"Atmosfēras" jau šonedēļ

30. aprīlī plkst. 18.00, Starptautiskās Džeza dienas ietvaros, Latgales vēstniecībā GORS tiks atklāts vēl nebijis koncertu un meistarklašu cikls “Atmosfēras”, kura mākslinieciskais vadītājs un iedvesmotājs ir komponists, pianists un džeza mūziķis Edgars Cīrulis. 
 
Koncertu sērijā tiks prezentēts plašs mūzikas spektrs, paturot prātā kopējo konceptu – kā nesteidzināt laiku, kā justies labi šeit un tagad, kā “palēlināties”. Par koncertu cikla “Atmosfēras” 30. aprīļa atklāšanas koncerta mākslinieku ir izraudzīts vācu pianists un improvizators Pablo Helds. Viņš sadarbojas ar tādiem džeza grandiem kā Džons Skofīlds (John Scofield) un Kriss Poters (Chriss Poter), visbiežāk viņš spēlē trio sastāvā un solo programmās dzirdams samērā reti. Helds uzskata, ka klavierēm kā solo instrumentam ir īpašs valdzinājums. Klavieru solo programmās pianists darbojas kā stāstītājs - viņš glezno savus sapņu tēlus, prezentē iecienītāko dažādu mūzikas skaņdarbu versijas apvienojumā ar džeza ekspresiju un skaņveidi.  Helda spēle ir intensīva, mērķtiecīga un dziļi personiska, jo viss, ko viņš dzird, tiek asimilēts un transorfmēts vien viņam piemītošā mūzikas valodā.
 
Četru gadalaiku garumā izvērstajā koncertciklā klausītājus ar savu “Atmosfēru” būtību iepazīstinās četri mākslinieki: 30. aprīlī vācu pianists un komponists Pablo Held, 20. augustā latviešu vokāliste, komponiste ar ļoti unikālu skatījumu uz mūzikas un performatīvās mākslas kombinēšanu, Līva Dumpe, 10. septembrī amerikāņu vokālists, komponists un ģitārists Sam Amidon, taču kā koncertcikla noslēdzošā māksliniece ziemai veltītajā koncertā uz GORS skatuves uzstāsies  meksikāņu vokāliste, komponiste, dzejniece Fuensanta Mendez. 
 
Katrs no māksliniekiem sniegs meistarklasi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņiem, citiem mūziķiem un interesentiem, kas tiks tiešraidīts arī Latgales vēstniecības GORS Facebook lapā. Pirmā koncerta mākslinieka Pablo Helda meistarklase norisināsies  30. aprīlī plkst. 13.00, Latgales vēstniecībā GORS. Aktuālā informācija par pieteikšanos meistarklasēm būs pieejama GORS sociālo tīklu lapās un www.latgalesgors.lv.
 
Kā pauž koncertu cikla kurators Edgars Cīrulis: “Šis koncertu cikls klausītājiem neteiks priekšā, ko būtu jādomā. Mūzika telpu nodalīs no tā, kas notiek apkārt, radīs drošu vidi, kad var aizvērt acis un justies pilnībā klātesošs, aicināts, iekļauts, ieintriģēts. Šī cikla mērķis ir vide, kur klausītāja klātesamība veido mijiedarbību ar telpu, atmosfēru, mūziķi un citiem klausītājiem.”
 
Biļetes uz koncertu ciklu “Atmosfēras” iespējams iegādāties GORS un “Biļešu Paradīze” kasēs un biļešu sistēmās internetā.