Esam KILOGRAMS KULTŪRAS pretendenti

11. janvārī sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” ziemas balsojums. Žūrija balsojumam izvirzījusi notikumus un darbus, kas tapuši no 2020. gada septembra līdz decembrim. Ziemas balsojumā iespējams vērtēt arī 2020. gada laikā pieteiktās kultūras baudīšanas vietas. Mūzikas kategorijā balsojumam izvirzīti divi koncertnotikumi arī Latgales vēstniecībā GORS, kā arī GORS izvirzīts kā viena no trim Latgales kultūrvietām.

Balsojums portālā LSM.lv norit līdz 22. janvāra pulksten 23.59. Balsot iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu.

Balvas nominantus skatītāji un klausītāji izvirza kopumā trijos balsojumos – 2020. gadā notika divi no tiem, un tagad – ziemas balsojumā – žūrija skatītāju un klausītāju vērtējumam nodod darbus, kas radīti vai publicēti no 2020. gada septembra līdz pašām gada beigām. Sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija ziemas balsojumā izvirzījusi kandidātus visās astoņās kategorijās.

Apbalvojuma “Kilograms kultūras” ziemas balsojuma mūzikas kategorijā izvirzīts gan Elīnas Garančas koncerts (Liepājā un Rēzeknē), gan arī ērģeļmūzikas festivāla “ORGANismi” koncerts “Apkalna. Pauls. LNSO”, bet pati koncertzāle ir viena no kategorijas “Mana kultūrvieta” pretendentēm.

“Diemžēl šis periods, par kuru aicinām balsot ziemas balsojumā, kultūras nozarē ir bijis sarežģīts. Arī žūrijai nācās “ķert” notikumus, kamēr tos vēl varēja redzēt, apmeklēt un baudīt, ja, protams, nerunājam par kategorijām, kuru nominantus iespējams vērtēt arī pandēmijas apstākļos. Tomēr, kā redzams nominantu sarakstā, kultūras ļaudis nav bijuši kūtri un, neskatoties uz neskaidrību, ko mums visiem ir “dāvājis” šis laiks, kultūras notikumi gada nogalē bija kvalitatīvi, daudzveidīgi un bija jūtams, ka mākslinieki ir noilgojušies pēc radoša procesa un auditorijas,” norāda žūrijas pārstāve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Kategorijā “Mana kultūrvieta” par kultūras baudītāju atzinību cīnīsies vairāk nekā 50 kultūrvietas no visas Latvijas. Atšķirībā no iepriekšējām reizēm šogad kandidātus šai nominācijai izvirzīja ne vien skatītāji un klausītāji, bet arī balvas žūrija. “2020. gadā iespēja apmeklēt kultūras notikumus bija ierobežota, un arī laikā, kad lielie ierobežojumi uz brīdi bija samazināti, kultūrvietu apmeklētāju uzņemšanas kapacitāte nebija pilnvērtīga.

Tieši tādēļ mēs kā apbalvojuma “Kilograms kultūras” žūrija vēlējāmies atgādināt kultūras baudītājiem un arī pašu kultūrvietu darbiniekiem, uzturētājiem un līdzjutējiem, ka kultūrvietas joprojām ir un būs – tās gaida, kad atkal varēsim pulcēties un baudīt mākslu, bet līdz tam ir jāpaciešas. Tieši tādēļ par kultūrvietām aizmirst nedrīkstam,” pārliecināta ir Ieva Rozentāle. Fināla balsojumā piedalīsies tikai piecas – tās, kuras ziemas balsojumā būs ieguvušas lielāko balsotāju atbalstu.

Ziemas balsojumā finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 25. janvārī. Fināla balsojums sāksies 1. februārī, bet apbalvošanas ceremonija notiks pašās februāra beigās.

Priecāsimies par atbalstu apbalvojuma “Kilograms kultūras” ziemas balsojumā!