#VASALIGORĀ 2023

Latgales vēstniecība GORS aicina uz vasaras satikšanās festivālu #VASALIGORĀ. Atklāsim nesteidzīgo Jumta terases sezonu, baudīsim brokastis kafejnīcas ZĪDS dārzā pūtēju orķestra “Rēzekne” mūzikas pavadījumā, svinēsim jubilejas, kā arī jau ceturto reizi piedzīvosim muzykys festivalu saimei i draugim “LNSO vasarnīca” un daudz citu notikumu.

Latgales Apvienotā akordeonistu orķestra koncerts “Ceļā uz Latvijas Dziesmu un Deju svētkiem” veltīts Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai. Koncertā piedalīsies akordeonisti no visas Latgales reģiona mūzikas un mākslas skolām – aptuveni 50 - 70 dalībnieki. Šogad Latgales akordeonisti vienoti ar vienu ideju – kvalitatīvi sagatavoties un piedalīties 2025. gada Latviešu Dziesmu un Deju svētku Vislatvijas akordeonistu orķestra koncertā “Skan akordeons!”.  Koncertā skanēs latviešu komponistu - R. Paula, M. Lasmaņa, U. Lapsiņa, R. Ungura, O. Stroka un latviešu tautas mūzika.

FREEDOM. Deju studijas DYNAMIC HIT 15 gadu jubilejas koncerts
Sestdiena, 3. jūnijs 17.00, Lielā zāle 7,00 €

DYNAMIC HIT ir viena no lielākajām deju studijām Latvijā, kurā šobrīd dejo vairāk nekā 180 dejotāji vecumā no 5-55 gadu vecumam. 4 pedagogu vadībā dejotāji apgūst dažādu deju stilu horeogrāfijas, piedalās starptautiskās deju sacensībās un iegūst godalgotas vietas. 15 gadu laikā ir izdejoti 12 atskaites koncerti, 8 no tiem Latgales vēstniecībā GORS.

ES ATKAL NEATVADOS. Ziedoņa muzeja ceļojošā izstāde
3. jūnijs – 6. augusts, GORS 1. stāva telpa

Ceļojošā izstāde “Es atkal neatvados” aicina svinēt Imanta Ziedoņa dzimšanas dienu un viņa klātesamību. Tā īpaši akcentē dzejnieka sūtību runāt par aktuālo un vitāli svarīgo, to vienmēr ietērpjot izcilā vārdu spēlē. Izstādē akcentēta arī Imantam tuvā dabas tēma dažādos veidos – atspoguļoti gan Imanta Dageru braucieni, viņa mājdzīvnieks ēzelis un citi krāšņi dabas tēmai veltīti stāsti.

MUZIKĀLĀS BROKASTIS ZĪDA DĀRZĀ. Kopā ar pūtēju orķestri RĒZEKNE
Sestdiena, 4. jūnijs / 16. jūlijs / 6. augusts / 27. augusts 11.00, Kafejnīcas ZĪDS dārzā

"Muzikālās brokastis kafejnīcas ZĪDS dārzā" aicina ne tikai brokastotājus, bet gan ikvienu, kurš vēlas baudīt vasarīgu atmosfēru pūtēju orķestra “Rēzekne” uzburtajās skaņās Rēzeknes upes krastā. Gaidīsim ciemos arī tos, kuri vēlas baudīt līdzpaņemtos gardumus vai iet rīta pastaigā kopā ar mīluli!

KINO UN MŪZIKAS VAKARS UZ JUMTA TERASES. Komēdija “Džezā tikai meitenes” un pasākuma īpašais viesis – Jānis Ruņģis
Piektdiena, 9. jūnijs 20.00, Jumta terase 13,00 – 15,00 €

Kā jau ierasts, aicinām baudīt vasaras vakarus ar kino un mūziku uz koncertzāles Jumta terases. Pasākuma muzikālajā daļā ar ģitārspēli un balsi lutinās Jānis Ruņģis, bet vasaras kino vakarus atklāsim ar komēdiju "Džezā tikai meitenes".

10 ATBOLSŪS. Rēzeknes novada vokālās studijas SKONAI 10 gadu jubilejas koncerts
Sestdiena, 10. jūnijs 18.00, Lielā zāle 8,00 – 10,00 €

Rēzeknes novada vokālā studija SKONAI savas muzikālās gaitas uzsākusi 2013. gadā, un šo 10 gadu laikā pulcējusi vairāk kā 100 bērnus un jauniešus, kuri sevi dēvē par lielu ģimeni. Piedzīvojuši gan elpu aizraujošus izaicinājumus, gan veiksmīgas sadarbības, gan skaistas muzikālas virsotnes.

SKATUVE JAUNAJIEM. J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas koncerteksāmens
Pirmdien, 12. jūnijs 12.00, Mazā zāle bezmaksas

Koncerts paredzēts divās daļās, kur pirmajā izskanēs topošo absolventu eksāmena daļa, bet otrajā – ansambļu sniegums un pedagogu īpaši sarūpētā koncetprogramma. Apmeklētāji varēs baudīt džeza mūzikas brīvību, improvizāciju un pulsējošo ritmu. Koncerta programmā absolventi izpildīs ne tikai džeza standartus, bet arī latviešu autoru skaņdarbus un savas veidotās skaņdarbu aranžijas.

BAROKA PĒRLES. Kamermūzikas koncerts
Sestdiena, 17. jūnijs 18.00, Mazā zāle 10,00 – 12,00 €

Pateicoties Ievas Salietes  izcilajai spēlei un oriģinālajām idejām, arī nerimstošajai zinātkārei un spējai aizraut, klavesīns Latvijas koncertdzīvē ieguvis jaunu elpu. Savulaik par izcilu darbu ansamblī ar Lielo mūzikas balvu novērtētā māksliniece šajā koncertprogrammā apvienojusies ar četriem labi zināmiem latviešu mūziķiem, kuru ikdienas gaitas aizrit dažādu kolektīvu sastāvos, – flautisti Maiju Zandbergu, fagotistu Jāni Semjonovu, vijolnieku Sandi Šteinbergu un kontrabasistu Oskaru Bokanovu.

TĒJAS AROMĀTS. INNER MONGOLIA ART THEATRE (Ķīna). Mūzikas, deju un cirka izrāde
Svētdiena, 18. jūnijs 17.00, Lielā zāle 7,00 €

“Inner Mongolia Art Theatre” ir Ķīnas Iekšējās Mongolijas Nacionālās mākslas teātra izcilāko izpildītāju, dziedātāju, dejotāju un instrumentālo mūziķu izlases turnejas ansamblis. Viena no viņu galvenajām misijām ir Ķīnas mongoļu kultūrai raksturīgu skatuves darbu atskaņošana un popularizēšana. Izrādē iekļauti gan pārsteidzošie mongoļu garo toņu un rīkles dziedāšanas demonstrējumi, gan tradicionālo instrumentu spēle, kā arī krāsainas un atlētiskas dejas mongoļu tērpos.

MĒMAIS KINO MŪZIKĀ. Caspervek Trio
Piektdiena, 28. jūlijs 20.00, Jumta terase 12,00 – 15,00 €

"Caspervek" ir spāņu instrumentālā grupa, kas īpaši cenšas savienot mūziku un vizuālo mākslu. Grupas galvenā darbošanās allaž ir bijusi mēmā kino saglabāšana un jaunu skaņu celiņu radīšana. Apmeklētājiem būs arī iespēja baudīt Herolda Loida romantisko komēdiju "Safety Last!", kas ir viena no slavenākajām filmām no mēmā kino ēras.

MELODIJAS VASARAS VAKARAM. Rēzeknes bigbenda koncerts
Svētdiena, 30. jūlijs 17.00, Lielā zāle bezmaksas

Rēzeknes bigbends ir profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” (dibināts 1991. gadā) mūziķu vienība. Bigbenda mākslinieciskais vadītājs – trombonists, džeza mūziķis Lauris Amantovs. Kolektīva mājvieta un regulārākā koncertvieta ir Latgales vēstniecība GORS.

BONEY FIELDS. Blūza & franka karalis.
Piektdiena, 11. augusts 19.00, Lielā zāle 18,00 – 25,00 €

Leģendārais amerikāņu dziedātājs, trompetists un šovmenis Boney Fields (ASV) Latvijā - 11. augustā Latgales vēstniecībā "GORS"! Mūziķis kopā ar pavadošo grupu “Blues Mastery Band” (LV) atskaņos savus populārākos hitus, kā arī skaņdarbus no topošā studijas albuma "Just Give Me Some Mo", kurš iznāks šī gada septembrī.

LNSO VASARNĪCA 2023 | Lenesons un balets APBURTĀ PRINCESE
Sestdiena, 19. augusts 16.00, Lielā zāle 7,00 – 13,00 €

Aicinām festivāla “Vasarnīca” mazākos apmeklētājus un viņu ģimenes sastapt mūzikas un bērnu draugu – lelli LeNeSOnu – un doties muzikālā ceļojumā uz aizmigušo Florestāna karaļvalsti pie apburtās princeses Auroras.

LNSO VASARNĪCA 2023 | Stravinska STĀSTS PAR ZALDĀTU
Sestdiena, 19. augusts 18.00, Mazā zāle 12,00 – 15,00 €

“Mūzika kabatas teātrim” — par tādu dēvējams Igora Stravinska 1918. gadā radītais “Stāsts par zaldātu” neparastam instrumentālajam sastāvam, aktieriem un dejotājai. Pētnieki atzīmē, ka Stravinskis apzināti radījis partitūru, kas var pastāvēt arī neatkarīgi no teksta un horeogrāfijas.

LNSO VASARNĪCA 2023 | Peltokoski, Šerloks un LNSO stīgu kvartets
Sestdiena, 19. augusts 20.00, Lielā zāle 10,00 – 17,00 €

Koncertā piedzīvosim unikālu iespēju pirmo reizi uz Latvijas skatuves vērot LNSO māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Tarmo Peltokoski pianista ampluā.

LNSO VASARNĪCA 2023 | Dejas izrāde jauniešiem TĪKLĀ
Svētdiena, 20. augusts 14.00, Mazā zāle 10,00 €

Stāsts par to, kā jauniešiem arvien grūtāk nodefinēt savas personības vērtību, jo sociālo tīklu spiediens rada sajūtu, ka nepietiek ar to, ka tu pats sev patīc. Vēl vajag pamanīties patikt arī citiem.

LNSO VASARNĪCA 2023 | LNSO un Tarmo Peltokoski
Svētdiena, 20. augusts 17.00, Lielā zāle 12,00 – 25,00 €

Devītā festivāla “LNSO vasarnīca” izskaņā – grandiozs simfoniskās mūzikas koncerts! Ar Tarmo Peltokoski pie diriģenta pults klausīsimies Riharda Štrausa simfonisko poēmu “Tā runāja Zaratustra”, kuras tapšanu iedvesmoja Frīdriha Nīčes pārpasaulīgu ideju pilnais darbs “Tā runāja Zaratustra jeb Grāmata visiem un nevienam”.

ŽIŽEKS.PĪTERSONS.GADSIMTA DUELIS. JRT izrāde
Sestdiena, 26. augusts 17.00, Lielā zāle 12,00 – 24,00 €

Divu mūsdienu spēcīgāko publisko intelektuāļu domu sadursme. Slovēņu filozofs, neoliberālisma un politkorektuma kritiķis Slavojs Žižeks pret kanādiešu klīniskās psiholoģijas doktoru Džordanu Pītersonu.

VASARAS EKSKURSIJAS
Katru sestdienu 12.00, pulcēšanās pie GORS Informācijas centrā

Vasaras sezonā katru sestdienu apmeklētājus pulksten 12.00 Informācijas centrā gaidīs gids, kura vadītajai ekskursijai varēs pievienoties ikviens gribētājs. Lai prognozētu ekskursantu skaitu, apmeklētāji aicināti ekskursijām pieteikties līdz piektdienas pēcpusdienai, zvanot +371 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne.lv. Ekskursijas maksa, neatkarīgi no cilvēku skaita, ir 2,00 €, bet skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,50 €.

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.