Kamermūzikas koncerts

Sestdien, 17. jūnijā 18.00, Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē notiks kamermūzikas koncerts “Baroka pērles”, kur kopā muzicēs - klavesīniste Ieva Saliete, flautiste Maija Zandberga, fagotists Jānis Semjonovs, vijolnieks Sandis Šteinbergs un kontrabasists Oskars Bokanovs.

Pateicoties Ievas Salietes  izcilajai spēlei un oriģinālajām idejām, arī nerimstošajai zinātkārei un spējai aizraut, klavesīns Latvijas koncertdzīvē ieguvis jaunu elpu. Savulaik par izcilu darbu ansamblī ar Lielo mūzikas balvu novērtētā māksliniece šajā koncertprogrammā apvienojusies ar četriem labi zināmiem latviešu mūziķiem, kuru ikdienas gaitas aizrit dažādu kolektīvu sastāvos, – flautisti Maiju Zandbergu, fagotistu Jāni Semjonovu, vijolnieku Sandi Šteinbergu un kontrabasistu Oskaru Bokanovu.

Viņu uzmanības lokā šoreiz ir baroka laikmeta skaņdarbi, kas vēl aizvien iedvesmo un saviļņo kā pašus mūziķus, tā arī klausītājus visā pasaulē. Līdz ar itālieša Džovanni Benedeto Plati saulaini virtuozo flautas sonāti skanēs renesanses melodijas iedvesmotās vācieša Filipa Frīdriha Bēdekera variācijas fagotam, angļu baroka skaņraža Henrija Eklsa kontrabasa tehnisko varēšanu izaicinošā sonāte un izslavētā multiinstrumentālista un ārkārtīgi ražīgā vācu baroka meistara Georga Filipa Tēlemaņa bezgala skaistām melodijām caurvītās kompozīcijas.

Aktuālajai informācijai par koncertu ciklu norises laikiem un citai informācijai var sekot līdzi www.latgalesgors.lv, kā arī @latgalesgors platformās Facebook un Instagram.