Pasta karietes sagaidīšana

13. maijā no plkst. 10.00 līdz 11.00 pie Latgales vēstniecības GORS Rēzeknē piestās vēsturiskas pasta karietes, kuras izgatavotas pēc 19. gadsimta paraugiem, ekspedīcija. Ekspedīcija apstāsies Rēzeknē, lai saņemtu laimīga ceļa vēlējumus no pilsētas vadības un lai visi interesenti varētu apskatīt karietes un nofotografēties ar tām.

Karietes, kurās būs iejūgti divi un četri zirgi, caur Rēzekni dosies projekta „Pasta ceļš Latvija-Lietuva-Polija” ietvaros pa seno Imperatora pasta ceļu no Sanktpēterburgas uz Varšavu. Arī Rēzeknē bija pasta stacija, bet, tā kā tās vietā jau sen ir uzbūvētas citas ēkas, karietēm tika piedāvāts apstāties pie viena no 21. gadsimta mūsdienu Rēzeknes simboliem – koncertzāles.

Ekspedīciju organizē Lietuvas sabiedriskā organizācija „Klajūnu klubas”, bet projekta kurators ir Lietuvas republikas premjerministrs Aļgirdas Butkjavičus. Tā kā pati ideja – braukt pasta karietēs ar zirgiem pa seno maršrutu – ir ļoti neparasta, plašsaziņas līdzekļi, jo īpaši Lietuvas un Polijas, ekspedīcijai velta ļoti lielu uzmanību. Turklāt ekspedīcijas gaitā plānots izveidot un izdot pilnmetrāžas dokumentālo filmu „Pasta ceļa dienasgrāmata” un visi, kas atnāks uz tikšanos ar ekspedīcijas dalībniekiem pie Latgales vēstniecības GORS, kļūs par aktieriem. Filmu plānots iesniegt starptautiskajos kinofestivālos un parādīt vairākos televīzijas kanālos.