Kultūras notikumi maijā

Maija mēnesī Latgales vēstniecība GORS aicina svinēt Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu kopā ar Latvijas Zemessardzes orķestri un ASV Gaisa spēku orķestri, kā arī atzīmēt koncertzāles 11. dzimšanas dienu 11. maija koncertā “Bezgalības krelles”, kas būs 8 pasaules pirmatskaņojumi Latvijas Radio kora un diriģenta Kaspara Putniņa izpildījumā. Pavasara izskaņā būs arī viesizrāde no Valmieras teātra, kā arī izrādes bērniem un tikšanās kamermūzikas koncertā.

GAISMĀ.punkts. Jāņa Gleizda simtgadei veltīta izstāde
Līdz 19. maijam, Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerija un 1. stāva semināru telpa

Izstāde “GAISMĀ. punkts” simboliski savieno gan fotogrāfijas, gan cilvēka gaismjūtīgo dabu, kurā ikviens gaismas punkts spēj mainīt apkārtējās pasaules uztveri un tās attēlojumu. Izstāde sastāv no Jāņa Gleizda aktu fotogrāfiju reprodukcijām, kā arī no konkursa melnbaltajā fotogrāfijā “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024” finālistu darbiem.

VĪRIETIS KURŠ GAIDA. Ģirta Ķestera jubilejas izrāde
Ceturtdiena, 2. maijs 19.00, Lielā zāle 15,00 – 25,00 €

Jautrs un aizkustinošs stāsts par vīrieti, kuram gadās piedzīvojums, kurš liek pārvērtēt savu dzīvi. Parevidēt dzīves "skapi", lai pielaikotu, kurš kostīms vēl der, bet kurš jau ir par mazu. Tas ir laiks pārvērtēt savas bijušās, esošās un nākotnes attiecības. Tas varētu būt arī stāsts par aktieri Ģirtu Ķesteri. Bet varbūt arī nē. Varbūt tas ir uzdevums skatītājiem - uzminēt, kas stāstā ir no aktiera dzīves, bet kas ir piedomāts. Varbūt tas ir stāsts par mums visiem, nonākot negaidītā situācijā? Bet tas noteikti ir stāsts par attiecībām – par vēlmi mīlēt un tikt mīlētam! Uz skatuves Ģirts Ķesteris nebūs viens. Viņam pievienosies Lelde Dreimane vai Ērika Eglija - Grāvele.

STIPRĀKI KOPĀ. Latvijas Zemessardzes orķestris un ASV Gaisa spēku orķestris
Sestdiena, 4. maijs 15.00, Lielā zāle - ieeja ar bezmaksas ieejas kartēm

Latvijā viesosies Amerikas Savienoto Valstu Gaisa spēku Eiropā  (USAFE) orķestris, lai kopīgos koncertos ar Latvijas Republikas Zemessardzes orķestri atzīmētu NATO alianses 75. gadadienu un Latvijas pievienošanās NATO aliansei 20. gadadienu, kā arī sveiktu Latvijas iedzīvotājus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienā. Koncerttūres “Stiprāki kopā” ietvaros abu orķestru mūziķi sniegs bezmaksas koncertu Rēzeknē. Divu izcilu diriģentu - majora Anda Kareļa un kapteiņa Braiena O’Donela (Brian O’Donnell) vadībā klausītāji dosies neparastā muzikālā ceļojumā, kurā skanēs iemīļota un daudzveidīga pūtēju orķestru mūzika gan no Latvijas, gan no Amerikas Savienotajām Valstīm.

BERMUDU DIVSTŪRIS. Žoržs Siksna. Grandiozā vasaras sezonas atklāšanas ballīte
Svētdiena, 5. maijs 18.00, Lielā zāle 15,00 – 25,00 €

Vakara programmu ar savu uzstāšanos atklās latviešu zelta leģenda Žoržs Siksna ar pavošo grupu. Kurš gan nezina “Genovevu”, “Vālodzīti” un citus tautā iemīļotas dziesmas Žorža izpildījumā. Programmas turpinājumā vakara “Saldais ēdiens”, latviešu humoristiskā repa duets "Bermudu Divstūris"!

UZMANĪBU, PELES! Teātris un ES. Izrāde bērniem un vecākiem
Ceturtdiena, 9. maijs 13.00, Mazā zāle IZPĀRDOTS

Izrādē „Uzmanību, peles!” mēs vēlējāmies pārkāpt skatuves robežas, iesaistot savā stāstā mazos skatītājus, lai viņiem teātris asociētos ne tikai ar prieku un jautrību, bet arī ar izziņu! Bērnu līdzdalība izrādē ir viens no šī teātra projekta lolotākajiem mērķiem – tās jēga. Šī pieredze starp teātri un skatītāju sniedz mums neizsīkstošu iedvesmas avotu un vēlmi attīstīt jaunas idejas. Mēs vēlamies, lai šī kopējā pieredze ir pieejama visiem bērniem!

BEZGALĪBAS KRELLES. 8 pasaules pirmatskaņojumi
Sestdiena, 11. maijs 18.00, Lielā zāle 14,00 – 20,00 €

Programmā: Astoņu komponistu – Jura Karlsona, Artura Maskata, Santas Ratnieces, Annas Fišeres, Ērika Ešenvalda, Mārtiņa Viļuma, Platona Buravicka, Andra Dzenīša jaundarbi ar Noras Ikstenas dzeju. Kādos vārdos, valodu bābelē to ietērpt, kādā mūzikas spēkā cildināt? Astoņi akrostihi- vienlaikus tieši un kodēti vēstījumi saules sistēmas planētām iecerēti kā pateicība un brīnums par mūsu esību šajā bezgalības pieturvietā- Zeme. Koncertprogrammu izpilda Latvijas Radio koris, pie diriģenta pults Kaspars Putniņš.

KARLSONS. Mūzikls ģimenei
Svētdiena, 12. maijs 16.00, Lielā zāle 12,00 – 20,00 €

Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta ir aizraujošs stāsts par pieaugušo un bērnības pasauli. Par daudzveidīgo, krāsaino fantāzijas pasauli, kurā mēs visi dzīvojam. Iestudējums - muzikāla piedzīvojumu spēle KARLSONS domāta tiem, kuri nav aizmirsuši savu bērnību, savus sapņus.

VĀCIETIS. ZIEDONIS. JAKOVĻEVS. Kamermūzikas koncerts
Svētdiena, 19. maijs 17.00, Mazā zāle 15,00 – 18,00 €

Uz vienas skatuves satiekas izcilais latviešu aktieris Ģirts Jakovļevs un viņa mazmeita Katrīna Paula Felsberga, kas pelnīti uzskatāma par vienu no daudzsološākajām savas paaudzes dziedātājam, un spilgtie Lielās mūzikas balvas laureāti – daudzpusīgais sitaminstrumentālists Guntars Freibergs un temperamentīgā pianiste Agnese Egliņa.

SĒRAS PIESTĀV ELEKTRAI. Valmieras teātra viesizrāde
Sestdiena, 25. maijs 17,00, Lielā zāle 18,00 – 22,00 €

Izrādes pamattēma, atšķirībā no antīkajiem paraugiem, ir nevis cilvēka sadursme ar nepielūdzamo likteni, bet gan personības sadursme ar dziļi cilvēka iekšienē noglabātajiem noslēpumiem, kaislībām un vēlmēm. Savdabīgas pārdomas par tām mācībām, ko cilvēcei snieguši šausminošie un bezjēdzīgie kari, iekšējā refleksija un sirdsapziņas parādīšanās cilvēka dvēselē – tas ir mūsu laikmets, kas turpina mīta likteni un “pārraksta” tā nobeigumu.

CEĻĀ UZ LATVIJAS DZIESMU UN DEJU SVĒTKIEM.
Latgales apvienotā akordeonistu orķestra koncerts
Piektdiena, 31. maijs 18.00, Lielā zāle 3,00 – 5,00 €

Koncerts veltīts Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai. Koncertā piedalīsies akordeonisti no visām Latgales reģiona mūzikas un mākslas skolām. Programmā skanēs latviešu komponistu – J. Ivanova, J. Lūsēna, R. Paula, J. Peškova, K. Auzāna, G. Beļajeva, O. Stroka, latviešu tautas mūzika un pasaules hīti.

IT'S ALL ABOUT LOVE. Dynamic Hit. Mūsdienu deju koncerts
Sestdiena, 1. jūnijs 17.00, Lielā zāle 7,00 €

Mīlestība pret deju apvieno katru no mums , tā iedvesmo un ceļ spārnos. Deju studija “Dynamic Hit” darbojas no 2007. gada un tā ir pirmā neatkarīgā deju studija Rēzeknē, kurā skolotājas un horeogrāfes Diānas Garančas vadībā mūsdienu deju prasmes apgūst dažāda vecuma interesenti. Koncertā piedalās 180 deju studijas dejotāji. Horegrāfi: Diāna Garanča, Anna Šķendere, Romāns Spradzenko, Daniella Čiževska, Alesja Garanča, Deniss Gruzde.

RABARBERU VĪNS. Attiecību komēdija
Svētdiena, 2. jūnijs 16.00, Lielā zāle 15,00 – 25,00 €

“Rabarberu vīns” - tā esam nosaukuši jauno komēdiju par divu kaimiņpāru spēlītēm latviešu stilā. Komēdiju autores Aivas Birbeles jaunajā lugā uz glāzi reibinoša rabarberu vīna satiksies iemīļotie un lieliskie aktieri - Zane Daudziņa, Kristīne Nevarauska, Ģirts Ķesteris un Lauris Subatnieks. Vai vīna dēļ, vai pašu kaislību un vēlmju dēļ, bet notikumi būs tests abu pāru uzticībai šajā koķetas sievišķības un maskulīnas vīrišķības pilnajā viencēliena lugā.

TULKOJUMI. Grupa JUUK
Sestdiena, 8. jūnijs 19.00, Mazā zāle 10,00 – 12,00 €

Juuk ir folkroka grupa izdevusi trīs oficiālus albumus, no kuriem pēdējais – “Muļķa stabule” – saņēmis mūzikas ierakstu balvu “Zelta Mikrofonu”. Grupā dzied un spēlē Sniedze Prauliņa, Edgars Šubrovskis, Oskars Jansons, Rasa Pole, Ričards Dauksts un Niks Moss Rodžerss. Tradicionālo roka ģitāru sastāvs grupas skanējumā saspēlējas ar trīs solistu balsīm, vijoli, flautu un bandžo.

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmā internetā un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē. Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.