ORGANismi piecgades video atskats

Kā jau ierasts, Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "ORGANismi" skatītājus pārsteidz katru reizi! Lai arī šogad plānotie koncerti izpaliks- šis gads pārsteigumu ziņā nav izņēmums, jo ērģeles skanēs arī jūsu mājās! 

Aicinām jūs atskatīties uz iepriekšējo festivālu spilgtākajiem fragmentiem, godā ceļot visu instrumentu karalieni - ērģeles!

No 00:08
BAHS REIZ TRĪS. Ivetas Apkalnas solo koncerts (2017) 
Johans Sebastiāns BAHS
Pasakalja dominorā

No 14:32
DEJA. ĒNAS, IMPROVIZĀCIJA. Koncertizrāde (2015)
Ērģeļu improvizācijas – Ansgars Valenhorsts (Vācija)
Horeogrāfija – Lilija Lipora
Dejotāji – Gabija Bīriņa, Kate Pumpiņa, Agate Cukura, Reinis Rešetins, Edgars Šļakota
Aktieris – Edgars Lipors
Gaismu mākslinieks – Egils Kupčs

No 24:21
BAHS REIZ TRĪS. Ivetas Apkalnas solo koncerts (2017)
Tjerī ESKEŠS (Thierry Escaich)
Évocation II

No 29:48
APKALNA, PAULS un LNSO. Koncerts (2020)
Raimons PAULS
Ērģeles naktī (Annas Veismanes aranžējums klavierēm, ērģelēm un orķestrim)
Mūzika no kinofilmai Homo Novus (Annas Veismanes aranžējums klavierēm, ērģelēm un orķestrim)

Atskatāmies arī uz īpaši festivālam "ORGANismi" radīto muzikālo uzvedumu spilgtākajiem fragmentiem kopš 2015. gada, tajos ar ērģelēm un ērģelnieci Ivetu Apkalnu līdzdarbojoties gan Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas koriem, gan Renārs Kaupers un Jānis Šipkēvics.

00:06
SAULE. BĒRNI. RAINIS. Koncertuzvedums (2015)
Iveta Apkalna, ērģeles
Jurģis Lipskis, Juris Laizāns – marimba, sitaminstrumenti
J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas mūzikas skolas koris, diriģente Anda Lipska

Izrādē skan Keiko Abe, Filipa Glāsa u.c. komponistu mūzika

06:29
JA ES BŪTU. Koncertuzvedums (2016)
Aldis Leidums, teicējs
Iveta Apkalna, ērģeles
Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi: Ieva Leiduma, Kristiāna Balčūne, Elizabete Geikina‑Tolstova, Annija Kārkliniece, Imants Spīčs, Kārlis Rupainis, Toms  Kozlovs, Liene Skrebinska, Jānis Piveks

Izrādē skan Johana Sebastiāna Baha, Volfganga Amadeja Mocarta, Gabriela Forē, Žorža Bizē u. c. komponistu mūzika

13:56
VIENS PRĀTS AR OTRU. Koncertuzvedums (2017)
Renārs Kaupers – balss, ģitāra
Iveta Apkalna, ērģeles
Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu koris
Einārs Lipskis (taustiņinstrumenti), Toms Lipskis (bass), Mārcis Lipskis (ģitāra, mandolīna), Jurģis Lipskis (perkusijas), Lolita Svilāne (flauta), Kārlis Rupainis (čells)

Izrādē skan Renāra Kaupera mūzika Ilonas Rupaines, Eināra Lipska, Daces Mangulsones, Guntara Poplavska aranžējumos

28:07
ORIGIN, koncertuzvedums (2019)
Iveta Apkalna - ērģeles,
Jānis Šipkēvics (Shipsea) – taustiņinstrumenti, balss
Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas meiteņu korim "Krelles" diriģenta Jāņa Veļičko vadībā.

Arvo PERTS
“My heart in the Highlands”
David LANG/ Jānis ŠIPKĒVICS
Just

45:40
VIENS PRĀTS AR OTRU. Koncertuzvedums (2017)
Renārs KAUPERS, Inese ZANDERE
Rīta darbs

 
Rūpējoties par sabiedrības veselību un vadoties pēc 18. oktobra Krīzes vadības padomes sēdē pieņemtā, ilgi gaidītais un lolotais sestais Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi” šogad nenotiks. Taču sestdien un svētdien Latgales vēstniecības GORS sociālajos tīklos tiks izveidots virtuāls atskats par iepriekšējos gados piedzīvoto festivālā “ORGANismi”. Sestdien – koncertu fragmenti, svētdien – īpaši festivālam radīti koncertuzvedumu fragmenti.
 
Šorīt raidījumā “Rīta Panorāma” festivāla mākslinieciskā vadītāja Iveta Apkalna teica: “Esam sākuši mēģinājumu procesu un jāatzīst, ka arī tagad, pēc intervijas, es došos uz mēģinājumu – mēs turpinām mēģināt! Vakar bija brīnišķīgs mēģinājums – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar lielu degsmi, enerģiju, vēlmi un svētku sajūtu. Tā nepazūd, un man šķiet, ka ļoti svarīgi ir viena lieta, un cik jauki, ka es šorīt esmu šeit, jo es mīlu savu zemi, ļoti, ļoti. Un tieši tamdēļ ir arī šis festivāls. Un kā parasti ir laulībā un mīlestībā – sola viens otram būt kopā gan labos, gan sliktos laikos. Un es esmu arī šeit – gan sliktos, gan labos laikos, un būšu tā vienmēr.”
 
Plānotajās festivāla dienās Latgales vēstniecības GORS komanda ir sarūpējusi virtuālu pārsteigumu – koncertu un koncertuzvedumu atskatu par iepriekšējos gados piedzīvoto un radīto. Sestdien, 23. oktobrī, GORS sociālajos tīklos tiks izvietots video atskats ar koncertu fragmentiem, sākot no pirmā festivāla 2015. gadā līdz pērn piedzīvotajam piektajam Starptautiskajam ērģeļmūzikas festivālam “ORGANismi”. Savukārt svētdien – īpaši festivālam radītu koncertuzvedumu video atskats. Atkal baudāmi būs tādi koncerti un koncertuzvedumi – “Saule. Bērni. Rainis”, “Deja. Ēnas. Improvizācija”, “Ja es būtu”, “Bahs reiz trīs”, “Viens prāts ar otru”, “ORIGIN”, “Apkalna, Pauls un LNSO”.
 
“Pagājušajā gadā piedzīvojām sava veida brīnumu, jo Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls bija viens pēdējiem un arī spilgtākajiem pagājušā gada notikumiem, kam sekoja kultūras norišu liegums. Cerējām, ka arī šogad GORS piepildīs ērģeļmūzikas skaņas, varēsim sagaidīt Pētera Vaska darba “Veni Domine” Latvijas pirmatskaņojumu kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Valsts akadēmisko kori “Latvija” un diriģentiem Gunti Kuzmu un Māri Sirmo, kopā ar aktieri Gundaru Āboliņu un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu kori izdzīvot koncertuzvedumu “Ķiršu koks”, uzņemt viesos vācu ērģelnieku Mariusu Herbu. Esam pateicīgi māksliniekiem par ieguldīto darbu  un esam pārliecināti, ka tiksimies nākamgad. Ļoti ceram, ka valdības ieviestie ierobežojumi beidzot dos gaidīto rezultātu un jau visai drīz mēs atkal varēsim tikties ar saviem apmeklētājiem”, tā saka Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa.
 
Apmeklētāji, kuriem ir iegādātas biļetes uz kādu no festivāla “ORGANismi” koncertu:
  • Ja biļetes iegādātas GORS biļešu tirdzniecības sistēmā kasē vai internetā, tad lūdzam aizpildīt naudas atmaksas iesniegumu, tam klāt pievienot biļetes, parakstīt un iesniegt GORS kasē 1. stāvā pēc iepriekšēja pieraksta zvanot 64633303 vai parakstītu iesniegumu kopā ar ieskenētām vai nobildētām biļetēm nosūtīt uz koncertzale [at] rezekne.lv.
  • Ja biļetes ir iegādātas interneta veikalā bilesuparadize.lv, tad nauda par biļetēm tiks ieskaitīta biļešu pircēja bankas kontā automātiski likumā noteiktajos termiņos.
  • Ja biļetes (pelēkzilā krāsā) ir iegādātas “Biļešu Paradīze” sistēmā kasē, tad naudu par iegādātajām biļetēm var saņemt jebkurā “Biļešu Paradīze” kasē Latvijā.
Aicinām visus koncertzāles apmeklētājus, tuvākus un tālākus atbalstītājus ievērot šī brīža ierobežojumos, būt veseliem, bet par norisēm un jaunumiem koncertzālē sekot līdzi informācijai GORS mājaslapā latgalesgors.lv, kā arī koncertzāles kontos @latgalesgors sociālajos tīklos FacebookInstagram un Twitter