Lieldienu koncerts GORĀ

1.aprīlī plkst.16.00 Latgales vēstniecība GORS ielūdz uz pūšamo instrumentu orķestra "Rēzekne" un Rēzeknes bigbenda Lieldienu koncertu "Re, kur muzikanti spēlē". Tie būs dubultsvētki, jo koncerta dienā godināsim arī orķestra izveidotāju un galveno diriģentu Sergeju Sergejevu viņa 75. gadu jubilejā.

Koncerta “Re, kur muzikanti spēlē” pirmajā daļā muzicēs pūšamo instrumentu orķestris “Rēzekne” diriģentu Sergeja Sergejeva un Jāņa Pavlovska vadībā, bet koncerta otrajā daļā – orķestra bigbenda grupa ar māksliniecisko vadītāju Lauri Amantovu. Koncertā skanēs gan jau klausītāju iemīļoti sacerējumi, gan jauni ārzemju un latviešu komponistu darbi, kā arī godināsim orķestra izveidotāju un galveno diriģentu Sergeju Sergejevu viņa 75. gadu jubilejā.

Sergejs Sergejevs dzimis Rēzeknē kā sestais bērns ģimenē. Mācījies Rēzeknes 4. vidusskolā, paralēli tam – Rēzeknes Mūzikas skolā apguvis klavierspēli. Nācis no muzikālas ģimenes, viņš labprāt piekrita. Aicinājumam apgūt arī pūšamo instrumentu spēli, muzicējot skolas pūtēju orķestrī. Pēc Rēzeknes bērnu mūzikas skolas absolvēšanas arī savu turpmāko dzīvi S. Sergejevs saistīja ar mūziku. Militārā dienesta laikā viņš iepazinās ar trombonu, kuru apguva pašmācības ceļā. Neklātienē pabeidza Jāzepa Vītola Latvijas valsts konservatoriju, vēlāk konservatorijas asistentūru. Kopš 1974.gada S. Sergejevs strādāja par pūšamo instrumentu pasniedzēju Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā, bet kopš 1986. līdz 2011. gadam bija arī mūzikas vidusskolas direktors, astoņus gadus strādāja arī Daugavpils Universitātē.

Kad 1991. gadā uz Rēzeknes pilsētas kultūras nama Tautas pūtēju orķestra bāzes tika dibināts pūšaminstrumentu orķestris „Rēzekne”, par tā māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu kļuva Sergejs Sergejevs, bet kopš 2009. gada par diriģentu kļūst arī Jānis Pavlovskis. PO “Rēzekne” ir viens no trijiem Latvijas profesionālajiem pūšamo instrumentu orķestriem. Tas pastāvīgi darbojas pūtēju orķestru mūzikas popularizēšanā pilsētā un novadā, ir bijis vairāku starptautisko pūtēju orķestru festivālu,  Dziesmu svētku u.c. pilsētai un valstij svarīgu kultūras notikumu dalībnieks. Kopš 2013. gada kolektīva mājvieta un regulārākā koncertvieta ir Latgales vēstniecība GORS.
 
Rēzeknes bigbends ir profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķu vienība. Bigbenda mākslinieciskais vadītājs – trombonists, džeza mūziķis Lauris Amantovs. Rēzeknes bigbends ir bijis regulārs Rēzeknes Džeza mūzikas dienu, starptautisko festivālu “Saulkrastu džeza festivāls” “Šķiuņa džezs”, dažādu Latvijas, Latgales, Rēzeknes pilsētas un novada pasākumu dalībnieks.

Ieejas biļetes cena ir 1,00 Eur un tās iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmā internetā un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē. BIĻETES TE

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.