Kultūras notikumi oktobrī

Oktobra varenais notikums Latgales vēstniecībā GORS būs pasaulslavenās operdziedātājas Elīnas Garančas solokoncerts, tāpat ļoti tiek gaidīts piektais Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”, kurā skanēs īpaši gatavotas programmas ar ērģelnieces Ivetas Apkalnas, maestro Raimonda Paula, aktiera Gundara Āboliņa, ērģelnieka un pianista Valentīna Fjodorova un arfistes Jūlijas Kristīnes Lukanas no Austrijas, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu kora un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra piedalīšanos. Oktobrī gaidām arī Latvijas Nacionālā teātra viesizrādi, grupu “Carnival Youth” un “Baritoni” koncertus, kā arī deju studijas “Buras” izrādi, Latvijas Radio bigbenda un džeza trio “Vein” viesošanos un režisores Ilzes Burkovskas-Jacobsen dokumentālās animācijas filmas “Mans mīļākais karš” seansu Rēzeknē.
 
Līdz 1. novembrim, GORS Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
Daiņa Gudovska ekspresīvie un piesātinātie darbi demonstrē lielisku telpiskas kompozīcijas izjūtu un veidošanas prasmi. Personālizstāde “Dzīves auduma materializācija” ir kontrastējoša pretstāvēšana, rotaļīga saruna, papildinošs dialogs vai mierīga vienošanās. Mākslinieka un pedagoga rokraksts izstādē nolasāms stiklā un akvareļglezniecībā.
No 2. oktobra pārcelts uz 4. decembri
Ceturtdiena, 8. oktobris 18.00, Lielā zāle 8,00–12,00 €, GORS
Divu situētu ģimeņu starpā izceļas konflikts. Taisnības meklējumos ģimenes apmaldās pārliecībā, kā audzināt bērnus, kas ir ģimene un kāda ir pati pasaules kārtība. Šis būs stāsts par vecākiem, par to cik ļoti visi gribam būt civilizēti, un, protams, mums katram vienmēr būs sava taisnība. Lomās: Jānis Āmanis, Inga Misāne-Grasberga, Evija Krūze un Mārtiņš Egliens. Režisore Daiga Kažociņa.
Sestdiena, 10. oktobris 18.00, Lielā zāle 15,00–20,00 €, GORS
Latviešu kinomūzikas programmā “Naivais ku-kū” grupa “Carnival Youth” spēlēs dziesmas no latviešu kino filmām. “Dzeguzes balss”, “Rītprūsija”, “Skauģa dziesma” un virkne citu klasikas un nupat pirmizrādīto filmu skaņu celiņu spožāko pērļu.
No 11. oktobra pārcelts uz 2021. gada pavasari!
 
Otrdiena, 13. oktobris 17.30 un 20.00, Lielā zāle 30,00–60,00 €, GORS
Nepieciešama biļešu maiņa!
Mecosoprāns Elīna Garanča ir viena no pieprasītākajām operdziedātājām pasaulē, kura ar solokoncertu pirmo reizi uzstāsies Latgales vēstniecībā GORS. Slavenās dziedātājas skatuves partneris Latvijas koncertos būs viens no pasaulē labākajiem koncertmeistariem – izcilais skotu pianists Malkolms Martino.
No 16. oktobra tiks pārcelts uz 2021. gada rudeni
 
Sestdiena, 17. oktobris 19.00, Lielā zāle 15,00–28,00 €
Koncerta programmā tiks iekļautas labi zināmas dziesmas no visiem grupas albumiem: “Migla rasa“, “Ķēves dēls“, “Rāmava“, “Kad Ūsiņš jāj“, “Nekas nav aizmirsts“ u.c. Koncerta pirmajā daļā pēc gada pārtraukuma uzstāsies latgaliski dziedošā “folk metal“ grupa “Green Novice“.
 
 
Svētdiena, 18. oktobris 17.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €
Grupa “Baritoni” plašāku atpazīstamību guva veiksmīgi piedaloties šova “X-faktors” otrajā sezonā. Aizvadītajā gadā grupa aktīvi koncertējusi Latvijā, Vācijā un Krievijā. Koncertā tiks izpildīti gan pasaules, Latvijas hiti, gan grupas oriģināldziesmas. Koncerts pārcelts no 10. maija.
No 23. oktobra pārcelts uz 2021. gada 24. aprīli!
 
No 22. līdz 25. oktobrim
Jau piekto reizi Latgales vēstniecībā GORS notiks par tradīciju kļuvušais Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”, kura mākslinieciskā vadītāja ir pasaulē pazīstamā mūziķe, ērģelniece Iveta Apkalna. Šogad festivāls svin piekto notikšanas reizi un tajā skanēs koncertprogrammas, kuras tieši festivālam gatavo pati Iveta Apkalna, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Raimonds Pauls, Gundars Āboliņš un mūziķi no Austrijas – ērģelnieks Valentīns Fjodorovs un arfiste Jūlija Kristīne Lukana.
 
Ceturtdiena, 22. oktobris 18.00, Mazā zāle 15,00 €, GORS
Austrijas mūziķi, arfiste Jūlija Kristīne Lukana (Julia Christine Lukan) un ērģelnieks Valentīns Fjodorovs (Valentin Fheodoroff), koncertē kopā dažādās pasaules koncertzālēs jau piecus gadus. Unikālā duetā Johana Sebastiāna Baha, Sezāra Franka, Morisa Ravēla, Kloda Debisī un citu komponistu skaņdarbos vareno ērģeļu balsis savīsies ar trauslajām arfas skaņām.
Sestdiena, 24. oktobris 15.00 (ģenerālmēģinājums) un 18.00, Lielā zāle 10,00–17,00 €, GORS
Maestro Raimonds Pauls un ērģelniece Iveta Apkalna pirmo reizi spēlēs kopā īpašā festivālam radītajā koncertprogrammā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kuru šoreiz diriģēs Jānis Stafeckis. Programmā Gijas Kančeli, Semjuela Bārbera un arī Raimonda Paula skaņdarbi, kurus jaunos aranžējumos un pārlikumos veidojusi komponiste Anna Veismane.
Svētdiena, 25. oktobris 16.00, Lielā zāle 15,00 €, GORS
Koncertuzveduma pamatā ir itāļu rakstnieces Andželas Noreti grāmata “Mans vectēvs bija ķiršu koks”, kas stāsta par attiecībām starp paaudzēm un mīlestību, kurai nav robežu. Tā vēsta par laimīgo bērnības zemi, kurā var kāpt ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs dabūt gogelmogeli. Koncertuzvedumā skanēs dziesmas no Raimonda Paula cikla “Mazs, laimīgs zēns”. Koncerta dalībnieki – Iveta Apkalna (ērģeles), Gundars Āboliņš (stāstnieks), Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu koris (diriģente Anda Lipska) un citi.
Dokumentālā animācijas filma “Mans mīļākais karš“
Otrdiena, 27. oktobris 18.00, Mazā zāle 3,50 €, GORS
Bērnības atmiņās balstīts dokumentāls stāsts par Latviju no 70. gadiem līdz Atmodai, no padomju režīma līdz neatkarības atjaunošanai. Filma “Mans mīļākais karš“ ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku. Režisore: Ilze Burkovska-Jacobsen.
 
No 28. oktobra pārcelts uz 2021. gada 6. novembri
Ceturtdiena, 29. oktobris 18.00, Lielā zāle 6,00–8,00 €, GORS
Deju studijas “Buras” jaunākie dalībnieki (85 dejotāji) aicina uz košu, aizraujošu un krāsainu dejas uzvedumu pēc multfilmas “Inside Out” motīviem. Koncerta laikā dejotāji iedzīvosies multfilmas varoņu neparastajos tēlos – piecās galvenajās emocijās, kuras mīt cilvēku prātos.
Piektdiena, 30. oktobris 19.00, Lielā zāle 8,00–15,00 €, GORS
Šveicē dibinātais trio “VEIN” ir ekspresīvs džeza mūzikas ansamblis, kas iemieso džeza tradīciju stilu, vienlaikus to spēcinot ar klasiskās mūzikas pērlēm. Koncerta programmā skanēs trio “VEIN” īpašie aranžējumi Latvijas Radio bigbendam no programmām “VEIN Plays Ravel” un “Symphonic Bop”.
No 31. oktobra pārcelts uz 2021. gada rudeni
 
Manhetenas īsfilmu festivāls
Sestdiena, 31. oktobris, Mazā zāle
Manhattan Short ir lielākais īsfilmu festivāls pasaulē un ir īpašs ar to, ka tiesneši ir paši skatītāji kinozālē - katrs skatītājs saņem anketu un balso par viņaprāt labāko īsfilmu un aktieri.