Kultūras notikumi augustā

Pēc jūlijā paredzēta tehniskās pauzes profilaktisko darbu veikšanai koncertzālē, lai sagatavotos nākamajai sezonai, augustā Latgales vēstniecībā GORS būs daudz un dažādu pasākumu, mēnesi aizvadot kino un mūzikas zīmē. Augusta nedēļas nogales aicinām piedzīvot Rēzeknē. 

1. augusts
 
Kino un mūzikas mēneša Atklāšanas pasākums
20.00 Mazā zāle
Improvizācijas un mūzikas vakars improvizatora Vara Klausītāja vadībā. Par muzikālo noskaņu gādās džeza trio – Evilena Protektore (balss), Toms Lipskis (kontrabass) un Andris Kauliņš (klavieres). Vīns, galdiņi, melnbaltais kino un džezs – kino un mūzikas mēneša Latgales vēstniecībā GORS atklāšana. Ap 22.00 filmas „The Artist” (Mākslinieks) seanss. Biļetes 8,00 €.
 
2. augusts
 
Koncertuzvedums „Pa dzintara ceļu...”
18.00 Mazā zāle
Projektā „Pa dzintara ceļu...” ir satikušies mūziķi ar dažādu etnisko izcelsmi, dažādu muzikālo pieredzi, no dažādiem kontinentiem, jo viņus vieno vēlme iedziļināties kopīgajā dzintara āderē. Aizraujošā muzikāli teatrālā ceļojumā pa leģendām apvītajiem dzintara tirdzniecības ceļiem skatītājus aizvedīs pasaules mūzikas ansamblis „TālaMana”, kura sastāvā muzicē Laila Saliņa (Latvija/ASV, balss, ģitāra, kokles), Džims Matus (Jim Matus, Polija/ASV, grieķu lauta, ģitāra), Šeins Šanahāns (Shane Shanahan, Īrija/ASV, sitaminstrumenti) un Timo Vēnenens (Timo Väänänen, Somija, kanteles). Biļetes: 8,00–14,00 €
 
3. augusts
 
XI Starptautiskā akordeonistu plenēra „Rēzekne 2014” noslēguma koncerts
17.00 Lielā zāle
Koncertam īpaši gatavotos skaņdarbus piedāvās trīs diriģenti: Kuhmo Konservatorijas pasniedzējs, Apvienotā Somijas-Karēlijas simfoniskā orķestra diriģents Jukka-Pekka Kuusela, Rahmaņinova Tambovas Valsts mūzikas pedagoģijas institūta rektors Romans Bažiļins un plenēra iniciatore, Rēzeknes instrumentālā ansambļa „Excelsus” vadītāja Zane Ludborža. Koporķestrī muzicēs akordeonisti no Z. Ludboržas mūzikas skolas, Sanktpēterburgas un Tambovas. Koncertā skanēs gan Rēzeknē vēl nedzirdēti skaņdarbi, gan tautā iemīļotas melodijas. Biļetes: 7,00–10,00 €
 
8. augusts
 
Kino un vīna vakars uz jumta terases: Kā izglābt laulību (Hope Springs)
21.00 Jumta terase.
Augusta piektdienu un sestdienu vakaros – vīns, lielisks skats uz Rēzekni un labs kino uz Latgales vēstniecības GORS jumta terases. Kino programmā: „Kā izglābt laulību” (Hope Springs) – ASV komēdija, drāma ar Merilu Strīpu, Tomiju Lī Džonsu un Stīvu Karelu galvenajās lomās. Filmas izdošanas gads – 2012. Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviski; ieteicamais vecums: 12+. Biļetes: 3,00 €
 
9. augusts
 
Līgas Libertes dejas teātra izrāde „Netici visam, ko redzi”
18.00 Mazā zāle
Izrāde “Netici visam, ko redzi!” ir piektā Līgas Libertes veidotā dejas izrāde. Galvenā iedvesma šim darbam horeogrāfei ir radusies, 2012. – 2013. gadā kopumā četrus mēnešus pavadot Ņujorkā, mācoties Brodvejas deju skolā. Uzveduma idejas autore un horeogrāfe apgalvo, ka “izrāde ir īsta enerģijas bumba, kur skatītājs tiek provocēts ar notiekošo uz skatuves. Izrādei izvēlēta ļoti spēcīga mūzika, līdz ar to dejotājiem ir jāizdejo sarežģīta horeogrāfija, kurā ir redzami ne tikai akrobātikas elementi, bet arī skatītājiem negaidītas emocijas un kaislības uz skatuves”. Biļetes: 6,00 €.
 
Kino un vīna vakars uz jumta terases: Karaļa runa (King’s Speech)
21.00 Jumta terase
Augusta piektdienu un sestdienu vakaros – vīns, lielisks skats uz Rēzekni un labs kino uz Latgales vēstniecības GORS jumta terases. Kino programmā: „Karaļa runa” (King’s Speech) – Austrālijas un Lielbritānijas kopražojuma vēsturiska drāma ar Kolinu Fērtu, Helēnu Bonemu Kārteri, Džefriju Rašu un Gaju Pīrsu galvenajās lomās. Filmas izdošanas gads – 2010.
Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviski; ieteicamais vecums: 12+. Biļetes: 3,00 €.
 
10. augusts
 
Konkurss „Mis un Misters Rēzekne”
18.00 Lielā zāle
Tradicionālais konkurss, kas dod iespēju pilsētas jauniešiem attīstīt un parādīt savas spējas, kā arī pēc tam nest pilsētas vārdu gan valsts, gan starptautiskos konkursos. Viesmākslinieki: ''Prāta vētras'' koncerttūres dalībniece - Evija Smagare, Eirovīzijas dalībnieks - Ivo Grīsniņs-Grīslis, ielu vingrošanas komanda ''Team Limitless'', Rēzeknes Zaļo pakalnu kora dalībnieki un citi Latvijā atpazīstami dziedātāji un dejotāji. Pasākuma vadītājs: Māris Grigalis. Biļetes: 7,00–12,00 €, vietas pie galdiņiem 20,00 €. Par galdiņu rezervāciju pieteikties pie Kristīnes Viļumas tālr. 26650344, galdiņu rezervācijā ietilpst arī uzkodas un dzērieni.
 
 
15. augusts
 
Kino un vīna vakars uz jumta terases: Ezera sonāte
21.00 Jumta terase
Augusta piektdienu un sestdienu vakaros – vīns, lielisks skats uz Rēzekni un labs kino uz Latgales vēstniecības GORS jumta terases. Kino programmā: „Ezera sonāte”. Režisoru Vara Braslas un Gunāra Cilinska spēlfilma pēc Regīnas Ezeras romāna „Aka” motīviem. Galvenajās lomās Gunārs Cilinskis un Astrīda Kairiša. Filmas izdošanas gads – 1976.
Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviski; ieteicamais vecums: 12+. Biļetes: 3,00 €.
 
 
II Starptautiskais kinofestivāls OPEN PLACE
 
16. augusts 
 
Kinofestivāla OPEN PLACE atklāšanas koncerts
19.00 Lielā zāle
Koncerta pirmajā daļā ar muzikālo uzvedumu „Dasadūrt dabasim” uzstāsies vokālā studija „Skonai”, bet otrajā daļā būs festivāla filmu prezentācijas un aktieru priekšnesumi. Paredzēts, ka atklāšanā ar savu klātbūtni klātesošos pagodinās tādi aktieri kā Irina Mirošņičenko (Ирина Мирошниченко), Boriss Galkins (Борис Галкин), Maksims Averins (Максим Аверин) un dziedātāja Irina Švedova (Ирина Шведова).  Atklāšanas koncerta vadītājs – mūziķis un aktieris Kristaps Rasims. Biļetes: 8,00–15,00 €.
 
Kino un vīna vakars: Ābols upē
21.00 Jumta terase
Režisora Aivara Freimaņa spēlfilma par Daugavas salu - Zaķusalu - tās vidi un cilvēkiem, kurā pamazām ielaužas industrializācijas laikmeta iezīmes. Uz šī fona attēlotas Anitas un Jankas attiecības. Galvenajās lomās Ivars Kalniņš un Akvelīna Līvmane. Filmas izdošanas gads – 1974. Biļetes: 3,00 €.
 
Ģeogrāfs nodzēra globusu (Географ глобус пропил)
21.30 Mazā zāle
Krievijas drāma. Filmas izdošanas gads – 2013.
Ārpuskonkursa filmu programma, biļetes: 1,00 €.
 
17. augusts
 
Kinofestivāla „Open Place” konkursa filmu skate. Spēlfilmas, I daļa
11.00–15.00 Mazā zāle
Pirmās dienas filmu skatē 7 jauno režisoru spēlfilmas no Latvijas, Polijas un Krievijas.
Filmas oriģinālvalodās, tiks nodrošināts tulkojums latviski. Ieteicamais vecums: 18+, biļetes: 1,00 €
 
Tikšanās vakars ar Krievijas teātra un kino aktieriem
17.00 Mazā zāle
Piedalās Irina Mirošņičenko (Ирина Мирошниченко), Boriss Galkins (Борис Галкин), Irina Švedova (Ирина Шведова) un Tatjana Dogiļeva (Татьяна Догилева). Vakara gaitā sarunas, aktieru priekšnesumi un filmu fragmenti. Biļetes: 2,00 € (uzrādot ieejas biļeti uz kādu no „Open Place” Lielās zāles pasākumiem) un 5,00 €.
 
Aktrises Tatjanas Dogiļevas improvizācijas vakars
19.00 Lielā zāle
Aktrises Tatjanas Dogiļevas improvizācijas vakars ar Bloka dzeju „Blagoslavļaja svet i teņ”
Aleksandrs Bloks ir pazīstamākais krievu simbolisma dzejas autors, kurš dzeju radījis, iedvesmojoties no augstākajiem ideāliem. Improvizācijas vakarā aktrise Tatjana Dogiļeva ar džeza pianista un smilšu animāciju palīdzību atklās Bloka dzejas būtību.  Biļetes: 5,00–10,00 €
 
12 gadi verdzībā (12 Years a Slave)
19.00 Mazā zāle
ASV un Lielbritānijas drāma. Filmas izdošanas gads – 2013.
Ārpuskonkursa filmu programma, biļetes: 1,00 €.
 
Vēl viens gads (Ещё один год)
21.30 Mazā zāle
Krievijas melodrāma. Filmas izdošanas gads – 2014.
Ārpuskonkursa filmu programma, biļetes: 1,00 €.
 
18. augusts
 
Kinofestivāla „Open Place” konkursa filmu skate. Dokumentālās un animācijas filmas
11.00–15.00 Mazā zāle
Otrās dienas filmu skatē 11 jauno režisoru dokumentālās un animācijas filmas no Latvijas, Polijas, Dānijas, Vācijas un Krievijas.
Filmas oriģinālvalodās, tiks nodrošināts tulkojums latviski; ieteicamais vecums: 18+, biļetes: 1,00 €.
 
Humoršovs „Sievietes, sievietes...”
19.00 Lielā zāle
Humoršovā apvienojušās pazīstamas latviešu aktrises - Velta Skurstene, Regīna Devīte, Indra Burkovska,  Ilze Pukinska, Inese Ramute, Ieva Aleksandrova-Eklone, kā arī TV šovu zvaigzne un dejotāja Sarmīte Prule, dziedātāja Laila Ilze Purmaliete.  Biļetes 6,00–10,00 €.
 
Korekcijas klase (Класс коррекции)
19.00 Mazā zāle
Krievijas drāma, izdošanas gads – 2014.
Ārpuskonkursa filmu programma, biļetes: 1,00 €.
 
Augusts. Osedžas zeme (August: Osage county)
21.30 Mazā zāle
ASV drāma, komēdija. Izdošanas gads – 2013. Galvenajās lomās Džulija Robertsa, Merila Strīpa, Jūens Makgregors u.c.
Ārpuskonkursa filmu programma, biļetes: 1,00 €.
 
19. augusts 
 
Kinofestivāla „Open Place” konkursa filmu skate. Spēlfilmas, II daļa
11.00–15.00 Mazā zāle
Trešās dienas filmu skatē skatāmas 7 jauno režisoru spēlfilmas no Latvijas un Polijas.
Pasākuma valoda: LV, PL, RU (ārvalstu filmām tiks nodrošināts tulkojums LV); ieteicamais vecums: 18+
Biļetes: 1,00 €.
 
Tikšanās vakars ar Krievijas teātra un kino aktieriem
17.00 Mazā zāle
Piedalās Aristarhs Ļivanovs (Аристарх Ливанов), Sergejs Koļesņikovs (Сергей Колесников), Valentīna Talizina (Валентина Талызина), dziedātāja Irina Švedova (Ирина Шведова)Vakara gaitā sarunas, aktieru priekšnesumi un filmu fragmenti. Biļetes: 2,00 € (uzrādot ieejas biļeti uz kādu no „Open Place” Lielās zāles pasākumiem) un 5,00 €.
 
Krievijas Ziemeļrietumu reģiona apvienotais simfoniskais orķestris
19.00 Lielā zāle
Koncertprogrammu „Simfoniskais kinematogrāfs” spēlēs Sanktpēterburgas, Pleskavas, Ņižņijnovgorodas un Arhangeļskas apvienotais Krievijas Ziemeļrietumu reģiona simfoniskais orķestris ar māksliniecisko vadītāju un diriģentu Genādiju Černovu. Koncertprogrammā izskanēs mūzika no kinofilmām sākot ar 20. gs. 30-tajiem gadiem līdz pat mūsdienām: pazīstamas melodijas no tādām kinofilmām kā „Kapteiņa Granta bērni”, „Romeo un Džuljeta”, „Nikolo Paganīni”, „Karību jūras pirāti”, „Krusttēvs”, „Zvaigžņu kari”, „Šindlera saraksts” u.c. Biļetes: 5,00–10,00 €.
 
Diāna (Diana)
19.00 Mazā zāle
Lielbritānijas drāma, izdošanas gads – 2013.
Ārpuskonkursa filmu programmas filma. Biļetes: 1,00 €
 
Mīlestība ar akcentu (Любовь с акцентом)
21.30 Mazā zāle
Krievijas piedzīvojumu komēdija, izdošanas gads – 2012.
Ārpuskonkursa filmu programmas filma. Biļetes: 1,00 €
 
20. augusts 
 
Kinofestivāla OPEN PLACE noslēguma koncerts
19.00 Lielā zāle
Koncerta pirmajā daļā vēl reizi būs iespēja noskatīties deju kopas „Dziga” laikmetīgās dejas uzvedumu „Būt kopā”, kura autore ir horeogrāfe Lilija Lipora. Noslēguma koncertā piedalīsies pazīstamie aktieri Aristarhs Ļivanovs (Аристарх Ливанов), Sergejs Koļesņikovs (Сергей Колесников), Valentīna Talizina (Валентина Талызина), dziedātāja Irina Švedova (Ирина Шведова) u.c. Pasākuma gaitā tiks apbalvoti labāko filmu autori, skatītājus priecēs Rēzeknes bigbenda uzstāšanās. Noslēguma koncerta vadītāji: aktieris, TV raidījumu vadītājs Vjačeslavs Manučarovs (Вячеслав Манучаров) un Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa.  Biļetes: 8,00–15,00 €.
 
22. augusts
 
Šlāgermūzikas koncerts
19.00 Lielā zāle
Vasaras sajūtu noskaņās Latgales vēstniecībā GORS skatuve pirmo reizi tiks atvēlēta labākajām šlāgermūzikas grupām Latvijā. Koncertā ar savu pazīstamāko dziesmu programmu piedalīsies „Galaktika”, „Klaidonis”, „Kantoris 04”, „Patrioti.lg”, „Tērvete”. Biļetes: 5,00–10,00 €.
 
Kino un vīna vakars uz jumta terases: Limuzīns Jāņu nakts krāsā
21.00 Jumta terase
Augusta piektdienu un sestdienu vakaros – vīns, lielisks skats uz Rēzekni un labs kino uz Latgales vēstniecības GORS jumta terases. Kino programmā: „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Režisora Jāņa Streiča leģendārā komēdijdrāma, kuras pamatā ir Māras Svīres stāsts. Galvenajās lomās: Lilita Bērziņa, Uldis Dumpis, Olga Dreģe, Baiba Indriksone u.c. Izdošanas gads – 1981.
Filma oriģinālvalodā; ieteicamais vecums: 12+. Biļetes: 3,00 €
 
23. augusts
Jaunāko latviešu kinofilmu programma
 
Kā mēs braucām lāci lūkoties
11.00 Mazā zāle
Filmu studijas „Animācijas Brigāde” Berlīnes kinofestivālos nominēto filmu parāde: „Jāņtārpiņš”, „Jaunā suga”, „Zīļuks”, „Korida”, „Eži un lielpilsēta”, „Sārtulis”, „Vāsa” u.c. Kā arī iespēja noskatīties animācijas filmu „Kraukšķītis”, kas veidota pēc Margaritas Stārastes stāsta motīviem. Ilgums 1h 30 min, biļetes cena: 1,00 €.
 
Pelikāns tuksnesī. Dokumentālā filma
13.00 Mazā zāle
Dokumentālā filma „Pelikāns tuksnesī” ir episks vēstījums par filmas režisoram Viesturam Kairišam tuvo Latgali, tās īpašo maģiju un arī postu. Pastāvīgā reliģijas klātbūtne, cilvēku ikdienas dzīves ritums, dabas diženums, dzīvība un nāve – tas viss operatora Ginta Bērziņa gleznotajos skatos savijas ar Gustava Mālera mūziku, radot pieminekli zemei, ko režisors sauc par mūsu zūdošo Atlantīdu. Ilgums 1h 30 min, biļetes cena: 2,00 €.
 
Brāmss un kazas piens. Dokumentālā filma par Vestardu Šimku
14.45 Mazā zāle
Režisores Rūtas Celmas-Kello dokumentāls kino vēstījums par starptautiski atzīto latviešu pianistu Vestardu Šimku. Filma tapusi četru gadu garumā, sekojot pianista mīlestībai pret dabu un dzīvei meža malā dzimtajās lauku mājās Vecmokās visos gadalaikos, kā arī koncertos un mēģinājumos Rīgā, Berlīnē, Madonā, Barselonā, Liepājā, Londonā un Bilbao. Ilgums 1 h 30 min, biļetes cena: 2,00 €.
 
Tā dullā Strengas dēļ jeb vasara ar zelta teļu. Dokumentālā filma
16.30 Mazā zāle
Vienreiz gadā ciemā pie jūras – Klapkalnciemā – tiek aizmirsts par ikdienas rūpēm, stresu un kompleksiem un dota vaļa radošām trakulībām – slavenā aktiera un režisora Jura Strengas rosināti, ciemata iedzīvotāji pulcējas, lai iestudētu operu. Dokumentālās filmas režisore Līga Gaisa. Ilgums 1 h 30 min, biļetes cena: 2,00 €.
 
Tapieris. Dokumentālā filma par Tango karali Oskaru Stroku
18.15 Mazā zāle
„Tapieris” ir režisores Ilonas Brūveres filma par Oskaru Stroku – tapieri, krogus muzikantu, tirgotāju, uzņēmēju, avantūristu, patiesu  mīlētāju un Tango karali. Oskars Stroks- neiepazītais misters X. Eiropas mūzikas klubos un restorānos, kā aizvien, Stroka tango skan, viņu neminot un neatpazīstot tā autoru. Ilgums 1 h 30 min, biļetes cena: 2,00 €.
 
Džimlai Rūdi Rallallā! Spēlfilma
20.00 Mazā zāle
Veco ļaužu pansionāta iemītnieki jau gadiem ilgi jūtas nevienam nevajadzīgi un traucējoši. Bet tad viņiem rodas traka ideja – atteikties no pensijām un doties brīvprātīgi armijā, tā glābjot valsti finanšu krīzes laikā un aizraujoši pavadot dzīves pēdējos gadus. Vecīši ir gana gudri, šo notikumu organizējot, un tagad īstie piedzīvojumi sākas. Kulminācija visam ir veco ļaužu armijas daļas dalība NATO apvienotajos manevros. Ilgums 1 h 46 min, biļetes cena: 3,00 €.
 
Kino un vīna vakars uz jumta terases: Kurpe
21.00 Jumta terase
Augusta piektdienu un sestdienu vakaros – vīns, lielisks skats uz Rēzekni un labs kino uz Latgales vēstniecības GORS jumta terases. Kino programmā: „Kurpe”. Režisores Lailas Pakalniņas komēdijdrāma. Galvenajās lomās: Ivars Brakovskis, Igors Buraks, Viktors Cestnovs u.c. Izdošanas gads – 1998. Filma oriģinālvalodā; ieteicamais vecums: 12+. Biļetes: 3,00 €.
 
24. augusts
 
Jelgavas bigbends un vokālā grupa „Framest” koncertprogrammā visai ģimenei „Multfilmu pasaulē”
17.00 Lielā zāle.
Koncertā piedalās Jelgavas bigbends un vokālā džeza grupa „Framest”. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Raitis Ašmanis. Skanēs populārāko multfilmu tēmas („Flintstoni”, „Simpsoni”, „Mazā Nāriņa”, „Karalis Lauva”, „Šreks”, „Skaistule un Briesmonis”) kā arī fragmenti no k/f “Mūzikas skaņas” un “Brīvību Villijam”. Biļetes: 5,00–7,00 €.
 
29. augusts
 
Kino un vīna vakars uz jumta terases: Romai – ar mīlestību (To Rome With Love)
21.00 Jumta terase
Augusta piektdienu un sestdienu vakaros – vīns, lielisks skats uz Rēzekni un labs kino uz Latgales vēstniecības GORS jumta terases. Kino programmā: „Romai – ar mīlestību”. Režisora Vudija Alena romantiskā komēdija, galvenajās lomās Penelope Krusa, Aleks Boldvins, Elēna Peidža u.c. Izdošanas gads – 2012.
Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviski; ieteicamais vecums: 12+. Biļetes: 3,00 €.
 
30. augusts
 
Dziedātāja Marija Naumova ar koncertprogrammu „Pusnakts Parīzē”
14.00 (papildkoncerts) un 18.00 Lielā zāle
Koncertprogramma „Pusnakts Parīzē” veidota kā muzikāla izrāde, jo dziedātāja Marija Naumova ne tikai dzied, bet arī stāsta par Parīzi, par dziesmām, ko izpilda, to rašanos. Kopā ar Mariju Latvijas koncerta apmeklētājiem būs iespēja baudīt izcilā akardeonista Fransuā Parizi, kas ir viens no labākajiem šī žanra izpildītājiem pasaulē, sniegumu. Biļetes: 7,00–15,00 €
 
Kino un vīna vakars uz jumta terases: Dienu putas (L'écume des jours)
21.00 Jumta terase
Augusta piektdienu un sestdienu vakaros – vīns, lielisks skats uz Rēzekni un labs kino uz Latgales vēstniecības GORS jumta terases. Kino programmā: „Dienu putas”. Francijas romantiska drāma ar fantastikas devu, galvenajās lomās Romēns Dirī un Odrija Tatū. Izdošanas gads – 2013. Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviski; ieteicamais vecums: 12+. Biļetes: 3,00 €.
 
31. augusts
 
Koncertprogramma „Vīns un mūzika. Itālija”
18.00 Mazā zāle
Laba mūzika un labs vīns – šo baudu salikumu, kā arī profesionāļu stāstījumu par šīm abām baudām iespēja dzirdēt koncertsērijas “Vīns un mūzika” šoreiz Itālijai veltītajā programmā. Mūziķi: Sonora Vaice (soprāns), Jānis Ķirsis (tenors), Ilze Ozoliņa (klavieres). Programmā Gaetano Doniceti, Džakomo Pučīni, Džoakīno Rosīni, Džuzepes Verdi skaņdarbi. „Casa Vinicola Zonin” grupas vīnu degustācija, stāstus par vīnu un mūziku pie klausītājiem vedīs vīna bāra „Garage” līdzīpašnieks Jānis Jenzis, „Latvijas Koncerti” direktors Guntars Ķirsis un profesionāls vīnzinis Mārtiņš Jerums. Ieteicamais pasākuma apmeklētāju vecums: 18+. Biļetes: 10,00–15,00 €.
 
Nepiemērotu laikapstākļu gadījumā pasākumi uz jumta terases var tikt atcelti.
Programmā iespējamas izmaiņas, lūdzu, sekojiet līdzi informācijai koncertzāles mājaslapā latgalesgors.lv un Latgales vēstniecības GORS sociālajos tīklos.