LNSO vasarnīca 2019 - biļetes no 1.03.

1. martā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāla “LNSO vasarnīca” koncertiem, kas no 23. līdz 25. augustam notiks Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, un kuros izskanēs plaša akadēmiskās un neakadēmiskās mūzikas programma. Festivālā būs četri programmas virzieni: simfoniskais, izglītojošais, jaunradošais un izklaidējošais. Ikviens neatkarīgi no vecuma varēs atrast sev ko interesantu. Festivāla mākslinieku loks daudzveidīgs: Dānijas/Latvijas pūšaminstrumentu kvintets Carion, zviedru komponiste Brita Bīstrema, dāņu komponists Anderss Nordentofts, latviešu komponists Andris Dzenītis, Linda Leen, Ieva Saliete, sitaminstrumentu ansamblis Perpetuum ritmico u. c.
 
Biļešu iepriekšpārdošanā pirmās 150 biļetes varēs iegādāties ar 40% atlaidi.
 
“LNSO vasarnīcu” rīko LNSO un Latgales vēstniecība GORS, un tas ir mūzikas festivāls ģimenei un draugiem jeb muzykys festivals saimei i draugim.
“LNSO vasarnīca” ir LNSO vasaras festivāls ar akadēmiskām un neakadēmiskām programmām. Īpašs uzsvars likts uz muzikālām izrādēm un radošiem pasākumiem bērniem un jauniešiem. Uz “Vasarnīcu” aicinātas ģimenes, draugi, LNSO pastāvīgie klausītāji un visi, kas gatavi atklāt jaunas mākslas teritorijas.
 
23. augusta vakarā noslēgsies starptautiskas jauno komponistu meistarklases, un vakara koncertprogrammas pamatā būs jauniešu radītie jaundarbi ar Ziemeļlatgales tautasmūzikas motīvu atbalsīm. Uzstāsies Rēzeknes kamerorķestris Jāņa Stafecka vadībā, un skanēs Latgales skaņumilža Jāņa Ivanova mūzika. Meistarkursu ansamblī spēlēs klavesīniste Ieva Saliete, kontrabasists Mārcis Lipskis un citi atzīti Latgales mūziķi. Pēc koncerta uz Jumta terases notiks tradicionālais “Kino un mūzikas vakars”.
 
24. augusta vakarā kopā ar LNSO un Andri Pogu solistu ampluā uzstāsies unikālais dāņu-latviešu pūšaminstrumentu kvintets Carion, mūziku atskaņojot no galvas un vienlaikus veicot sarežģītus horeogrāfiskus zīmējumus. Tiks pirmatskaņots triju autoru jaundarbs: komponisti Andris Dzenītis (Latvija), Brita Bīstrema (Zviedrija) un Anderss Nordentofts (Dānija) katrs sacerējuši vienu no trim jaundarba daļām. Notikuma režisors būs Dāvis Sīmanis, kurš vairākkārt veidojis skatuvisko tēlu interpretāciju īpašiem LNSO koncertiem. Līdzdalību koncertizrādē apsolījis viens no progresīvāk un interesantāk domājošiem gaismu māksliniekiem Oskars Pauliņš. Šajā vakarā atcerēsimies “Baltijas ceļa” 30. jubileju, kurai Andris Dzenītis veltījis savu jaundarba daļu. Koncerta otrajā daļā  būs dzirdama Vīnes ģēnija Ludviga van Bēthovena Trešā simfonija, kas sākotnēji tika veltīta komponista reiz dievinātajam vienaudzim Napoleonam Bonapartam.
 
25. augusta pēcpusdienā festivāls noslēgsies ar vērienīgu klasiskā un laikmetīgā simfodžeza programmu “Bernsteins, Gēršvins, Elingtons, Bjorka un Linda Leen”, ko diriģenta Gunta Kuzmas vadībā LNSO atskaņos kopā ar Latvijas Radio bigbendu. Koncerta solisti – spožā latviešu dziedātāja un dziesmu autore Linda Leen un izcilais saksofonists Gints Pabērzs. Koncertā tiks atskaņoti Leonarda Bernsteina, Džordža Gēršvina, Djūka Elingtona, Bjorkas, Lindas Leen un Kārļa Vanaga skaņdarbi. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma spēlēs ekskluzīvu klarnetes solo.
 
24. augustā “LNSO vasarnīcā” pirmizrādi piedzīvos komponista Edgara Mākena un Latvijas Leļļu teātra galvenā režisora Ģirta Šoļa jaunā muzikālā izrāde visai ģimenei “Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju”. Izrādes pamatā ir zviedru mūsdienu rakstnieces Barbru Lindgrenas asprātīgais un ēverģēlīgais piedzīvojumu stāsts “Loranga”. Uz izrādi tiek aicināti pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērni ar vecākiem. Ģirts Šolis un Edgars Mākens veiksmīgi sadarbojušies, veidojot “LNSO vasarnīcas 2016” muzikālo stāstu “Vējš vītolos” kas piedzīvoja daudzas izrādes un skatītāju sirsnīgu atsaucību.
 
“LNSO vasarnīcas” otrās dienas turpinājumā bērni un pusaudži tiek aicināti uz “Ritma spēlēm ar sitaminstrumentu ansambli Perpetuum ritmico”. Mūziķi iepazīstinās jaunos skatītājus ar ritma pasauli un perkusiju daudzveidību. Interaktīvajās ritma spēles varēs piedalīties ikviens, izmantojot orķestrī atrodamos sitaminstrumentus, dažādus sadzīves priekšmetus un pat paši savu ķermeni. Perpetuum ritmico ir Latvijā pagaidām vienīgais regulāri muzicējošais sitaminstrumentu ansamblis; tas jau ilgāku laiku darbojas kā pastāvīga vienība. Grupas repertuārs ir plašs: no folkloras līdz avangardam, no klasikas līdz mūsdienu popmūzikai. Mūziķu rīcībā ir plašs sitaminstrumentu arsenāls. Ansamblī spēlē Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis, Guntars Freibergs, Ernests Mediņš.
 
Festivāla noslēdzošajā dienā, 25. augustā, uz “Muzikālo rītarosmi” dzīvās mūzikas pavadījumā tiek aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem. To vadīs laikmetīgās dejas horeogrāfe Alise Putniņa, un tā tiks balstīta asociāciju un sajūtu rotaļās, ļaujot iepazīt un apzināt savu ķermeni ar jogas kustību un elpošanas vingrinājumiem.
Festivālā padomāts arī par pašiem jaunākajiem apmeklētājiem – mazuļiem vecumā no 1 līdz 3 gadiem, kurus priecēs LNSO mūziķi, atskaņojot populārus klasiskās mūzikas skaņdarbus, kas bagātināti ar teatralizētām darbībām. Ņemot vērā mazuļu uztveri, tiek veidota tieši šai vecuma grupai atbilstoša programma, kurā četri mūziķi un pasākuma vadītājs papildinās muzikālo performanci ar aktieriskiem elementiem. Vakara koncertu laikā darbosies bērnistaba, kur bērni varēs uzturēties pieredzējušu audzinātāju uzraudzībā.
 
Festivāla “LNSO Vasarnīca” biļešu iepriekšpārdošana tiks uzsākta jau 1. martā “Biļešu paradīzes” kasēs un interneta vietnē. Pirmās 150 biļetes būs iespējams iegādāties ar 40% atlaidi.
Festivāla pasākumi tiek īstenoti, patiecoties LV100, Latvijas Skolas somas un VKKF atbalstam, sadarbībā ar Rēzeknes pilsētu un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolu.
 
FESTIVĀLA PROGRAMMA:
 
Piektdiena, 23. augusts 19.00 Mazā zāle
Meistarklašu kameransamblis un Rēzeknes kamerorķestris
Diriģents - Jānis STAFECKIS
PROGRAMMĀ:
Jānis Ivanovs, komponistu meistarklašu dalībnieku jaundarbi
 
Piektdiena, 23. augusts 21.30 Jumta terase
KINO UN MŪZIKAS VAKARS
 
Sestdiena, 24. augusts 17.00 Mazā zāle
Muzikāla izrāde visai ģimenei
Komponists Edgars MĀKENS
Režisors Ģirts ŠOLIS
Piedalās aktieri un LNSO mūziķu ansamblis
 
Sestdiena, 24. augusts 16.00 un 18.00
RITMA SPĒLES AR SITAMINSTRUMENTU ANSAMBLI PERPETUUM RITMICO
 
Sestdiena, 24. augusts 19.00 Lielā zāle
Pūšaminstrumentu kvintets Carion (Dānija/Latvija) un LNSO
Diriģents Andris POGA
Režisors Dāvis SĪMANIS
Gaismu mākslinieks Oskars PAULIŅŠ
PROGRAMMĀ:
Andris DZENĪTIS, Brita BĪSTREMA, Anderss NORDENTOFTS Jaundarbs pūšaminstrumentu kvintetam un orķestrim
Ludvigs van BĒTHOVENS Trešā simfonija
 
Svētdiena, 25. augusts 11.00
MUZIKĀLĀ RĪTAROSME
 
Svētdiena, 25. augusts 12.00
TEATRALIZĒTS KONCERTS MAZUĻIEM
 
Svētdiena, 25. augusts 15.00 Mazā zāle
Muzikāla izrāde visai ģimenei
Komponists Edgars MĀKENS
Režisors Ģirts ŠOLIS
Piedalās aktieri un LNSO mūziķu ansamblis
 
Svētdiena, 25. augusts 17.00 Lielā zāle
Linda LEEN – balss
Gints PABĒRZS – saksofons
LNSO un LATVIJAS RADIO BIGBENDS
Diriģents Guntis KUZMA
PROGRAMMĀ:
Ērvins BERLINS, Leonards BERNSTEINS, BJORKA, Djūks ELINGTONS, Džordžs GĒRŠVINS, Kols PORTERS, Linda LEEN, Kārlis VANAGS (jaundarbs)