Vecticībnieku ikdiena fotogrāfijās

No 24. maija līdz 17. jūnijam Latgales vēstniecības GORS 2. stāva foajē apskatāma fotogrāfa Vladimira Nikonova darbu izstāde, kas veltīta vecticībnieku ikdienai.

Fotogrāfs Vladimirs Nikonovs (1955) ir Rēzeknes Goda pilsonis, Rēzeknes vecticībnieku kapu draudzes padomes priekšsēdētājs, pētnieks, vairāku grāmatu, albūmu un atklātņu komplektu par Rēzeknes un Latgales vecticības vēsturi autors, Saeimas deputāts – stiprs, talantīgs cilvēks, kurš ir pamanāms un pazīstams ar savu pieeju dzīvei un ar savu pārliecību. Viņa asais skatiens un dziļais prāts katrā darbā ieliek īpašu jēgu, nodod noskaņojumu, spilgti parāda fotogrāfa attieksmi pret redzēto. Lielajā fotogrāfiju kolekcijā ir lauku un pilsētas ainavas, klusās dabas un pat makruzņēmumi, tomēr par īpašu objektu fotogrāfa skatienam V. Nikonovs atzīst cilvēku. 24 žanra fotogrāfijas no vecticībnieku ikdienas ir četrpadsmitās fotoizstādes ar daudznozīmīgu nosaukumu «...и душам нашим полезное сотвори» pamatā.
 
Vladimirs Nikonovs ir klasiskās fotogrāfijas piekritējs. Neskatoties uz to, ka viņš fotografē ar Canon ciparu fotokameru, datorapstrādes iespējas (korekciju, retušu, mākslinieciskos filtrus utt.) viņš cenšas izmantot minimāli.
 
Atliek tikai ieskatīties un aizdomāties, ieklausīties un izdzirdēt stāstu, kas katrai fotogrāfijai būs savs, sajust emociju, saprast autora domu.