Daiņa Pundura izstāde

Līdz 1. jūnijam Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā tiks eksponētas divas Daiņa Pundura keramikas darbu sērijas “Lielo dzīvnieku gaidot” un “Vāzes invazīviem ziediem”, kas atklāj koncertzāles desmit gadu jubilejas pasākumu ciklu “10 kā 1”.

Izstāde ietver divas autora jaunāko darbu sērijas, kuras saistītas ar trauka un objekta ideju. Izzinot keramikas materiālu un tā veidošanas procesu kā pašizpausmes fenomenu, autora izpildījumā trauks, tā tilpums un tektoniskais veidols kļūst par konteksta un satura konteineru. Autora izaicinājums – veidot trauku un piepildīt to ar saturu keramikai raksturīgā estētiskas sinerģijas vizuālajā valodā.

Tituldarbs “Lielo dzīvnieku gaidot” ir darbu sērija, kur autors uzlūko trauku tā maksimālajā izpausmē, kā abstraktu ideju par trīsdimensionālu objektu ar iekšējo tilpumu, tiecoties ekspozīcijas telpā radīt vizuālu rituāla noskaņu, sasniedzot ekspresijas intensitāti, kas robežojas ar fiziski sajūtamu klātbūtni. Lielais dzīvnieks un gaidīšanas sajūta ir mistiskā ekspozīcijas telpiskumu caurvijošā tēma, kas ir saistīta ar personisku pieredzi pagātnē, kā arī personiskajiem mītiem, kuri netiek pilnībā atklāti.

Dainis Pundurs ir Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļas absolvents (1986), šobrīd Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors, Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs. Mākslinieks strādā ar porcelānu, mālu, akmens masu, šamotu, darina traukus, interjera objektus un to grupas. Jau kopš 1992. gada piedalījies starptautiskos keramikas un porcelāna simpozijos Dzintaros, Kauņā, Ķīlē, Lielbritānijā, Helsinkos, Dienvidkorejā u.c., kā arī. Latvijas mākslu pārstāvējis mākslas biennālē “ArtGENDA” Kopenhāgenā, izstādē “Art Letton” Strasbūrā, izstādēs ANO mītnē Briselē, “European Ceramic Context 2006” Dānijā, “Utopijas uz ikdienības sliekšņa”, Baltijas keramikas izstādē Mineapolisā ASV u.c. Sarīkojis ap 15 personālizstāžu Latvijā un ārvalstīs.

Ieguvis Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja galveno balvu par labāko radošo sniegumu, atzinības diplomu keramikas izstādē “Mungyeong Traditional Tea Bowl Festival” Dienvidkorejā, 1. vietu 12. starptautiskajās Olustveres māla virpošanas sacensībās Igaunijā, Dienas gada balvu 2012 kultūrā, Martinsona balvu 1. un 3. Latvijas starptautiskajā keramikas biennālē. Nominēts Purvīša balvai 2019. gadā par personālizstādi “Porcelāns un apzinātie sapņi” galerijā Daugava.

Latgales vēstniecības GORS Mākslas galeriju iespējams apmeklēt no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 12.00 līdz plkst. 21.00. Vairāk informācijas: www.latgalesgors.lv.