Satikšanās festivāls #VASALIGORĀ

Visas vasaras garumā Latgales vēstniecība GORS aicina uz satikšanās festivālu #VASALIGORĀ. Koncertzāle ir gatava satikšanās reizēm ar apmeklētājiem un emocijām bagātai vasarai – vakara koncerti sestdienās, kino vakari pirmdienās un piektdienās, mākslas izstādes, pasākumi bērniem un piedzīvojums koncertzālē – “Izlaušanās”.
 
“Mums, Latgales vēstniecībā GORS, ir ļoti būtiski saglabāt saikni ar saviem apmeklētājiem un pildīt savu misiju, tāpēc arī iepriekš esam izmantojuši jebkuru iespēju, lai tiktos klātienē vai digitāli. Visu šo laiku mēs esam aktīvi strādājuši, piedāvājot digitālos seminārus un koncertus, organizējot dažādas apbalvošanas ceremonijas un virtuālās izstādes. Darbs pie mums nav rimis ne mirkli. Satikšanās festivāls #VASALIGORĀ ir simbolisks – tā ir mūsu atkalsatikšanās ar apmeklētājiem un reizē arī izaicinājums, kā arī atļaušanās rīkot pasākumus ne tikai kā ierasts koncertzālē, bet arī ārpus tās,” stāsta koncertzāles vadītāja Diāna Zirniņa.
 
No 5. jūnija līdz pat septembrim, Latgales vēstniecība GORS ir gatava satikt ikvienu kultūras baudīt gribētāju vasaras satikšanās festivālā #VASALIGORĀ. Sestdienu vakarus GORU pieskandinās sen gaidītie koncerti ar lielisku mākslinieku klātesamību, kā Rūta Dūduma-Ķirse, Jānis Lūsēns, Einārs un Adrija Eversi u.c. Piektdienu un pirmdienu vakaros romantiskā gaisotnē uz Jumta terases notiks īpašie kino vakari. Savukārt piedzīvojumu meklētājus GORS aicina uz prāta mežģi un orientēšanās piedzīvojumu “Izlaušanās”, kas notiks bez gida pavadības koncertzāles telpās.  
 
Mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāja Ilona Rupaine par gaidāmo vasaru saka: “Tas, ko cilvēki šobrīd vēlas visvairāk ir dzīva skaņa un dzīva saskarsme. Paredzot, ka vasaras mēnešos Covid-19 ierobežojumi vēl saglabāsies, mēs meklējām un radām finansiālu atbalstu GORS āra telpas ierīkošanai. Valsts Kultūrkapitāla mērķprogrammā “Kultūrelpa” koncertzāle saņēma daļu no finansējuma āra skatuves un LED ekrānu iegādei. Esam gatavi dažādiem pasākumu norises scenārijiem gan telpās, gan arī GORS pagalmos. Pirmais vasaras koncerts, vēl digitālā versijā notiks jau 5. jūnijā, kad GORĀ viesosies orķestris “Kremerata Baltica”, vijolniece Kristīne Balanas, ērģelnieks Aigars Reinis un diriģents Andris Veismanis. Jēkaba Jančevska, Marģera Zariņa un Antonio Vivaldi mūziku no plkst.19.00 varēs baudīt ne vien GORS mājaslapā un sociālajā tīkla Facebook, bet arī pastaigājoties GORS tuvumā – koncerts vienlaicīgi tiks translēts arī GORS āra ekrānos. Jau sākot no 15. jūnija, katru sestdienas vakaru, GORA Mazajā zālē vai ārtelpā notiks koncerti ar izcilu mūziķu piedalīšanos. Arī citās nedēļas dienās GORĀ būs ko redzēt – piedāvāsim koncertus ģimenēm, kino seansus un arī jaunu GORS iepazīšanas piedzīvojumu – “Izlaušanās”. Vasaras nogalē būsim priecīgi jau trešo reizi satikties festivālā ģimenēm un draugiem “LNSO Vasarnīca”, kurā līdzās Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim muzicēs arī Raimonds Pauls, Intars Busulis, pianisti Luks Ģeņušs, Kārlis Lācis, ģitārists Matīss Čudars. Festivālā “LNSO Vasarnīca”, kas norisināsies no 20. līdz 22. augustam, brīvā un nepiespiestā atmosfērā vasaras izskaņu Latgalē varēs baudīt gan lielie, gan arī mazie klausītāji. Savukārt 27. augustā gaidīsim mūsu uzticīgos teātra apmeklētājus, jo GORĀ ar izrādi “Oligarhs” viesosies Latvijas Nacionālais teātris.”
 
Apmeklētājus aicinām sekot līdzi informācijai GORS mājaslapā latgalesgors.lv, kā arī koncertzāles kontos @latgalesgors sociālajos tīklos “Facebook”, “Instagram” un “Twitter”.