Bezgalīgais debesu dziļums GORĀ

28. novembrī Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā atklāta Lauras Feldbergas instalāciju izstāde “Bezgalīgās zilās debesis”, kas ir autores mākslinieciskā reakcija šajā nemierīgā laikā. Izstāde ar savu gaišumu un zelta elementiem savieno gan gaidāmos svētkus, gan arī atgādina par nemieru skartajām pasaules daļām un cerību uz mierīgām debesīm.

Izstādē kā vienojošs motīvs ir izmantots ar rokām veidots aizsargtīkls, kas ir integrēts mākslas instalācijās un šajā nemierīgajā laikā ir bijusi viena no cerību vairojošām pretošanās formām. Izstādes instalācijām nav praktiskas funkcijas, bet tie ir tēlaini aizsardzības tīkli dažādās zilās – debesu un cerību – krāsas variācijās. Tiem ir emocionāla, rituāla un arī iracionāla nozīme, kas simbolizē debesu aizsardzību un cerību kara un nemieru skartajās pasaules daļās, kā arī miera un savstarpēja dialoga iespējamību starp indivīdiem, sabiedrības grupām, valstīm. Izmantotie apģērba gabali un to savstarpēja savienošana ir jaunu satikšanās un iespēju radīšana. Un šī satikšanās notiek drošā telpā, starp cilvēkiem, kuri apzinās savstarpējo saistību. Ekspozīcijas laikā ir iespējams ne tikai vērot darbus, bet arī piedalīties to tapšanā, iesienot kādu no auduma strēmelēm tīklā. Izstāde “Bezgalīgās zilās debesis” ir mākslinieciska reakcija nemierīgā laikā, tā ir arī sava veida pretošanās šaubām un nedrošībai, trauksmei un bezcerībai. Tā ir skatīšanās augšup – uz bezgalīgo debesu dziļumu. Un tā ir cerība uz drošām, mierīgām debesīm.

Par izstādi Latgales vēstniecībā GORS autore stāsta: “Mēs tūlīt sāksim adventa laiku un šī izstāde notiks adventā un pēc tam Ziemassvētku laikā. Pirmkārt, tas ir tāds prieka un svētku laiks, bet mēs dzīvojam arī šajā ļoti nedrošajā brīdī pasaules vēsturē, mēs piedzīvojam ļoti trauksmainus laikus. Šī izstāde mazliet savieno gan svētkus, jo šie objekti tomēr ir gaiši, gaisīgi un viņos ir šī zelta un dekoratīvie elementi, kā arī mazliet kaut kur atgādina par mūsu laiku, par izaicinājumiem, kuros šobrīd esam. Arī gors ar nozīmi gars ir pacilājošs, reizē vērsts uz augšu un uz dziļumu, man arī pats šis vārds iedvesmoja, domājot par izstādes tēliem un tēmu. Man gribējās, lai viņi paceļ garu!”

Izstādes autore, Laura Feldberga, ir dzimusi 1975. gadā Rīgā, Latvijā. Absolvējusi Grafikas nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā. Šobrīd galvenokārt strādā instalāciju un objektu jomā, kā arī mākslas performancē. Mākslinieces darbu tēmas un tēlainība ir saistītas ar personīgo un kolektīvo pieredzi, attiecībām ar dabu, ainavu, piederību, vietu, identitāti. Piedalījusies izstādēs un mākslas projektos Baltijas valstīs, Skandināvijā, Vācijā, Krievijā, Islandē, ASV, Japānā un citur. Laura Feldberga ir performances mākslas grupas IDEAGNŌSIS dalībniece. Māksliniece strādā Latvijas Performances mākslas centrā kā pasniedzēja performances mākslas kursos un piedalās Rīgas Performances festivāla STARPTELPA organizēšanā.

Izstāde “Bezgalīgās zilās debesis” būs eksponēta GORS Mākslas galerijā līdz 28. janvārim.

Aktuālajai informācijai par GORS Mākslas galerijas notikumiem un citai informācijai var sekot līdzi www.latgalesgors.lv, kā arī @latgalesgors platformās Facebook un Instagram.