Latviešu filmu diena

16. novembrī Latgales vēstniecībā GORS būs jau par tradīciju kļuvusī latviešu filmu diena, kurā arī interesenti Rēzeknē beidzot varēs noskatīties animācijas filmu – pasaku visai ģimenei “Zelta zirgs”.

Līdzās animācijas filmai, latviešu filmu dienā tiks izrādīta dokumentālā filma par režisori Māru Ķimeli “Māra” un dokumentālā filma “Nāc ar mani padejot”, kas tapusi „X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku” laikā.

16. novembrī 12.00 notiks režisora Reiņa Kalnaeļļa animācijas filma “Zelta zirgs”, kas tapusi pēc Raiņa lugas “Zelta zirgs” motīviem. Filmas stāsts: Melnā māte cenšas sagrābt varu pār pasauli, vairo skumjas un krāj asaras no visiem, kas raud par neveiksmēm, nelaimēm un aizgājējiem. Vecā ragana vēlas nogalēt Princesi, jo tad raudātu visa karaļvalsts un Melnā māte iegūtu absolūtu varu. Kad karaļmeita dodas izjādē pa mežu, ragana sagūsta meiteni un ieslēdz Princesi stikla zārkā. Dzīvības aizstāvis – Baltais tēvs stājas ceļā un rada neiespējami stāvu un augstu ledus kalnu, kas septiņus gadus un septiņas dienas paglābs Princesi no Melnās mātes. Tikmēr drosminieki var princesi izglābt!? Animācijas filmas “Zelta zirgs” seanss paredzēts arī 21. novembrī 12.00.

"Zelta Zirgs" filmas treileris

14.00 būs režisores Kristas Burānes dokumentālās filmas “Māra” izrāde. Filma “Māra” Filma līdzi režisores Māras Ķimeles attiecībām ar vecomammu, dēlu un darbu, dokumentējot teātra kā nereālas realitātes tapšanu ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienas dzīvē. Visi šīs dokumentālās filmas varoņi tēlo - daži vairākas lomas, daži arī paši sevi. Filma ir ne tikai par izcilu teātra personību, bet arī par Sievieti, māti, radošu personību.

Neparasta filma par Māru Ķimeli

15.30 notiks režisora Dzintara Dreiberga dokumentālās filmas “Nāc ar mani padejot” seanss. Filma ir tapusi „X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku” laikā, kad filmēšanas grupa septiņas dienas un naktis sekoja līdzi deju kolektīva vecāko klašu grupai - mēģinājumos, koncertos, Rīgā pavadītajā svētku ikdienā un ballītēs. No iegūtā materiāla ir radīta 45 min gara dokumentālā filma, kas atspoguļo unikālus notikumus no mūsdienu jauniešu dzīves, tautas deju kolektīva ikdienas un dziesmu un deju svētku aizkulisēm.

Treileris. Nāc ar Mani Padejot

Ieejas biļetes uz latviešu filmu dienas seansiem nopērkamas Latgales vēstniecības GORS kasē un www.latgalesgors.lv. Biļešu cenas 2,00 un 3,00 €.