Kultūras notikumi janvārī un februārī

Jauno gadu iesāksim ar aizraujošu izrādi bērniem “Trīs sivēntiņi un vilks”, savukārt pieaugušajiem – Franča Šūberta dziesmu ciklu “Ziemas ceļojums”. Turpināsim ar Nacionālā teātra izrādi “Sievietes daļas”, koncertu “Pērkons. LSO” un Latvijas leļļu teātra izrādi “Lidojošais cūku nams”.
 
Ikviens zina pasaku par trim sivēntiņiem. Bet vai esat pārliecināti, ka zināt patiesību? Režisore Paula Pļavniece: "Šodien mēs nereti uzzinām stāstu versijas, ko iepriekš neesam dzirdējuši, un dodam balsi tiem, kurus agrāk neviens nav uzklausījis. Tāpēc pienācis laiks ļaut Vilkam atklāt savu versiju par sen zināmo stāstu. Galu galā tieši viņš bijis tas, pret kuru gadiem ilgi vērsta nomelnošanas kampaņa, nekad nenoskaidrojot visus notikumu apstākļus. Vilks apgalvo, ka nekad nav darījis pāri nedz Sarkangalvītei, nedz Vecmāmiņai, nedz kazlēniem vai sivēntiņiem. Tāpēc kopā ar ruksīšiem ir gatavs izskaidrot, no kurienes cēlies neveiksmīgais pārpratums." Izrāde krievu valodā.
 
Šajā dziesmu ciklā Franča Šūberta melodijas sastapsies ar viņa laikabiedra Vilhelma Millera dzejas dramaturģiju.
Vācu kamermūzikas Lied žanrs ir viens no romantisma mūzikas stūrakmeņiem, un komponists Francis Šūberts ar saviem opusiem ir viens no spilgtākajiem šī žanra pārstāvjiem. Dziesmu cikli Die Schöne Müllerin (Skaistā dzirnavniece) un Winterreise (Ziemas ceļojums) viņu ierakstījuši mūzikas vēsturē, kā patiesu šī žanra meistaru. Šī dziesmu cikla burvība slēpjas tajā, ka tas veidots kā monologs, kura dziesmās vienotā dramaturģijā tiek atklāta liriskā varoņa iekšējā pasaule.
 
Jau tradicionāli sporta deju klubs “VIVA” sadarbībā ar Rēzeknes Domi, Latvijas sporta deju federāciju, aicina uz sporta deju sacensībām - Latvijas valsts 10 deju čempionātu un Rēzeknes Domes Kausu 2023,  kas notiks 28. janvārī. Ieejas kartes derīgas atkārtotai ieiešanai un iziešanai visas dienas garumā, vienā un tajā pašā datumā.
Vakara daļas pie galdiņiem ieejas biļete – 25,00 eiro (vietu pie galdiņiem var rezervēt un plašāk uzzināt, zvanot 29161019 (Ilona)).
 
Sievietes “daļas” citu nozīmju starpā ir arī viņas sociālās lomas – šai izrādē sieviete ir mīļākā, sieva, meita, māsa, māte, māsīca, svaine, vecmāte, labākais draugs un arī konkurente. Visas šīs lomas tiek izspēlētas pie ģimenes pusdienu galda, kur atklājas ne tikai ģimenes problēmas, bet arī aktuālas lietas sabiedrībā, kas nodarbina cilvēkus ikdienas dzīvē. Lugai ir negaidīts ievads, un galvenās varones pārdzīvotais – dzemdībās zaudētais bērniņš - kļūst par impulsu tam, lai tuvinieki beidzot sāktu runāt par būtisko. Režisore - Ināra Slucka.
Lomās - Laura Siliņa, Jānis Āmanis, Esmeralda Ermale, Sanita Paula, Gundars Grasbergs, Ieva Aniņa, Jana Ļisova.
 
Izskanēs īpaša Latvijas roka veterānu «Pērkons» un Liepājas Simfoniskā orķestra koncertprogramma, kurā grupas skaņdarbi pirmo reizi ietērpsies simfoniskā skanējumā. Dziesmu aranžijas šai programmai veido komponists Andris Sējāns. Grupa “Pērkons” ir Latvijas roka ikona, ko veido leģendāras personības. “Sen gaidītā pirmā programma ar simfonisko orķestri – kurš gan cits, ja ne Liepājas Simfoniskais!” uzsver LSO direktors Uldis Lipskis. Programmā simfoniskā orķestra skaņās izskanēs gan klasiskie «Pērkons» hiti – “Gandrīz tautasdziesma”, “Balāde par gulbi”, “Baletomānija”, “Zaļā dziesma”, “Dienišķā dziesma”, gan mazāk zināmi skaņdarbi – “Lidojums (Fly)” un “Tramvajs”.
 
AGRĀ RŪSA. Mūzikls
Piektdiena, 24. februāris, Liela zāle 15,00 – 30,00 €

Mūzikla pamatā ir Elīnas Zālītes romāns, kas stāsta par jaunas lauku meitenes dzīves līkločiem 30. gadu Latvijā, vēlmi dzīvot Rīgā skaisti un bezrūpīgi. Apklusinot ilgas pēc mājām un ilūziju sabrukuma sāpes, Elza soli pa solim ieiet modes vidē - postošajā kruzuļu un spīguļu pasaulē. Kārotā greznība drīz vien apnīk, tā rada nicinājumu pret naudu un arī pret tās īpašnieku, viņas vīru Ķikuli. Elza izšķiras uz noziegumu savas mīlestības un brīvības dēļ. Tomēr ziedošā mīlestība pārtop par atmiņu drumslām, jo šī paradīze ir iedomāta un izkropļota. 
 
Semjons Sļepakovs – mākslinieks, kuru mīl par asu humoru un tikai viņam raksturīgu stilu. Aktualitāte un unikālā izpildījuma maniere padara viņa ironiski sarkastiskās dziesmas par hitiem ar miljoniem skatījumu YouTube vietnē.
Agrāk būdams slavenās Pjatigorskas KVN komandas kapteinis, šodien viņš ir top producents, šovu vadītājs, komiķis un savu dziesmu izpildītājs. Viņš ir arī dzejnieks un scenārists ar pārsteidzošu dotību: absolūti visiem projektiem, pie kuriem viņš ir strādājis, ir nemainīgi augsti reitingi un liela skatītāju interese.
 
Dīvainākie un vienlaikus īpašākie cirka mākslinieki - cūkas, ir apvienojušies Latvijas Leļļu teātra ceļojošajā cirkā ar nosaukumu „Lidojošo cūku nams”! Katrs no šiem talantīgajiem māksliniekiem ir neparasts, jo spēj izpildīt tādu triku, ko nevarētu neviens cits ruksis visā pasaulē. Visi kopā viņi rada pavisam neaizmirstamu cirka izrādi. Lai arī rukšiem pa reizēm gadās kāds strīds, tie tomēr lieliski prot darboties komandā un atrisināt jebkuru radušos likstu. Kad cirkā negaidīti ierodas viesis, kurš nemaz nedzīvo uz šīs planētas, rukšu komandā top palīdzības plāns... Šī aizraujošā, muzikālā izrāde ar leļļu cirka elementiem sniegs skatītājiem iespēju dzīvē vērot nepārspējamus cirka trikus un iepazīt neparasto cirka aizskatuves dzīvi.