8 pasaules pirmatskaņojumi

Latgales vēstniecībā GORS, 11. maijā plkst. 18.00, Latvijas Radio koris un diriģents Kaspars Putniņš piedāvā kormūzikas pirmatskaņojumu plejādi “Bezgalības krelles”. Astoņi šodienas latviešu komponisti rakstījuši jaundarbus ar Noras Ikstenas radītajiem dzejoļiem, veltījumiem Saules sistēmas planētām. Šajā dienā, bezgalības zīmē, koncertzāle aicina svinēt arī savu 11. dzimšanas dienu.

Koncerta “Bezgalības krelles” muzikālo programmu veido dažādu paaudžu latviešu komponisti, kuriem ar Latvijas Radio kori un Latvijas Radio kora grupu ir bijusi muzikāla saikne vairāku gadu garumā – Arturs Maskats, Santa Ratniece, Anna Fišere, Mārtiņš Viļums, Ēriks Ešenvalds, Juris Karlsons, Andris Dzenītis –, savukārt Platonam Buravickim šī ir pirmā sadarbība ar Latvijas Radio kori.

Rakstniece Nora Ikstena par jauniestudējumu saka šādi: “Saules sistēmā dzīvo astoņas planētas - Merkurs, Venēra, Zeme, Marss, Jupiters, Saturns, Urāns, Neptuns. Katra no tām ir unikāla Radītāja un visuma dāvana. Noslēpumaina, mītiem un leģendām apvīta, joprojām maz izpētīta. Skaitli 8 noliekot līmeniski iegūstam bezgalības simbolu. Zeme šajās bezgalības krellēs ir pērle- vienīgā uz kuras dzīvo un pastāv cilvēks. Kāds būtu šīs ļaužu planētas vēstījums pārējām māsām un brāļiem kosmosā? Karstajai, sievišķajai Venērai, kas griežas pulksteņa rādītāja virzienā, laika Dievam Saturnam, vīrišķības bastionam Merkuram, kuri tikšķ pretēji, bezgalīgajām debesīm Urānam, ūdeņu valdniekam Neptūnam, miera, gaismas un spēka avotam Jupiteram, kara sarkanā plankuma plosītajam Marsam?”

Koncertprogrammas radošā grupa ir Latvijas Radio koris, diriģents Kaspars Putniņš, sitaminstrumenti - Guntars Freibergs, kontrabass - Viktors Veļičko un videomākslinieks Roberts Rubīns. Koncertu varēs piedzīvot arī 7. jūnijā Rīgā, Lielajā ģildē.

Likumsakarību vadīta, Spāru svētki – Zvaigznes dienā, pirmais koncerts – Vasarsvētkos, vārda diena – gaismas gaidās Adventa sākumā, Atklāšanas koncerts – datumā, kad tika atklāts koncertzāles arhitektoniskais veidols. Latgales vēstniecība GORS arī savu 11. dzimšanas dienu aicina skanīgi svinēt 11. maijā – bezgalības zīmē.

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmā internetā un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē. BIĻETES TE

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.