATGALES VĒSTNIECĪBĀ GORS
 
Latgales vēstniecība GORS piedāvā doties organizētās ekskursijās, lai labāk iepazītu koncertzāli un tās piedāvātās iespējas.
Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle “Gors”, Mazā zāle “Zīdaste”, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle, tāpat ir iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās. Ekskursijas noslēgumā ikviens tiek laipni aicināts aplūkot aktuālo izstādi pirmā stāva Mākslas galerijā.
 
Ekskursiju pieteikšana
Darba dienās: 12.00–18.00
Sestdienās, svētdienās: 12.00–16.00
 
Ekskursiju apmeklējuma laiks
Katru dienu no 9.00-17.00, izņemot pasākuma dienās pēdējais laiks 2h pirms pasākuma sākuma
 
Cena
Grupām, kurās interesentu skaits ir 10 un vairāk – ekskursijas maksa ir 2,00 € personai (skolēniem 1,50 €). Skolēnu grupām uz 10 skolēniem vienam skolotājam kā pavadošajai personai ieeja ir bez maksas.