Indie-jazz valdzinājums

8. jūnijā Latgales vēstniecības GORS lielajā zālē ar akustisku koncertu uzstāsies par Krievijas Eltonu Džonu dēvētais dziedātājs Antons Beļajevs un indie-jazz grupa „Therr Maitz”.

Grupas „Therr Maitz” solists ir dziedātājs un komponists, valdzinošā balss tembra īpašnieks Antons Beļajevs, kurš plašāku atpazīstamību ieguvis, pateicoties dalībai TV šovā „GOLOS” (Balss). Lai gan TV šovā Beļajevs pārsvarā dziedāja pasaulē populāru hitu kaverversijas, no kurām īpašu sajūsmu izpelnījās Krisa Aizeka „Wicked Game”, grupa „Therr Maitz” izpilda glancētu un aizkustinošu mūsdienīgu pop-mūziku angļu valodā. Līdz šim populārākās kompozīcijas ir „Make It Last”, kas izskanējusi kā filmas „Sportā tikai meitenes” skaņu celiņš, un „Feeling Good Tonight”, kurai remiksu veidojusi arī britu apvienība UNKLE. Tikko „Therr Maitz” nodēvēti arī par Krievijai ierastās mūzikas mainītājiem Nr. 1.

„Therr Maitz” nav jauna grupa. Tās aizsākumi meklējami jau 1997. gadā, kad Beļajevs nodibināja savu pirmo mūzikas grupu, taču pirmsākumos mūziķu sastāvs mainījies gandrīz uz katru koncertu. Grupas nosaukums radies vēlāk, kad pirms uzstāšanās kādā festivālā, grupai vajadzēja sevi pieteikt un nakts laikā tapis „Therr Maitz” – vārdi, kas neko nenozīmē, bet vienkārši izklausās skanīgi. Pēc pārcelšanās no Habarovskas uz Maskavu, Beļajevs sācis strādāt mūzikas producēšanas sfērā, par kuras lielāko ieguvumu Antons uzskata pieredzes gūšanu, lai arī „mūzikas radīšana citiem iznīcina tevi pašu kā mūziķi”, vēl jo vairāk, ja jāstrādā ar dziedātājiem, galvenokārt, naudas dēļ, jo tie, kuri var atļauties maksāt, nav radošākie un muzikāli brīvākie. Beļajevs gan cer, ka kādam no viņiem kaut nedaudz iemācījis labāku gaumi, taču, ja „dziedātājs, ar kuru strādā, uzskata, ka grib skanēt populārākajās krievu radio stacijās, tad tur neko daudz nevar mainīt un lielākoties tā ir zaudēta cīņa”.  Lai arī kā mūziķim Beļajevam tas bijis radoši nedzīvs posms, kaut ļāvis nesatraukties par sadzīves lietām un ikdienu, taču 2010. gadā tika pieņemts lēmums, ka ir laiks atgriezties un „Therr Maitz” atdzima jaunā sastāvā. Šī brīža sastāvā ir Maskavas pop-mūzikas labākie mūziķi, kuri strādājuši visos pazīstamākajos kolektīvos, taču nav varējuši atrast vietu brīvai radošai izpausmei, tādēļ tieši šī apziņa vēl vairāk vieno grupu. Krievijas mūzikas biznesa pieredze un reizē arī radošā brīvība ir „Therr Maitz” panākumu atslēga. Beļajevs atzīst, ka visā mūzikas biznesa vidē, kas Krievijā jo īpaši prasa iekļaušanos rāmjos, svarīgi līdz minimumam samazināt iekšējo radošo zaudējumu, kas pagaidām grupai arī veiksmīgi izdodas.

„Therr Maitz” koncerts 8. jūnijā 18.00 Latgales vēstniecībā GORS aizsāk pirmās sezonas noslēguma mēnesi. No 30. maija ieejas biļetes cena uz koncertu 25,00 eiro.

Вечерний Ургант. Therr Maitz - Stop Quiet