Koncerts "Trauslais un varenais"

7. oktobrī Latgales vēstniecībā GORS 8. Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā “ORGANismi” noslēguma koncertā “Trauslais un varenais” piedzīvosim ērģelnieces Ivetas Apkalnas un Liepājas Simfoniskā orķestra kopīgo muzicēšanu uz GORS skatuves. Viņiem pievienosies solisti Dita Krenberga un Reinis Zariņš, bet pie diriģentu pults Guntis Kuzma.

Festivāla mākslinieciskā vadītāja, Iveta Apkalna stāsta: ”Festivāls “Organismi” šogad notiek jau astoto reizi, bet neaizmirstami bija divi vakari koncertzāles atklāšanā pirms desmit gadiem. Tie, kuri bija koncertā zina, cik ārkārtīgi saviļņojošs bija šis brīdis, un zina arī to, kas tajā vakarā notika, jeb, kam liktenis bija lēmis nenotikt, bet tomēr ar latgalisko spītu un lielu prieku mēs pārvarējām  šķēršļus. Tieši tādēļ, mana lielākā vēlme pēc desmit gadiem uz šīs pašas skatuves dzirdēt un redzēt tieši Liepājas Simfonisko orķestri. Un es zinu, ka mēs ar īpašiem sirdspukstiem visi uz GORA skatuves gaidīsim šo tikšanos.”

Koncerts, kura nosaukumā koncentrējas visa festivāla moto, atklās mūsdienu pasaules un mūzikas instrumentu skanējuma trauslumu un varenību. Varenie un majestātiski Ferenca Lista ērģeļu darbi koncertā ierāmēs izteiksmē trauslāko un dziļi personisko Artura Maskata trīskāršo koncertu “Bērnības taureņu dejas” un impresionistiski krāsaino Žana Sibeliusa darbu “Okeanīdas”. Koncertprogramma, kuras atskaņojumā līdzās ērģelniecei Ivetai Apkalnai un Liepājas Simfoniskajam orķestrim piedalīsies arī flautiste Dita Krenberga un pianists Reinis Zariņš, aicinās ieklausīties tūkstošmēļu instrumenta un arī simfoniskā orķestra varenībā, sadzirdot to vienu balsi, kas uzrunā katru no mums.

Pasākuma dienā plkst. 17.00 aicinām uz kopīgu sarunu pirms koncerta, kur kopā ar komponistu Arturu Maskatu un mūzikas žurnālistu Orestu Silabriedi runāsim par koncertā skanošo darbu “Bērnības taureņu dejas”, citiem koncerta sacerējumiem, jaunrades procesu, komponista un izpildītāju mijiedarbību.

8. Starptautiskais ērģeļmūzikas festivālu “ORGANismi” atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Rēzeknes pašvaldība.

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmā internetā www.latgalesgors.lv un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē, kā arī “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības sistēmās kasēs un internetā.

Pusstundu pirms koncertu “Dubultais espressivo” un “Trauslais un varenais” sākuma sāk darboties bērnistaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnistabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot 64633303 vai rakstot uz e-pastu koncertzale [at] rezekne.lv.

Aktuālajai informācijai par koncertu ciklu norises laikiem un citai informācijai var sekot līdzi www.latgalesgors.lv, kā arī @latgalesgors platformās Facebook un Instagram.