Latvijas skolas soma

Latgales vēstniecības GORS piedāvājums programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

Kino stunda ar GORU
Latgales vēstniecība GORS piedāvā iespēju noskatīties latviešu filmas dažādām skolēnu vecuma grupām.
 
Sākumskolas skolēniem ieteicamās filmas:
Animācijas filma “Lupatiņi”. Režisors Edmunds Jansons.
Animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”. Režisors Edmunds Jansons.
Animācijas filma “Zelta Zirgs”. Režisors Reinis Kalnaellis.
Piedzīvojumu filma "Ēriks Akmenssirds". Režisors Ilmars Rāgs.
 
Pamatskolas un vidusskolas skolēniem ieteicamās filmas:
Drāma, Ģimenes filma “Māsas” 
Drāma, Vēsturiska “Janvāris” 
Drāma, "Mana brīvība"
Piedzīvojumu filma "Ēriks Akmenssirds"
 
Kinoseansa cena ir 4,00 EUR/par vienu skolēnu. Skolotājiem, kuri izmantos filmas skatīšanās pieredzi mācību un/vai audzināšanas darbā, piedāvājam bezmaksas kinoseansa apmeklējumu kopā ar klasi.
 
Pieteikšanās uz kinoseansu:
Pieteikšanās uz KLĀTIENES IZGLĪTOJOŠO kinoseansu vienas izglītības iestādes ietvaros: e-pasts: gors.kino [at] rezekne.lv, +371 28819984 darbadienās no plkst. 9.00–16.30.
 
 
Animācija "Lupatiņi" 
Žanrs : animācija, ģimenes
Režisors: Edmunds Jansons
Vecuma ierobežojums: Bez ierobežojuma
Garums : 52 min.
 
Animācijas īsfilmu cikla “Lupatiņi” varoņi – Zeķīte, Cimdiņš, Spilventiņš un Lakatiņš – mīt audumu mājā, kur, gudrā Kaķa pieskatīti, izzina pasauli ap sevi. Lupatiņu nepagurstošā zinātkāre un aizraujošās gaitas ir animētas kā kolāža, izmantojot auduma gabaliņus, pogas, lentes, mežģīnes. “Tās ir lieliskas rotaļlietas, un spēlēties ar tām ir pat interesantāk, nekā ar smalkām lellēm. Lietu īpašības ļauj iztēloties to raksturus, un tad jau sākas stāsts. Tā spēlējas mazi bērni, tā spēlējamies arī mēs, Lupatiņu  autori,” saka rakstniece Inese Zandere.
 
 
 
Animācija "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" 
Žanrs : Ģimenes piedzīvojumu animācijas filma
Režisors: Edmunds Jansons
Garums: 70 min.
 
Filma visai ģimenei. ,,Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" ir vasaras piedzīvojumu stāsts Rīgas priekšpilsētā Maskačkā. Jēkabam, zēnam no Rīgas centra, vasara būs jāpavada pie radiem pilsētas nomalē, Maskačkā. Tas ir briesmīgi! Māsīca Mimmi ir diezgan neciešama, un onkulim, bijušajam jūrniekam Ērglim, vienkārši nav laika. Tomēr izrādās, ka Maskačka ir pavisam neparasta vieta - te dzīvo runājoši suņi! Un Mimmi atklāj, ka negantais uzņēmējs Imants Rausis plāno pārvērst romantisko priekšpilsētu bezpersoniskās augstceltnēs. Tas nedrīkst notikt! Vai bērniem izdosies sadraudzēties un kopā ar runājošajiem suņiem izglābt Maskačku?
 

 

 
Animācija "Zelta zirgs"
Žanrs: Ģimenes piedzīvojumu animācijas filma
Režisors: Reinis Kalnaellis
Vecuma ierobežojums: Bez vecuma ierobežojuma
Garums: 77 min.
 
Melnā māte cenšas sagrābt varu pār pasauli, krājot asaras no visiem, kas raud par nelaimēm un aizgājējiem. Viņa gribētu nogalēt Princesi, jo tad raudātu visa karaļvalsts un Melnā māte iegūtu absolūtu varu. Nejaukajai raganai izdodas ieslēgt Princesi stikla zārkā, taču Baltais tēvs stājas viņai ceļā un rada stāvu ledus kalnu, kura galā Princesei nu jāguļ septiņi gadi un septiņas dienas; tikmēr drosminieki var mēģināt Princesi izglābt. Antiņš un viņa brāļi arī dodas palīgā.
Latvijas Tautas dzejnieka Raiņa lugas motīvos balstīts senu arhetipu stāsts – divi gudrie brāļi un trešais muļķītis, tēva novēlējums, ļauno un labo spēku pretstāvēšana, daiļā princese, viņas tēvs karalis un kaimiņu princis ar ne visai labiem nolūkiem. Un trīs mēģinājumi, trīs brieduma pakāpes, kas nepieciešamas mērķa sasniegšanai.
 
 
Filma “MĀSAS”
Žanrs:  Drāma, Ģimenes
Režisors: Linda Olte
Vecuma ierobežojums: Ieteicamais vecums 12+
Garums: 104 min.
 
Sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Filmas galvenā varone ir dumpinieciskā Anastasija, kura ir pārliecināta, ka viņai nekādi adoptētāji nav vajadzīgi. Kad meitene uzzina savas bioloģiskās mātes Allas atrašanās vietu, Anastasija nolemj darīt visu, lai atjaunotu kontaktu un iemantotu mammas mīlestību.
 
Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.
 
 
 
Filma “Janvāris” 
Žanrs: Drāma, Vēsturiska
Režisors: Viesturs Kairišs
Vecuma ierobežojums: Ieteicamais vecums 16+
Garums: 95 min.
 
Viestura Kairiša jaunā spēlfilma “Janvāris” ir stāsts par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991. gada janvāra politiskajos notikumos. Filmas varoņi ir bezgala tālu no jebkādas politiskās dzīves, taču apstākļi liek nonākt politikas un vēstures krustpunktā.
 
Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.
 
 


Filma: "Mana brīvība"
Žanrs: Drāma
Režisore: Ilze Kunga-Melgaile
Vecuma ierobežojums: Ieteicamais vecums 12+
Garums: 98 min.

Pārmaiņu laiks Latvijā. Brīvdomīgā un harizmātiskā Alīcija aktīvi iesaistās Tautas frontē un kļūst par Atmodas laika zvaigzni. Tomēr sasniegumi nes līdzi arī sarežģījumus un skarbas izvēles privātajā dzīvē.

Filma latviešu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

 

Filma: "Ēriks Akmenssirds"
Žanrs: Piedzīvojumu

Režisore: Ilmars Rāgs
Vecuma ierobežojums: Ieteicamais vecums 7+
Garums: 105 min.

Vienpadsmitgadīgais Ēriks ir pārliecināts, ka viņam ir akmens sirds – tāpēc neskumst ne par to, ka vecākiem priekš viņa nav laika, ne arī par

 

 to, ka viņam nav neviena drauga. Kad ģimene pārvācas uz villu, ko mantojumā atstājusti tante Brunhilda, izrādās, ka tur jau dzīvo cita ģimene – vienpadsmitgadīgā Marija un viņas tēvs. Kad Ērika vecāki tiem paziņo, ka nāksies izvākties, Marija ķeras pie sava slepenā plāna sameklēt pazudušo māti, kura pratīs palīdzēt. Bērni kopā dodas neticamā ceļojumā uz Starppasauli, kur iekuļas fantastiskos piedzīvojumos, sastop pirātus un Ēriks uzzina, cik grūti patiesībā ir dzīvot ar akmens sirdi.

Filma dublēta latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

 
 
 
 
EKSKURSIJA LATGALES VĒSTNIECĪBĀ GORS AR IZZINOŠIEM ELEMENTIEM 
 
Latgales vēstniecība GORS piedāvā doties organizētās ekskursijās, lai labāk iepazītu koncertzāli un tās piedāvātās iespējas. Tāpat ekskursiju laikā tiek uzdoti dažādi uzdevumi -  mūzikas instrumentu atpazīšana, mākslinieku parakstu identificēšana, atjautības jautājumi par ēku u.tml.
 
Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle “Gors”, Mazā zāle “Zīdaste”, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle, tāpat ir iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās. Ekskursijas noslēgumā ikviens tiek laipni aicināts aplūkot aktuālo izstādi pirmā stāva Mākslas galerijā.
 
Ekskursiju pieteikšana zvanot uz tālruni 64633303
Darba dienās: 12.00–18.00
Sestdienās, svētdienās: 12.00–16.00
 
Ekskursiju apmeklējuma laiks
Katru dienu no 9.00-17.00, izņemot pasākuma dienās pēdējais laiks 2h pirms pasākuma sākuma
 
Cena
Grupām, kurās interesentu skaits ir 10 un vairāk – ekskursijas maksa ir 2,00 € personai (skolēniem 1,50 €).
Ekskursija ar uzdevumiem  – 2,00 € skolēnam.
Skolēnu grupām uz 10 skolēniem vienam skolotājam kā pavadošajai personai ieeja ir bez maksas.