Kultūras notikumi februārī

Februārī pavasara vēsmas iezīmē GORS Mākslas galerijā kopš 21. janvāra eksponētā mākslinieka Alekseja Naumova izstāde “Pasaules ainava”, dvēselisko armēņu melodiju koncerts “Dvēseles ceļojums” un citi notikumi. 

Alekseja Naumova gleznu izstāde “Pasaules ainava. Ņujorka, Parīze, Venēcija, Rīga, Honkonga, Kanē, Rundāle…”.”
No 21. janvāra līdz 6. martam, Mākslas galerija

Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā tiks eksponēta mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova gleznu izstāde “Pasaules ainava. Ņujorka, Parīze, Venēcija, Rīga, Honkonga, Kanē, Rundāle…”. Mākslinieka Alekseja Naumova košā un vērienīgā glezniecība Rēzeknē tiek eksponēta pirmo reizi. Viņš konsekventi darbojas ainavas žanrā, intensīvi glezno plenērā, turklāt ne tikai siltajās Dienvideiropas zemēs, kur ciprešu tumšais zaļums kontrastē ar spilgto debesjumu, bet arī Latvijas krāsainajās vasarās un skaudrajās ziemās. Viņa darbu pamatā ir pārliecinošs un izsvērts triepiens, vitāls kolorīts un konkrētās vietas būtību tveroša kompozīcija.

Arsena Petrosjana (Armēņu duduks) kvarteta koncerts “Dvēseles ceļojums”
Piektdiena, 4. februāris 18.00, Lielā zāle 12,00–15,00 €

Arsena Petrosjana Kvartets izpilda armēņu tautas mūziku un reliģisko mūziku. Tā aptver dažādus gadsimtus un žanrus. Koncertā skanēs iepriekš plaši nedzirdēti instrumenti: duduks, santurs, kanuns un perkusijas. Koncerttūres “Dvēseles ceļojums. Arsena Petrosjana (Armēņu duduks) kvartets” programmu veido Arsena Petrosjana Kvarteta jaunākajā albumā “Hokin Janapar” skaņdarbi. Albuma nosaukums, tulkojot to no armēņu valodas, nozīmē “manas dvēseles ceļojums”, turklāt kompozīcijas šajā albumā ir ne tikai parasti skaņdarbi, bet arī armēņu nacionālās kultūras mantojuma atspoguļojums, kas netiek aizmirsts.

Mūzikls “Zvaigznes bērns”
Sestdiena, 5. februāris 19.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €

Mūzikla dramaturģijas pamatā izmantota slavenā Oskara Vailda pasaka. „Zvaigznes bērns” ir krāšņs un emocionāls stāsts par cilvēka pieaugšanu un grūtību pārvarēšanu. Tā galvenais varonis meklē atbildi uz jautājumu "kas es esmu?", uzvarot sevī ļaunumu un lepnību, mācoties pazemību un līdzjūtību, kā arī novērtējot atbalstu, ko sniedz draugi un ģimene. Jauno mūziklu veido spēcīga radošā komanda - komponists Jānis Lūsēns, dzejnieks Kārlis Vērdiņš,  scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, režisors Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe Egija Abaroviča, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš un vokālā pedagoģe Annija Putniņa.

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Puika, kurš redzēja tumsā”
Piektdiena, 11. februāris 18.00, Mazā zāle IZPĀRDOTS

Jēkabs ir piedzimis neredzīgiem vecākiem, tāpēc viņam nav diži lielas izvēles - jābūt atbildīgam un saprotošam, jāattaisno uz viņu liktās vecāku cerības. Nē, tas nebūt nav grūti, jo viņš taču zina, ka ir īpašs - neredzīgo pasaulē Jēkabs ir vienīgais, kurš redz.  Viņš vienīgais redz tumsā! Grūti paliek brīdī, kad jāsāk iet skolā un nākas aptvert, ka patiesībā viņš vienkārši ir piedzimis neredzīgiem vecākiem un visa dzīve ir viens bezgalīgs pienākums.

Koncertstāsts “Sākums mūs atrod pats”. Kārlis Kazāks un draugi
Sestdiena, 19. februāris 18.00, Mazā zāle 10,00–12,00 €

Koncertstāsts ir dziesminieka Kārļa Kazāka nesen izdotās grāmatas “Sākums mūs atrod pats” iedvesmots notikums, kurā sarunās un dziesmās pats autors un  viņa domubiedri atskatīsies  uz deviņās Velomūzikas vasarās piedzīvoto. Muzikālo velobraucienu jeb Velomūzikas stāsts aizsākās gluži nejaušās vakara sarunās. Vēlāk jau deviņās vasarās un desmit ceļojumos piedzīvotais prasījās tikt pastāstīts. Vārdos izteikts, teju 5000 kilometru garais ceļš ir pastiepies garāks, nekā sākumā plānots. Tāda ir ceļa daba, un es tai ļaujos. “Sākums mūs atrod pats” ir mans stāsts par cilvēkiem, ceļu un Latvijas vietām. Tas ir arī mīlestības stāsts", teic Kārlis Kazāks.

Elmāra Seņkova muzikālā teātra izrāde “Otello”
Piektdiena, 25. februāris 18.00, Mazā zāle 12,00 €

Muzikālā izrāde “Otello” izveidota, lai iepazīstinātu jauniešus ar Viljama Šekspīra slavenās lugas notikumiem caur objektiem, kas ir ap mums – ikdienā, sadzīvē vai noteiktās dzīves situācijās. Šiem objektiem aktieri piešķir citu nozīmi. Skatītājs aicināts likt lietā iztēli un citādi paskatīties uz ikdienišķiem priekšmetiem, kas uz skatuves iemieso izrādes tēlus. Stāstā par Otello un viņa mīļoto Dezdemonu ir dziļa mīlestība, skaudības vadītas intrigas un nāvējoša greizsirdība. Iestudējums ieguvis jaunu skatuvisko versiju, sadarbojoties teātra apvienības ESARTE un LNSO mūziķu radošajiem spēkiem.

Rīgas Krievu teātra izrāde “Dakteris Aikāsāp”
Sestdiena, 26. februāris 16.00, Mazā zāle 12,00 €

Ir pienākušas satraucošas ziņas no Āfrikas. Begemotu mazuļiem sāp vēderiņi, haizivju bērniem zobi un strausiem piemetušies dažādi vīrusi, un vēl un vēl daudz nebūšanu. Tālajā zemē nav neviena, kas varētu tos izārstēt, tāpēc kādam ir jādodas garā, garā ceļā palīdzēt nabaga slimnieciņiem.


Ieeja izstādē, notikumos, kino un kafejnīcā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un:

  • Pieaugušajiem ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu;
  • Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts nav nepieciešams;
  • Bērniem no 12 gadu vecuma ieeja ar vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72h laikā veiktu skrīninga testu izglītības procesa ietvaros.

Apmeklējot koncertzāli, jālieto medicīniskā sejas maska vai respirators bez vārsta ar drošības pakāpi FFP2 - FFP3 vai KN95. Bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem varēs turpināt lietot auduma maskas. 

Apmeklētājus aicinām sekot līdzi informācijai GORS mājaslapā latgalesgors.lv, kā arī koncertzāles kontos @latgalesgors sociālajos tīklos “Facebook”, “Instagram” un “Twitter”.