Foto izstādē tukšās pasākumu vietas

Pēdējā gadā koncertzāles, teātrus, konferenču un citas publiskas pasākumu norišu vietas esam bijuši spiesti nomainīt pret ikdienas vidi – mājām vai darbu, tajos cenšoties baudīt klātienei domātus notikumus attālināti. Šādi apstākļi jo īpaši izceļ neaizstājamo norišu vietu nozīmi dzīvai enerģijas apmaiņai starp mūziķiem, māksliniekiem, sportistiem un auditoriju. Nenoliedzami infrastruktūru uzturēšana šobrīd ir liels izaicinājums, tomēr patlaban tukšās pasākumu norišu vietas vēl joprojām tiek aprūpētas un uzturētas cerot, ka klātienes notikumi nav tikai tāls un nesasniedzams sapnis.

Latvijas pasākumu norišu vietu asociācija (LPNVA) aicināja izcilo fotogrāfu Jāni Deinatu iemūžināt pandēmijas ieziemotās” ēkas. Fotogrāfijas ir pandēmijas laika dokumentāla liecība, kurās fiksētas norišu vietu tukšās telpas. Fotogrāfijās noķertā sajūta reizē rāda tukšumu un rada sajūtu, ka tūlīt, tūlīt norises vietas vērs durvis un pasākumi atkal atsāksies. Fotogrāfijās iemūžinātas LPNVA biedru tādas norises vietas kā Mūzikas nams “Daile”, Jaunās Teikas pasākumu un konferenču telpa “Fantadroms”,  Arēna Rīga, kultūrvieta “Hanzas Perons”, kultūras centrs “Siguldas Devons”, Latgales vēstniecība “Gors”, Liepājas Olimpiskais centrs, brīvdabas koncertzāle “Mītava” un Starptautiskais izstāžu centrs “BT1”

LPNVA biedri norāda, ka fotoprojekta mērķis nav tikai iemūžināt tukšās vietas, bet arī apzināties, ka pasākumu infrastruktūra nekad nav bijusi slēgta tik ilgstoši, vēršot uzmanību, ka daļa no norišu vietām nevarēja atsākt savu darbību kopš pirmās ārkārtējās situācijas izziņošanas 2020. gada 12. martā. Apzinoties kultūras, atpūtas un sporta pasākumu nepieciešamību, asociācija aicina atbildīgās institūcijas sekot citu valstu piemēriem, aktīvi meklējot risinājums drošai pasākumu norisei līdz ko epidemioloģiskā situācija tam būs piemērota, kā arī savlaicīgi definētiem nosacījumiem pie kādiem pasākumi varēs atsākties.

Latvijas pasākumu norišu vietu asociācija aicina arī citas norises vietas pievienoties fotoprojektam, iemūžinot savas telpas un sūtot fotogrāfijas uz adresi: info [at] lpnva.lv pievienošanai kopējā kolekcijā. Tiek plānots, ka virtuālā izstāde tiks īstenota arī dzīvē kā ceļojoša foto izstāde.

Foto galeriju vari atrast šeit.