Impresijas un portreti

Emocionāli un pārgalvīgi, dialogā ar sevi un vidi Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas jaunieši atspoguļo pasauli savos kvalifikācijas darbos Latgales vēstniecībā Gors.

RMDV Mākslu izglītības programmas absolvente Inga Skrūzmane piedāvā variācijas holandiešu klusās dabas noskaņās „Multiaugļi”, darba vadītāja Agra Ritiņa. Arņa Skultes kvalifikācijas darbs „Epifānijas” ir četru grafiku cikls – dzīves gājuma atspoguļojums portretos. Darba vadītājs – Juris Briedis. Turklāt Laura Dzene ir iespaidojusies no atspulgiem Rēzeknes modernajā arhitektūrā, izveidojot 7 fotogrāfiju stāstu krāsās, ritmos un līnijās „Impresijas”. Darba vadītāja – Inga Onževa. Eksistenciālisma jēgu dažādās tehnikās un materiālos atklāj Tatjana Višņakova četrās gleznās, četros „Dzīvesstāsta” redzējumos. Darba vadītājs – Anatolijs Zelčs.  Vislielākais noslēpums un atklājums mēs esam paši sev, to redzam Žanetes Ludvigas gleznu ciklā „Pašporteti”, tik atšķirīgas noskaņas un sejas vienā cilvēkā, te ir saskatāmas Itāliešu mākslinieka Amedeo Modiljāni  gleznošanas īpatnības. Darba vadītāja – Inga Onževa. Bet pārdomās par notiekošo Meldra Zeltiņa atklājās „Dialogos uz sienām”, divos jauktas tehnikas lielformāta gleznojumos. Darba vadītājs – Anatolijs Zelčs.

Visi izstādes dalībnieki šogad absolvē Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu Mākslu izglītības programmu. Četru gadu laikā ir apguvuši gleznošanu, zīmēšanu, kompozīciju un grafikas pamatus, iegūstot ilustratora kvalifikāciju. RMDV piedāvā jauniešiem apgūt radošās industrijas, studējot interjera dizaina programmā, metāla izstrādājumu vai tekstilizstrādājumu dizaina specialitātē, apģērbu dizainā, keramikas vai koka izstrādājumu dizainā, mākslu un restaurācijas izglītības programmās. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola ir jaunrades un radošās izglītības centrs Austrumlatvijā, mācot jauniešiem būt brīviem un radošiem mūsdienu tehnoloģiju un sajūtu pasaulē.

Latgales vēstniecībā Gors RMDV jauno mākslinieku darbu izstāde ir skatāma līdz 31. jūlijam.

Darbs fotogrāfijā: Inga Skrūzmane „Multiaugļi”

Vēsti sagatavoja Ināra Groce