Pirmā koncertzāle Latvijā

Būvniecības uzņēmums "Arčers" nodevis ekspluatācijā 2010. gadā būvēt sākto Austrumlatvijas reģionālo daudzfunkcionālo centru jeb Latgales vēstniecību GORS, kas augstvērtīgā kvalitātē spēj nodrošināt plašu, daudzveidīgu kultūras pasākumu norisi.

Ēkā ir divas akustiskās koncertzāles, no kurām vienu var izmantot par kino zāli ar 3D filmu demonstrēšanas iespējām, horeogrāfijas zāle, orķestra mēģinājumu zāle, kas ir speciāli izolēta un nodrošināta ar nepieciešamo akustiku, pilnībā aprīkotas mākslinieku grimētavas un ģērbtuves, kā arī telpas koru un deju kolektīvu mēģinājumiem. Centrā ir laulību reģistrācijas zāle, mūzikas ierakstu veikals, restorāns un plašas foajē telpas, kas piemērotas izstāžu rīkošanai.

Līdzās jaunuzceltajam daudzfunkcionālajam centram labiekārtota arī apkārtējā teritorija aptuveni 3,5 hektāru platībā. Centra apkārtnē ierīkota gājēju iela, bruģēti celiņi un autostāvieta 170 automašīnām, pie upes izbūvētas terases veida kāpnes, uzstādītas strūklakas un soliņi, izveidoti apstādījumi un veikti apzaļumošanas darbi.

Latgales vēstniecības GORS vizuālajā  noformējumā izmantotas daudzveidīgas arhitektoniskās formas, kā arī materiālu un krāsu saspēle. Ēkas ārsienās betons mijas ar lieliem stikloto konstrukciju laukumiem. Līdzīga tendence saglabājas arī iekštelpu apdarē, sienas būvētas no ģipškartona konstrukcijām, savukārt publiskās zonas atdalītas ar stiklotām alumīnija konstrukcijām.

Ēkai nav pagraba stāva, pats zemākais mājas līmenis ir orķestra bedrei un liftiem. Jaunbūvei Lielās zāles daļā kopumā ir seši stāvi, bet Mazās zāles daļā pieci stāvi. Kopējā ēkas platība ir 11 166 kvadrātmetri. Daudzfunkcionālā centra Lielajā zālē paredzētas sēdvietas līdz 1000 skatītājiem, savukārt Mazajā zālē līdz 250 skatītājiem. Lielajā zālē daļa sēdvietu transformējas zem grīdas un daļa sienas nišā, tādējādi iegūstot vietu 2500 stāvošiem skatītājiem.

Viens no sarežģītākajiem uzdevumiem būvniecības procesā bija nodrošināt teicamu akustiku koncertzālēs, lai vienlīdz labs skanējums būtu dažādu muzikālo žanru koncertiem un pasākumiem. Abu zāļu projekts tika izstrādāts, sākotnēji veicot akustikas aprēķinus.

Uldis Dundurs, SIA "Arčers" būvniecības projektu vadītājs: "Jāatzīst, ka šis projekts bija nopietns izaicinājums būvniekiem. Nekas līdzvērtīgs līdz šim Latvijā nav tapis. Īpašs izaicinājums bija akustikas risinājumu realizēšana. Būvnieku uzdevums bija ar piemērotāko tehnoloģiju un materiālu palīdzību izveidot kontrolētu akustisko sistēmu un novērst skaņas kustību uz āru."

Abu akustisko zāļu sienu un griestu apdares izvēli, inženierkomunikāciju risinājumus, sānu balkonu formu, plakņu lauzumus un sarežģītās formas diktē akustikas prasības un noteikumi. Krēsli abās zālēs pēc speciālas tehnoloģijas izgatavoti Beļģijā, strikti ievērojot akustiskos mērījumus.

Latgales vēstniecības GORS koncertzāļu akustiku atzinīgi novērtējuši gan pašmāju mākslinieki, gan profesionāli eksperti no Zviedrijas

Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra Rēzeknē būvniecības pasūtītājs – Rēzeknes dome. Projekta autors – SIA "Vizuālās modelēšanas studija", arhitekti Uldis Balodis un Daiga Bikše. Akustikas aprēķini un konsultācijas sadarbībā ar "Akustion" (Zviedrija). Būvuzraudzība - SIA "Isliena V". Galvenais būvuzņēmējs – SIA "Arčers". Kopējās būvniecības izmaksas – 12,84 miljoni latu (bez PVN).