Satversmes svētki Rēzeknē

Godinot Latvijas Republikas Satversmes spēkā stāšanās simtgadi, kas tiks atzīmēta šā gada 7. novembrī, žurnāla “Jurista Vārds” redakcija ar sadarbības partneriem – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Daugavpils Universitāti – 9. novembrī rīko Satversmes svētkus Latgalē. To ietvaros plānota gan lekcija un viktorīna par Satversmi, gan arī izglītojošās filmas “Atver Satversmi” fragmentu skatīšanās.

1922. gada 15. februārī Satversmes sapulce pieņēma Latvijas Republikas pamatlikumu – Satversmi, kas stājās spēkā tā paša gada 7. novembrī, kad arī uz pirmo sēdi sanāca 1. Saeima. Tādēļ 2022. gads aizrit Satversmes simtgades jubilejas zīmē un tiek rīkoti dažādi pasākumi ar kopīgu vadmotīvu “Atver Satversmi!” (plašāk skat. www.satversme100.lv). Šo pasākumu auditorija ir pēc iespējas plaša – no skolēna un zinātnieka līdz jebkuram interesentam, un tāda tā iecerēta arī Satversmes svētkos Latgalē.

Lielākā daļa šo pasākumu koncentrējas galvaspilsētā Rīgā, tādēļ, turpinot iepriekš aizsākto sadarbību ar Latgales augstskolām, kurās tiek piedāvāts apgūt arī tiesību zinātņu programmu, žurnāla “Jurista Vārds” redakcija šā gada 9. novembrī plkst. 16.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē “Zīdaste” rīko Satversmes simtgades godināšanas svētkus. Līdzīgs pasākums iecerēts arī Daugavpilī.

Gan Rēzeknē, gan Daugavpilī pasākuma laikā notiks lekcija un diskusija “Kas ir Satversme, un kāpēc tā mums ir nepieciešama”, kuru vadīs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents, jaunievēlētais Augstākās tiesas tiesnesis un līdzšinējais Valsts prezidenta padomnieks Dr. iur. Jānis Pleps. Savukārt “Jurista Vārda” redakcija pasākuma dalībniekiem ir sagatavojusi viktorīnu (ar balvām). Pasākumā tiks demonstrēti arī fragmenti no filmas “Atver Satversmi”, kas tapusi pēc “Jurista Vārda” iniciatīvas – oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” un Satversmes tiesas sadarbībā. Filmā, kas visiem interesentiem ir pieejama arī “Jurista Vārda” Youtube kontā, 120 Latvijas juristi, tostarp no Latgales, skaidro un lasa Satversmi pantu pa pantam.

“Jurista Vārda” redakcija