Tikšanās ar Daini Punduru

6. maijā plkst 14.00 Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā notiks tikšanās ar mākslinieku, līdz 1. jūnijam eksponētās keramikas izstādes "Lielo dzīvnieku gaidot" autoru Daini Punduru. Uz tikšanos aicināts ikviens interesents, ieeja bez maksas.

Daiņa Pundura keramikas darbu sērijas “Lielo dzīvnieku gaidot” un “Vāzes invazīviem ziediem” atklāj koncertzāles desmit gadu jubilejas pasākumu ciklu “10 kā 1”. Izstāde ietver divas autora jaunāko darbu sērijas, kuras saistītas ar trauka un objekta ideju. Izzinot keramikas materiālu un tā veidošanas procesu kā pašizpausmes fenomenu, autora izpildījumā trauks, tā tilpums un tektoniskais veidols kļūst par konteksta un satura konteineru. Autora izaicinājums – veidot trauku un piepildīt to ar saturu keramikai raksturīgā estētiskas sinerģijas vizuālajā valodā.

Tituldarbs “Lielo dzīvnieku gaidot” ir darbu sērija, kur autors uzlūko trauku tā maksimālajā izpausmē, kā abstraktu ideju par trīsdimensionālu objektu ar iekšējo tilpumu, tiecoties ekspozīcijas telpā radīt vizuālu rituāla noskaņu, sasniedzot ekspresijas intensitāti, kas robežojas ar fiziski sajūtamu klātbūtni. Lielais dzīvnieks un gaidīšanas sajūta ir mistiskā ekspozīcijas telpiskumu caurvijošā tēma, kas ir saistīta ar personisku pieredzi pagātnē, kā arī personiskajiem mītiem, kuri netiek pilnībā atklāti.

Dainis Pundurs: "Jau daudzus gadus atgriežos Rēzeknē no Rīgas puses, bet esmu braucis uz Rēzekni arī no citas puses - no Krāslavas puses. Ezernieki ir mana dziļi dzimtā vieta, kurai es jūtos piesaistīts un šobrīd pirmo reizi ar saviem darbiem, pēc Rēzeknes Lietišķās mākslas skolas absolvēšanas, esmu atgriezies. Ir tāda sajūta, ka esmu varbūt tuvojies tam līmenim, ar kādu varu atgriezties savā skolas pilsētā."

Dainis Pundurs ir Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļas absolvents (1986), šobrīd Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors, Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs. Mākslinieks strādā ar porcelānu, mālu, akmens masu, šamotu, darina traukus, interjera objektus un to grupas. Jau kopš 1992. gada piedalījies starptautiskos keramikas un porcelāna simpozijos Dzintaros, Kauņā, Ķīlē, Lielbritānijā, Helsinkos, Dienvidkorejā u.c., kā arī. Latvijas mākslu pārstāvējis mākslas biennālē “ArtGENDA” Kopenhāgenā, izstādē “Art Letton” Strasbūrā, izstādēs ANO mītnē Briselē, “European Ceramic Context 2006” Dānijā, “Utopijas uz ikdienības sliekšņa”, Baltijas keramikas izstādē Mineapolisā ASV u.c. Sarīkojis ap 15 personālizstāžu Latvijā un ārvalstīs.

Latgales vēstniecības GORS Mākslas galeriju iespējams apmeklēt no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 12.00 līdz plkst. 21.00. Vairāk informācijas: www.latgalesgors.lv.