GORS ieskandināšanas svinības

Ar Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas un Latgales vēstniecības GORS simfoniskā orķestra koncertu Vasarsvētkos, 19. maijā sākušies Latvijā pirmās jaunbūvētās reģionālās koncertzāles GORS atklāšanas pasākumi.

19. maija pēcpusdienā laukumā pie GORS pulcējās Rēzeknes domes, koncertzāles būvnieku "Arčers" un garīdzniecības pārstāvji, GORS radošā komanda un arhitekti, kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende un kultūras draugi. Pēc svinīgām uzrunām un sirsnīgiem apsveikumiem Lielajā zālē, kam dots vārds "Gors", tika ieskandināti no Hamburgas atceļojušie koncertflīģeļi "Steinway&Sons" un izskanēja Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Latgales vēstniecības GORS simfoniskā orķestra koncerts ar Jāni Stafecki pie diriģenta pults. Koncerta programmā skanēja Jāņa Ivanova Svinīgā prelūdija, Jozefa Haidna Pirmais koncerts čellam ar orķestri (solists Ivars Bezprozvanovs) un Franča Šūberta Nepabeigtā simfonija.

Ieskandināšanas svinībās ikvienam apmeklētājam bija iespēja ielūkoties arī Mazajā zālē "Zīdaste" – zālei šis vārds dots par godu Latgales vēstniecības GORS arhitektu projektam, kas nosaukts šī retā un skaistā putna vārdā.

"Simboliski ir tas, ka koncertzāle GORS atklāšanas pasākumu cikls ieskanējies Vasarsvētkos, jo tie ir gan dabas, gan arī mūsu garīgās atdzimšanas svētki. Tikpat simboliski ir tas, ka pirmie, kas šo ēku ieskandināja, ir Latgales ļaudis. Tāpat arī kino demonstrēšanu 20. maijā iesāksim ar filmām, kas atklāj Latgales stāstus un cilvēkus. Savukārt 1. jūnijā latgaliešu grupas būs tās, kas vienas no pirmajām kāps uz koncertzāles GORS skatuves. Īpašs solās būt arī Latvijas pirmās reģionālās koncertzāles atklāšanas centrālais koncerts 29. un 30. maijā, kad uz skatuves vienkopus redzēsim gan Latgales jaunos māksliniekus, gan arī Latvijā un pasaulē plaši pazīstamus māksliniekus – ērģelnieci Ivetu Apkalnu, pianistu Vestardu Šimku un citus," teic Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa.

Latgales vēstniecības GORS atklāšanas pasākumi līdz pat 2. jūnijam priecēs gan profesionālās mākslas cienītājus, gan populārās mūzikas mīļotājus, gan kino gardēžus.