Latvijas skolas soma

Latgales vēstniecība GORS programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājums

01.01.2019.-31.05.2019.

Īpašs piedāvājums skolām programmai „Latvijas skolas soma”, kas paredz biļešu cenas uz Latgales vēstniecības GORS rīkotiem pasākumiem skolēnu grupām līdz 7,00 EUR.

Pieteikšanās kārtība un noteikumi:

 • Pieteikšanās uz pasākumiem, biļešu rezervācija: e-pasts: koncertzale [at] rezekne [dot] lv, telefons +371 64633303. Darbalaiks 12.00-18.00 darbadienās, sestdien un svētdien 12.00-16.00. Ja Informācijas centrs-kase nav sazvanāma un vēlaties, lai Jums atzvana, tad nospiediet taustiņu „1”.
 • Informācijas centrā-kasē tiek veikta biļešu rezervācija uz kādu no pasākumiem. Lai saglabātu veikto rezervāciju līdz pasākumam, 2 darba dienu laikā nepieciešama garantijas vēstule, ko var iesniegt ieskenētu e-pastā, taču 2 nedēļu laikā nepieciešams iesniegt garantijas vēstules oriģinālu.
 • Garantijas vēstule – juridisks dokuments/vēstule, kas garantē rezervētā pasākuma apmaksu. Pasākumiem, kas norisināsies 2019. gada janvārī un februārī apmaksa jāveic līdz 2019. gada 31. janvārim. Garantijas vēstulei jābūt uz skolas veidlapas ar parakstiem.
 • Uz noteiktiem pasākumiem biļešu skaits ir ierobežots.
 • Īpašais kultūras skolas somas piedāvājums nesummējas ar citām Latgales vēstniecības GORS piedāvātajām atlaidēm.
 • Skolotājam vai grupu pavadošai personai – ieeja bez maksas. No 1. līdz 5. klasei uz 15 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas. 6.-12. klasei uz 20 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas.

Programmas piedāvājums Latgales vēstniecībā GORS var tikt papildināts!

DZEIVIS GRAIDI. Vīru koris “Graidi”, Raibīs un pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķi 

Piektdiena, 26. aprīlis 18.00 Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: parters 4,90 €, balkons 3,50 € 
 
Rēzeknes vīru kora “Graidi” rosināts koncertuzvedums “Dzeivis graidi” ar Oskara Orlova (Raibīs) klātbūtni, tekstiem un dzejas vārsmām, Guntras Kuzminas-Juknas un Ilonas Rupaines mūziku un pūtēju orķestra “Rēzekne” mūziķu grupas spēlētajām temperamentīgajām melodijām.
 
Koncertuzvedums “Dzeivis graidi”, kurā skanēs tikai latgaliešu valoda, pirmo reizi būs skatāms 26. aprīlī, simboliski nosvinot Latgales kongresa dienu, kura šogad Latvijā pirmo reizi tiks atzīmēta 27. aprīlī.

Plašāk: TE 

ROMANTISKAIS BRĀMSS.
SINFONIETTA RĪGA sezonas noslēguma koncerts
 
Sestdiena, 18. maijs 18.00 Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: parters 7,00 €, balkons 5,00 €
Mērķauditorija – pamatskola, vidusskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!               
 
Diriģenta Normunda Šnē vadībā Sinfonietta Rīga noslēdz sezonu Johannesa Brāmsa zīmē ar Otro simfoniju un Otro klavierkoncertu.
Brāmsa draugs Teodors Billrots pēc iepazīšanās ar Otrās simfonijas partitūru rakstīja: “Tā pilna viļņu ņirboņas, debess zilgmes, saules gaismas un vēsu, zaļu ēnu.” Vispacilātāko un gaišāko no Brāmsa simfonijām mēdz dēvēt par pastorālo. Tai līdzās skaņraža katedrāliski monumentālais Otrais klavierkoncerts ar argentīniešu pianista Nelsona Gernera solo. Talantīgā mūziķa potenciālu jau viņa studiju gados pamanīja (arī Argentīnā dzimusī) Marta Argeriča, un vēlāk abi kopā uzstājušies, spēlējot četrrocīgi. Nelsonu Gerneru uzskata par vienu no diskrētākajiem māksliniekiem, kas vienlaikus izveidojis iespaidīgu solista karjeru. Augstu cildināti pianista veiktie ieskaņojumi. Viņa spēle tai piemītošā poētisma un skaidrības dēļ tiek salīdzināta ar pilnmēness nakti.
 
Plašāk par pasākumu: TE
 
BRĀLĪTIS UN KARLSONS, KAS DZĪVO UZ JUMTA
Latvijas Leļļu teātra viesizrāde
 
Trešdiena, 22. maijs 14.00 Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: parters 7,00 €,
balkons 5,00 €
Mērķauditorija - pirmsskola (4+), sākumsskola
 
Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā Stokholmā vai varbūt tepat Rīgā dzīvo pavisam parasts zēns Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parast zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi... ar viņu pavadīt laiku ir tik jauki!

Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta ir izrāde visai ģimenei - mazajiem skatītājiem tas ir brīnumains stāsts par lidojošu, labsirdīgu vīriņu, savukārt vecāki varēs pasmieties par karikatūrisko ģimenīti.

Brīdinām, ka izrādes laikā tiek izmantoti pirotehnikas efekti!

Plašāk par pasākumu: TE

VECTĒVS.
Jaunā Rīgas teātra viesizrāde
 
Sestdiena, 25. maijs 18.00 Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: parters 7,00 €, balkons 5,00 €
Mērķauditorija – pamatskola, vidusskola (12+)
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 
Starplauks ir zemes josla, kas atrodas starp pretinieku pozīcijām. Joslas platums ir atkarīgs no vietas topogrāfiskajām īpatnībām.  Reizēm šī josla ir tik šaura, ka var dzirdēt, kā otrā pusē sarunājas. 1945. gada ziemā Kurzemes cietoksnī bija gadījumi, kad abās ierakuma pusēs runāja latviski.
Abi mani vectēvi krita. Viens – sarkanarmietis, otrs – leģionārs. Es mēģinu saprast – kāpēc?
Izrāde, kas guvusi vairākus apbalvojumus: Spēlmaņu nakts balva - Latviešu autora iestudējums un skatītāju balva– Labākā izrāde.
Cilvēks, kurš meklē vectēvu – Vilis Daudziņš
Režisors – Alvis Hermanis
Mākslinieks – Uģis Bērziņš
Teksta autors – Vilis Daudziņš
 
Plašāk par pasākumu: TE
LATVIEŠU FILMU SEANSI
 
Programmā „Latvijas skolas soma” Latgales vēstniecībā GORS iespējams noskatīties dažādas Latvijā veidotas filmas:
 • Bille
 • Vectēvs, kas bīstamāks par datoru
 • Homo Novus
 • Tēvs nakts
 • Vecā dārza noslēpums
 • u. c. (pēc vienošanās) 
Minimālais skolēnu skaits, lai nodrošinātu filmas seansu, ir 100 skolēni. Cena katram filmas seansam individuāla un atkarīga no skolēnu skaita, robežās no 2,50-5,00 €. Plašāka informācija par piedāvājumu, kā arī pieteikšanās filmām, zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv
EKSKURSIJA LATGALES VĒSTNIECĪBĀ GORS
 
Latgales vēstniecība GORS piedāvā doties organizētās ekskursijās, lai labāk iepazītu koncertzāli un tās piedāvātās iespējas.
Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle “Gors”, Mazā zāle “Zīdaste”, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle, tāpat ir iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās. Ekskursijas noslēgumā ikviens tiek laipni aicināts aplūkot aktuālo izstādi pirmā stāva Mākslas galerijā.
 
Ekskursiju pieteikšana
Darba dienās: 12.00–18.00
Sestdienās, svētdienās: 12.00–16.00
 
Ekskursiju apmeklējuma laiks
Katru dienu no 9.00-17.00, izņemot pasākuma dienās pēdējais laiks 2h pirms pasākuma sākuma
 
Cena
Grupām, kurās interesentu skaits ir 10 un vairāk – ekskursijas maksa ir 2,00 € personai (skolēniem 1,50 €). Skolēnu grupām uz 10 skolēniem vienam skolotājam kā pavadošajai personai ieeja ir bez maksas.