Latvijas skolas soma

Latgales vēstniecības GORS piedāvājums
programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

LIDOJOŠO CŪKU NAMS. Latvijas leļļu teātra izrāde 
28. februāris 13.00, Lielā zāle
Cena - 7 eiro
 
Dīvainākie un vienlaikus īpašākie cirka mākslinieki - cūkas, ir apvienojušies Latvijas Leļļu teātra ceļojošajā cirkā ar nosaukumu „Lidojošo cūku nams”! Katrs no šiem talantīgajiem māksliniekiem ir neparasts, jo spēj izpildīt tādu triku, ko nevarētu neviens cits ruksis visā pasaulē. Visi kopā viņi rada pavisam neaizmirstamu cirka izrādi. Lai arī rukšiem pa reizēm gadās kāds strīds, tie tomēr lieliski prot darboties komandā un atrisināt jebkuru radušos likstu. Kad cirkā negaidīti ierodas viesis, kurš nemaz nedzīvo uz šīs planētas, rukšu komandā top palīdzības plāns...
 
Šī aizraujošā, muzikālā izrāde ar leļļu cirka elementiem sniegs skatītājiem iespēju dzīvē vērot nepārspējamus cirka trikus un iepazīt neparasto cirka aizskatuves dzīvi.
 
Pieteikšanās uz pasākumiem, biļešu rezervācija: e-pasts: koncertzale [at] rezekne.lv, +371 64633303. Darbalaiks 12.00-18.00 darba dienās, sestdien, svētdien 12.00-16.00. 
 

 

DZELTENĀ ZEMŪDENE. Izrāde bērniem 
13. aprīlis 17.00, Mazā zāle
Cena - 7 eiro


Trīs draugi – Bullis, Kaza un Auns šo dienu ir nolēmuši uzsākt ar jauno datorspēli DZELTENĀ ZEMŪDENE. Katrs ir ieņēmis savu vietu slēpnī, dzinēji ir iedarbināti un īstā cīņa starp zemūdenēm tūlīt sāksies, bet tavu nelaimi! Ir pazudis INTERNETS! Ko darīt? Lugas varoņi ir izmisumā! Skaidrs ir viens – dzīve ir apstājusies. Tik ļoti viņiem šobrīd ir nepieciešams kāds piedzīvojums, ass stāsta pavērsiens vai galvu reibinošs notikums!!! Un tad, pēkšņi vienam no draugiem rodas lieliska ideja, tikai lai to realizētu ir nepieciešams kaut kas īpašs… Kas tas ir? To jūs uzzināsiet, ja atnāksiet uz izrādi vecākiem un bērniem – DZELTENĀ ZEMŪDENE!
 
Izrādes varoņi kopā ar bērniem atklās brīnumaino piedzīvojumu pasauli, kurā iztēlei, fantāzijai un trakām idejām nav robežu. Izrādes mērķis ir mudināt bērnus un vecākus mazāk laika pavadīt pie viedierīcēm, vairāk saklausīt, iegūt jaunus draugus, apgūt jaunas prasmes, attīstīt uzmanību un radošo domāšanu, kā arī pilnvērtīgi un neaizmirstami pavadīt brīvo laiku.
 
Autors un režisors: Armands Ekštets / TV seriāla “Sirdsmīļā Monika” režisors
 
Žanrs: jautra izrāde bērniem un vecākiem
 
Izrādes ilgums: 50 min
 
Mērķu auditorija: bērni pirmskolas un sākumskolas vecumā
 
Valoda: latviešu

 

Kino stunda ar GORU
Latgales vēstniecība GORS piedāvā iespēju noskatīties latviešu filmas dažādām skolēnu vecuma grupām.
 
Sākumskolas skolēniem ieteicamās filmas:
Animācijas filma “Lupatiņi”. Režisors Edmunds Jansons.
Animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”. Režisors Edmunds Jansons.
Animācijas filma “Zelta Zirgs”. Režisors Reinis Kalnaellis.
 
Pamatskolas un vidusskolas skolēniem ieteicamās filmas:
JAUNUMS! Trilleris, Vēsturiska “Suflieris”
JAUNUMS! Komēdija “Mamma vēl smaida”
 JAUNUMS!  Drāma “Neona pavasaris’’
JAUNUMS!  Drāma, Ģimenes filma “Māsas” no 21.10.2022.
JAUNUMS!   “Mātes piens” no 04.11.2022. datums vēl var mainīties
JAUNUMS!  Drāma, Vēsturiska “Janvāris” no 11.11.2022.
JAUNUMS!  Komēdija, Ģimenes filma “Circenīša Ziemassvētki” no 18.11.2022.
JAUNUMS!  Piedzīvojumu filma, Ģimenes filma “Ziemassvētki džungļos” no 02.12.2022.
JAUNUMS!  Dokumentālā filma “Zemnieki”
 
Vēl piedāvājumā ir Tizlenes, Bedre, Pilsēta pi Upis, Dvēseļu putenis u.c.
 
Kinoseansa cena ir 4,00 EUR/par vienu skolēnu. Skolotājiem, kuri izmantos filmas skatīšanās pieredzi mācību un/vai audzināšanas darbā, piedāvājam bezmaksas kinoseansa apmeklējumu kopā ar klasi.
 
Pieteikšanās uz kinoseansu:
Pieteikšanās uz KLĀTIENES IZGLĪTOJOŠO kinoseansu vienas izglītības iestādes ietvaros: e-pasts: gors.kino [at] rezekne.lv, +371 28819984 darbadienās no plkst. 9.00–16.30.
 
 
 
 
Filma  “Suflieris” 
Žanrs: Trilleris, Vēsturiska
Režisors: Margus Paju, Lomās: Priit Võigemast, Agnese Budovska, Kaspars Znotiņš
Vecuma ierobežojums: Ieteicamais vecums 12+
Garums: 100 min.
 
Otrā pasaules kara priekšvakars. Padomju Savienība un Vācija pārsteidz pasauli, parakstot neuzbrukšanas vienošanos, kas nodod Baltiju un Somiju Staļina varā. Tajā brīdī tiek nogalināts Igaunijas militārā izlūkdienesta aģents, kurš vadīja pretpadomju spiegošanas departamentu. Aģents Fēlikss Kangurs pēc mīļotās sievietes traģiska zaudējuma atgriežas dzimtenē, lai atrastu dubultaģentu no Maskavas, kas ir atbildīgs par Fēliksa kolēģa slepkavību.
Filmā runā latviski, krieviski, franciski un vāciski.
Subtitri ir angliski un tajās vietās, kur nerunā latviski, ir latviešu valodas titri.
 
 
 
Animācija "Lupatiņi" 
Žanrs : animācija, ģimenes
Režisors: Edmunds Jansons
Vecuma ierobežojums: Bez ierobežojuma
Garums : 52 min.
 
Animācijas īsfilmu cikla “Lupatiņi” varoņi – Zeķīte, Cimdiņš, Spilventiņš un Lakatiņš – mīt audumu mājā, kur, gudrā Kaķa pieskatīti, izzina pasauli ap sevi. Lupatiņu nepagurstošā zinātkāre un aizraujošās gaitas ir animētas kā kolāža, izmantojot auduma gabaliņus, pogas, lentes, mežģīnes. “Tās ir lieliskas rotaļlietas, un spēlēties ar tām ir pat interesantāk, nekā ar smalkām lellēm. Lietu īpašības ļauj iztēloties to raksturus, un tad jau sākas stāsts. Tā spēlējas mazi bērni, tā spēlējamies arī mēs, Lupatiņu  autori,” saka rakstniece Inese Zandere.
 
 
 
Animācija "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" 
Žanrs : Ģimenes piedzīvojumu animācijas filma
Režisors: Edmunds Jansons
Garums: 70 min.
 
Filma visai ģimenei. ,,Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" ir vasaras piedzīvojumu stāsts Rīgas priekšpilsētā Maskačkā. Jēkabam, zēnam no Rīgas centra, vasara būs jāpavada pie radiem pilsētas nomalē, Maskačkā. Tas ir briesmīgi! Māsīca Mimmi ir diezgan neciešama, un onkulim, bijušajam jūrniekam Ērglim, vienkārši nav laika. Tomēr izrādās, ka Maskačka ir pavisam neparasta vieta - te dzīvo runājoši suņi! Un Mimmi atklāj, ka negantais uzņēmējs Imants Rausis plāno pārvērst romantisko priekšpilsētu bezpersoniskās augstceltnēs. Tas nedrīkst notikt! Vai bērniem izdosies sadraudzēties un kopā ar runājošajiem suņiem izglābt Maskačku?
 

 

 
Animācija "Zelta zirgs"
Žanrs: Ģimenes piedzīvojumu animācijas filma
Režisors: Reinis Kalnaellis
Vecuma ierobežojums: Bez vecuma ierobežojuma
Garums: 77 min.
 
Melnā māte cenšas sagrābt varu pār pasauli, krājot asaras no visiem, kas raud par nelaimēm un aizgājējiem. Viņa gribētu nogalēt Princesi, jo tad raudātu visa karaļvalsts un Melnā māte iegūtu absolūtu varu. Nejaukajai raganai izdodas ieslēgt Princesi stikla zārkā, taču Baltais tēvs stājas viņai ceļā un rada stāvu ledus kalnu, kura galā Princesei nu jāguļ septiņi gadi un septiņas dienas; tikmēr drosminieki var mēģināt Princesi izglābt. Antiņš un viņa brāļi arī dodas palīgā.
Latvijas Tautas dzejnieka Raiņa lugas motīvos balstīts senu arhetipu stāsts – divi gudrie brāļi un trešais muļķītis, tēva novēlējums, ļauno un labo spēku pretstāvēšana, daiļā princese, viņas tēvs karalis un kaimiņu princis ar ne visai labiem nolūkiem. Un trīs mēģinājumi, trīs brieduma pakāpes, kas nepieciešamas mērķa sasniegšanai.
 
 
 
Filma “Mamma vēl smaida” 
Žanrs: Komēdija
Režisore: Elza Gauja
Vecuma ierobežojums: Ieteicamais vecums 12+
Garums: 96 min.
 
Trīs māsas, kuras nesarunājas jau gadiem, ir spiestas vienā automobilī nelegāli šķērsot pusi Eiropas ar tikko mirušās māmiņas ķermeni jumta bagāžniekā, cerot apiet repatriācijas izdevumus.
Filma latviešu un angļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.
 
 
 
Filma “Neona pavasaris” 
Žanrs: Drāma
Režisors: Matīss Kaža
Vecuma ierobežojums: Ieteicamais vecums 16+
Garums: 102 min.
 
"Neona pavasaris" ir nospriegota jauniešu drāma un naktsdzīves hronika. Filmas galvenā varone Laine ir studente, kas dzīvo Rīgas priekšpilsētā. Laikā, kad Laines vecāki pārstāj dzīvot kopā un viņai jāuzņemas atbildība par mazo brāli, Laine nonāk Rīgas pagrīdes reivu scēnā, kur viņa iemīlas reiverē Gundā un atklāj savu seksualitāti.
 
Taču bezmiega nakšu un ballīšu iespaidā Laine pakāpeniski sāk zaudēt saikni ar realitāti un ģimeni.
 
Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.
 

 

Filma “MĀSAS”
Žanrs:  Drāma, Ģimenes
Režisors: Linda Olte
Vecuma ierobežojums: Ieteicamais vecums 12+
Garums: 104 min.
 
Sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Filmas galvenā varone ir dumpinieciskā Anastasija, kura ir pārliecināta, ka viņai nekādi adoptētāji nav vajadzīgi. Kad meitene uzzina savas bioloģiskās mātes Allas atrašanās vietu, Anastasija nolemj darīt visu, lai atjaunotu kontaktu un iemantotu mammas mīlestību.
 
Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.
 
 
 
Filma “Janvāris” 
Žanrs: Drāma, Vēsturiska
Režisors: Viesturs Kairišs
Vecuma ierobežojums: Ieteicamais vecums 16+
Garums: 95 min.
 
Viestura Kairiša jaunā spēlfilma “Janvāris” ir stāsts par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991. gada janvāra politiskajos notikumos. Filmas varoņi ir bezgala tālu no jebkādas politiskās dzīves, taču apstākļi liek nonākt politikas un vēstures krustpunktā.
 
Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.
 
 
 
Filma “Circenīša Ziemassvētki”
Žanrs: Komēdija, Ģimenes filma
Režisors: Aigars Grauba
Garums: 90 min.
 
Policista Ervīna Dambja ģimenē Ziemassvētki draud izvērsties par katastrofu, ģimenes skandāls jau visiem sabojājis noskaņojumu. Taču, ierodoties savā lauku mājā, visi sastop Ziemassvētku vecīti, kuru bērni Marta un Toms iesaista ģimenes glābšanas plānā. Neviens nemaz nenojauš, ka Ziemassvētku vecītis patiesībā ir Bruno Circenis, izbēdzis cietumnieks.
 
 
 
 
EKSKURSIJA LATGALES VĒSTNIECĪBĀ GORS IZZINOŠIEM ELEMENTIEM 
 
Latgales vēstniecība GORS piedāvā doties organizētās ekskursijās, lai labāk iepazītu koncertzāli un tās piedāvātās iespējas. Tāpat ekskursiju laikā tiek uzdoti dažādi uzdevumi -  mūzikas instrumentu atpazīšana, mākslinieku parakstu identificēšana, atjautības jautājumi par ēku u.tml.
 
Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle “Gors”, Mazā zāle “Zīdaste”, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle, tāpat ir iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās. Ekskursijas noslēgumā ikviens tiek laipni aicināts aplūkot aktuālo izstādi pirmā stāva Mākslas galerijā.
 
Ekskursiju pieteikšana zvanot uz tālruni 64633303
Darba dienās: 12.00–18.00
Sestdienās, svētdienās: 12.00–16.00
 
Ekskursiju apmeklējuma laiks
Katru dienu no 9.00-17.00, izņemot pasākuma dienās pēdējais laiks 2h pirms pasākuma sākuma
 
Cena
Grupām, kurās interesentu skaits ir 10 un vairāk – ekskursijas maksa ir 2,00 € personai (skolēniem 1,50 €).
Ekskursija ar uzdevumiem  – 2,00 € skolēnam.
Skolēnu grupām uz 10 skolēniem vienam skolotājam kā pavadošajai personai ieeja ir bez maksas.