Ģimenēm draudzīga vieta

Jūnija vidū Rēzeknē un Latgales vēstniecībā GORS ciemojās pārstāvji no biedrības „Babyroom.lv”, veicot vides pieejamības apsekošanu, lai apzinātu koncertzāles pieejamību vecākiem ar bērniem ratiņos.

„Babyroom.lv” viesošanās Rēzeknē notika īpašas kampaņas ievaros, kurā visas vasaras garumā biedrības „Apeirons” un „Babyroom.lv” pārbaudīs tūkstošiem vides objektu visā Latvijā, lai pieejamākos no tiem vēlāk apkopotu mobilajā aplikācijā „Mapeirons”. Kampaņas mērķis ir izcelt pozitīvos piemērus un iedrošināt citus uzņēmējus tiem sekot, nevis kritizēt tos uzņēmējus, kuriem piederošas ēkas nav pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti vai vecākiem ar ratiņiem.

Kā atzina biedrības pārstāve Laura Bluša, koncertzāles telpas ir lieliski piemērotas vecākiem ar bērnu ratiņiem un ģimenēm ar bērniem kā tādām. Īpašu sajūsmu izpelnījās 2013. gada oktobrī ar Rēzeknes uzņēmēju atbalstu atklātā bērnu istaba, kurā profesionālu pedagogu uzraudzībā uz pasākuma laiku savas atvases var atstāt koncertu apmeklētāji. Latgales vēstniecība GORS saņēma „Babyroom.lv” pateicības rakstu, apliecinot koncertzāles interesi un vēlmi būt pieejamai arī vecākiem ar bērniem.

Bērnu istabas pedagoģe Marita stāsta, ka vecāki ar bērnu istabas darbu ir ļoti apmierināti, jo, kamēr paši izbauda koncertu, bērni bez maksas tiek pieskatīti profesionālu pedagogu klātbūtnē. Bērni no bērnu istabas parasti dodoties prom ar pozitīvām emocijām. Pedagogiem pašiem arī šis laiks esot bijis patīkamu emociju pilns. „Bieži vien bērni atnāk un jau paši zina, ko grib, ir paklausīgi, daudzi ir „pastāvīgie klienti”. Domāju, ka ar laiku bērni izaugs par zinošiem koncertzāles apmeklētājiem, jo, cik esmu redzējusi, jau šobrīd viņus piesaista simfoniskās mūzikas koncerti, balets un visi deju pasākumi,” saka Marita. „Maksimālais iespējamais bērnu skaits bērnu istabā uz vienu pasākumu ir desmit un liels prieks, ka vecāki izmanto šo iespēju un ļoti bieži ir gandrīz pilna bērnu istaba, vidēji viena pasākuma laikā te ir 7–8 bērni.”

Latgales vēstniecība GORS atgādina, ka koncertzāles bērnu istaba pieejama pasākumu laikā, uzsākot darbu stundu pirms pasākumu, bet pieteikt savu atvasi vecāki aicināti līdz pasākuma dienas plkst. 14.00, zvanot pa tālruni + 371 22020206.

Foto: Babyroom.lv