Ģimenēm draudzīgu vietu nedēļa

No 3. līdz 9. novembrim visā Latvijā notiek biedrības “Babyroom” organizētā Ģimenēm draudzīgu vietu nedēļā, kurā ar īpašiem piedāvājumiem ģimenēm ar bērniem piedalās arī Latgales vēstniecība GORS.

Lai informētu vecākus par to, ka Latvijā ir daudz iestāžu, kuras labprāt uzņem ģimenes ar bērniem, biedrība “Babyroom” pirmo reizi Latvijā rīko Ģimenēm draudzīgu vietu nedēļu, kas norisināsies no 3. līdz 9. novembrim dažādās Latvijas pilsētās, vairākās kafejnīcās un restorānos, viesnīcās, jogas un spa centros, veikalos, kā arī kultūras un bērnu izklaides iestādēs.

Ģimenēm draudzīgu vietu nedēļas laikā Latgales vēstniecība GORS no 3. līdz 9. novembrim piedāvā Latgales vēstniecības GORS kasē ģimenēm ar bērniem iegādāties biļetes uz ģimenēm ar bērniem piemērotiem pasākumiem ar 10% atlaidi. Lai saņemtu atlaidi, kasē jāpasaka parole “Ģimenēm draudzīga nedēļa Rēzeknē”. Pasākumi, uz kuriem attiecas piedāvājums: 16.11. 12.00 animācijas filma “Zelta zirgs”, 19.11. 18.00 Latvijas Leļļu teātra izrāde “Makss un Morics”, 14.12. 16.00 Latvijas Nacionālās operas baleta izrāde “Riektskodis”, 16.12. 18.00 Latvijas Leļļu teātra izrāde “Saulīte un sniega cilvēciņi” (izrāde krievu valodā). Piedāvājums spēkā, kamēr ir pieejamas biļetes uz izvēlētajiem pasākumiem. Jau no atvēršanas brīža Latgales vēstniecībai GORS ir bijusi svarīga arī tās mazāko apmeklētāju labsajūta, gan piedāvājot bērniem piemērotus pasākumus, gan parūpējoties par bērniem speciāli ierīkotajā bērnistabā pieaugušajai auditorijai domāto pasākumu laikā, tādēļ arī dalība Ģimenēm draudzīgu vietu nedēļā šķiet loģisks solis.  

Ģimenēm draudzīgu vietu nedēļas organizētāji “Babyroom” ir biedrība, kuras galvenais mērķis ir veicināt ģimenēm draudzīgas Latvijas attīstību, atbalstot vecāku ar maziem bērniem veiksmīgu iekļaušanos sabiedrībā. Biedrības mājaslapā www.babyroom.lv ir apkopota informācija par vietām, kuras ir padomājušas par bērnu un vecāku ērtībām. Jau tagad mājas lapā ikviens var gūt informāciju par dažādām publiskām vietām - valsts vai pašvaldību organizācijām, ēdināšanas, medicīnas, kultūras, izklaides un citām iestādēm, kuras ir lielākā vai mazākā mērā piemērotas ģimeņu ar bērniem vajadzībām. Vietas tiek izvērtētas pēc vairākiem kritērijiem: ērta pieejamība ar ratiem, zīdaiņu pārtīšanas iespējas, izklaides iespējas bērniem, īpaši piedāvājumi ģimenēm, draudzīga un atbalstoša attieksme, kā arī barošanas krēsliņu pieejamība.

“Mēs ar prieku varam atzīt, ka Latvija ir ģimenēm draudzīga. Tomēr vēl joprojām pastāv stereotips, ka vecākiem, īpaši mammām ar bērniem ārpus mājām vai parkiem darīt nav ko. Tā nav gluži patiesība, un to pierāda ģimenēm draudzīgu vietu skaits mūsu mājas lapā, kas turpina augt. Vecākiem vienkārši trūkst informācijas par šādām iespējām.” tā biedrības Babyroom pārstāves Laura Bluša, Linda Pavļuta un Anna Rozīte.