Kultūras notikumi maijā

Maijs Latgales vēstniecībai GORS ikgadu ir bijis īpašs kā dzimšanas dienas mēnesis, šogad svinot jau koncertzāles devīto gadskārtu. Mēnesis tiks uzsākts ar Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai veltītiem bezmaksas latviešu filmu seansiem. Tāpat izskanēs uzvedums “Ķiršu koks” un mēneša izskaņā, 28. maijā, uz dzimšanas dienas koncertu “Gaismas lāse” aicinās koncertzāles draugi - Reinis Zariņš, Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava.

Leonarda Laganovska izstāde “Pirmizrāde”
No 26. aprīļa līdz 20. jūnijam

Izstādē “Pirmizrāde” iekļautie Leonarda Laganovska darbi tapuši divos pēdējos gados, laikā, kad pasaule nostājusies uz neatgriezeniska pārmaiņu ceļa. Tomēr vispārcilvēciskās vērtības, kuras Laganovskis pārstāvējis visas savas daiļrades laikā, palikušas nemainīgas. Izstādē dominēs māksliniekam raksturīgais ironiskais skatījums uz pasauli, iekļauti arī darbi, kas veltīti Latgalei un latgaliešu valodai.

Andrea Salustri (objektu manipulators) izrāde “Materia”
Piektdiena, 6. maijs 14.00 un 19.00, Mazā zāle, 8,00 €

Žonglieris, uguns un citu cirka disciplīnu mākslinieks Andrea Salustri izrādi “Materia” radīja ar mērķi izpētīt viena materiāla – polistirola (tautā dēvētu arī par putuplastu) – dzīvīgumu. Tā nu izrādē “Materia” putuplastam tiek dota balss un iespēja runāt, un mākslinieks tikai šo procesu veicina, radot tam pareizos apstākļus.

Uzvedums “Ķiršu koks”. Iveta Apkalna, Gundars Āboliņš un JIRMV bērnu koris
Piektdiena, 13. maijs 18.00, Lielā zāle 15,00 €

Koncertuzveduma pamatā ir itāļu rakstnieces Andželas Noreti grāmata “Mans vectēvs bija ķiršu koks”, kas stāsta par attiecībām starp paaudzēm un mīlestību, kurai nav robežu. Tas vēsta par laimīgo bērnības zemi, kur var kāpt ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs ēst gogelmogli. Koncertuzvedumā skanēs dziesmas no Raimonda Paula cikla “Mazs, laimīgs zēns”.

Gruzijas Karaliskā nacionālā baleta izrāde “Gruzijas uguns”
Sestdiena, 21. maijs 18.00, Lielā zāle 12,00 – 20,00 €

Iespaidīgā deju uzveduma laikā baudīsim Kaukāza ritmus un kustības, deju priekšnesumus ar zobeniem, meistarīgu horeogrāfiju un krāšņus kostīmus. “Gruzijas Karaliskais nacionālais balets” Gelas Pochišvili un Maijas Kiknadzes vadībā uz skatuves ir jau vairāk nekā 30 gadu. Dejotājiem aplaudējuši vairāk nekā 40 miljonu cilvēku 80 pasaules valstīs, izrādot savu sajūsmu dejotājiem, kas pārsteidz ar lielisku izpildījuma tehniku, neatkārtojamu artistismu, drosmi un neticamu ekspresiju, kas raksturīga tikai gruzīnu dejām.

Ceļojums dinozauru pasaulē “Multizauri”
Svētdiena, 22. maijs 12.00, Lielā zāle 7,00 – 20,00 €

“Multizauri” - tas ir aizraujošs ceļojums dinozauru pasaulē. Katram skatītājam ir iespēja uzzināt visu nepieciešamo informāciju par aizvēsturiskiem dinozauriem un izpildīt ļoti sarežģītu misiju.

GORS dzimšanas dienas koncerts “Gaismas lāse”
Sestdiena, 28. maijs 18.00, Lielā zāle 15,00 €

Deviņu gadu dzimšanas dienas nedēļā Latgales vēstniecība GORS aicinās savus klausītājus satikties ne vien ar seniem un mīļiem draugiem – Latvijas Radio kori, diriģentu Sigvardu Kļavu, pianistu Reini Zariņu, bet arī ar komponistiem, kas katrs savā veidā ir bijis klātesošs koncertzāles tapšanas un veidošanās stāstā – Jāni Ivanovu, Mārtiņu Braunu, arī Imantu Zemzari. Koncertprogrammas pirmajā daļā atvērtajā Latgales vēstniecības GORS foajē telpā Jāņa Ivanova vokalīzes saspēlēsies ar Imanta Zemzara klavierminiatūrām, bet Latvijas Radio kora balsis – ar pianista Reiņa Zariņa vārdos netveramo skārumu. Koncerta otrajā daļā GORS Lielajā zālē skanēs spēkpilnās dziesmas no iecerētā, bet diemžēl nerealizētā Mārtiņa Brauna jubilejas koncerta “Mārtiņrozes un novembris”.

Apmeklētājus aicinām sekot līdzi informācijai GORS mājaslapā latgalesgors.lv, kā arī koncertzāles kontos @latgalesgors sociālajos tīklos “Facebook”, “Instagram” un “Twitter”.