Silvena Riflē franču džeza kvartets

28. aprīlī plkst. 17.00, Starptautiskās Džeza dienas ietvaros, Latgales vēstniecība GORS ielūdz uz franču saksofonista Silvena Riflē džeza kvarteta koncertprogrammu “Aux Anges”.

Spilgts jaunu franču mūziķu sastāvs – perkusionists Bendžamins Flaments, ģitārists Ksaba Palotai - kopā ar virtuozo trompetistu no Somijas Verneru Pohjolu, saksofonista un komponista Silvena Riflē vadībā Latgales vēstniecībā GORS atskaņos savu programmu “Aux Anges”, kas ir veltīta komponista mīļajiem, viņa "eņģeļiem", kas viņu vadījuši un lolojuši. Albums ir guvis plašu mūzikas kritiķu un publikas atzinību Eiropā.

Silvens Riflē ir viens no šībrīža spožākajiem savas paaudzes džeza mūziķiem. Viņa mūzika ir maiga un ar hipnotisku skanējumu, un spēlē piedzīvojumiem bagātu, nedaudz rokmūzikai līdzīgu džezu. Kā savus lielākos iedvesmas avotus kompozīcijā Riflē min amerikāņu saksofonistu Stena Geca (Stan Getz) spēli un amerikāņu minimālistus. Šie muzikālie iespaidi kopā ar improvizāciju, repetīciju tehnikām, "bruītismu" un dažkārt transu ir dzirdami viņa oriģināldarbos.

2011. gadā UNESCO oficiāli atzina 30. aprīli par Starptautisko Džeza dienu ar mērķi uzsvērt džeza žanru un tā diplomātisku lomu visas zemeslodes iedzīvotāju apvienošanā. Šie svētki vieno mācību iestādes, māksliniekus, vēsturniekus, džeza speciālistus un entuziastus visā pasaulē.

Koncertu atbalsta Francijas institūts Latvijā.

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīzes” biļešu sistēmā internetā un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē. BIĻETES TE

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.