Divi Mārči Auziņi vienā sarunā

24. martā plkst. 17.00 Latgales vēstniecība GORS aicina uz mūzikas nama “Daile” programmu - izrāžu ciklu “Flirts ar citādo”, kur skatītājus sagaida aizraujošs audiovizuāls priekšnesums, kurā uz vienas skatuves tiekas divas personības - zinātnieks Mārcis Auziņš un mūziķis Mārcis Auziņš.

Mūzikas nams “Daile” programma - izrāžu cikls “Flirts ar citādo”, kur skatītājus sagaida aizraujošs audiovizuāls priekšnesums, kurā uz vienas skatuves tiekas zinātnieks un mūziķis, lai, savstarpēji reflektējot, vienkārši runātu par sarežģītām lietām. Varētu to saukt par audiovizuālu portālu uz citādu pasaules redzējumu un izpratni, kurā zinātnieka stāstītais pārtop muzikālās ainavās, meklējot atbildes uz lielajiem jautājumiem un mūsdienu izaicinājumiem.

Viens Mārcis Auziņš - latviešu fiziķis, zinātnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, bijis Latvijas Universitātes rektors. Paralēli aktīvam darbam Latvijas Universitātē strādājis par viesprofesoru Saseksas Universitātē, Lielbritānijā, Oklahomas Universitātē, ASV, un kā Millera viesprofesors Kalifornijas Universitātē Berklijā, ASV. Bijis viespētnieks Bīlifeldes Universitātē, Vācijā. Mārcis Auziņš ir apmēram 100 zinātnisko rakstu autors recenzējamos starptautiskos žurnālos un apmēram 140 konferenču referātu autors. Publicējis virkni populārzinātnisku un publicistisku rakstu Latvijas presē, kā arī piedalījies vairāku populārzinātnisku raidījumu veidošanā televīzijā.

Otrs Mārcis Auziņš – viens no Latvijā zināmākajiem ģitāristiem, komponists, aranžētājs un grupas vadītājs. Līdz šim izdevis piecus solo albumus, no kuriem divi nominēti Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” starpžanru mūzikas kategorijā un regulāri sniedz solo koncertus gan Latvijā, gan ārpus tās. Muzikants sadarbojies ar tādiem komponistiem kā Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Zigmars Liepiņš, Boriss Rezņiks, Jānis Lūsēns.

Projektam "Flirts ar citādo" vizualizācijas veido Ineta Sipunova, režisore ir Paula Pļavniece, kura atzīst, ka viņu suģestē ideja par šo divu personību satikšanos uz vienas skatuves, kuri ir īsti virtuozi katrs savā jomā. Vizualitāte sasauksies ar vienu no profesora Auziņa apskatītajām tēmām, un tas ir mākslīgais intelekts, atklāj Paula Pļavniece: "Ļoti daudz ko no tā, kas būs aplūkojams vizualitātē, sintezēs mākslīgais intelekts. Mārča muzikālā izpildījuma vizualizācijas tiks ar mākslīgā intelekta palīdzību turpat uz vietas radītas, un katru reizi tās būs mazliet citādākas atkarībā no tā, kā mākslīgais intelekts būs "sajutis" to mūziku."

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmā internetā un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē. 
BIĻETES TE

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.