Līgas Skariņas izstāde "MĀLS"

Līdz 8. aprīlim Latgales vēstniecībā GORS Mākslas galerijā būs eksponēta Līgas Skariņas izstāde “MĀLS”. Tā tapusi kā pētījums par Latvijas teritorijā sastopamajiem māliem, to ģeoloģiskajiem toņiem un pustoņiem un vēsta par mākslinieces ciešo emocionālo saikni ar šo zemes materiālu.

Izstāde “MĀLS” atklāj spēku, ar kādu izpausties mēdz gadu desmitiem krātas domas, emocijas un briedināta izpratne par dabas un personības radošo saskarsmi. Savu darbu jaunāko ekspozīciju  keramiķe Līga Skariņa pavada ar atziņu: “53 gadus ikdienas man rokās ir šis zemes materiāls. Ar mālu esmu mācījusies iepazīt, izprast sevi un Kosmosu. Sajust procesu un rezultātu, baudīt meditatīvo nodarbi un sakārtot domas. Māls kā medijs man ļauj tēlaini izjust dabu, pietuvoties tās esībai un apzināties sevi. Māls ir manā DNS.”

Mākslas zinātniece Aiga Dzalbe par ekspozīcijas vēstījumu stāsta: ”Izstāde tapusi kā pētījums par Latvijas teritorijā sastopamajiem māliem, to ģeoloģiskajiem toņiem un pustoņiem. Nemanot pētījums pārvērties par stāstu – jaudīgu vēstījumu, kas uztverams, vienlīdz aktīvi izmantojot gan ķermeņa maņas, gan prātu, gan arī personisko un kolektīvo atmiņu pieslēgumus. Ekspozīcijā vienotā veselumā iekļaujas dažādas vizuālās izteiksmes formas: instalācijas, gleznas un fotogrāfijas. To visu centrā ir zeme, kas, kā zināms, pārstrādā neaptveramu un nekontrolējamu informācijas daudzumu, glabā sevī bezgalīgi daudz pagātnes nogulšņu, kas baro nākotni. Zemes sastāvdaļa ir arī māls, no kura top formas un tēli, trauki, tai skaitā – cilvēks, saskaņā ar Bībeli.”

Līga Skariņa ir dzimusi 1959. gadā Barkavā. 1978. gadā jaunā māksliniece absolvēja Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu, lai vēlāk turpinātu studijas Latvijas Mākslas akadēmijā, kur 1998. gadā iegūts maģistra grāds. Līga Skariņa ir viena no redzamākajām Latvijas keramiķēm, Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras asociētā profesore. Aktīvi piedalās vietējās un starptautiskās izstādēs un simpozijos, regulāri rīko personālizstādes. Ir saņēmusi vairākas nozīmīgas balvas, tostarp Latvijas gada dizaina balvu 2019. gadā, Sniega dizaina konkursa balvas Kagā, Japānā 2007., 2015. un 2019. gadā. Viņas radošo pieeju raksturo enerģiska aizrautība ar keramikas materiālu specifisko īpašību izzināšanu un prasme tajos precīzi izteikt dabas tēlus un sajūtas, kā arī vēlme paplašināt vizuāli plastisko valodu ar līdzcilvēkiem nozīmīgiem stāstiem.

Latgales vēstniecības GORS Mākslas galeriju iespējams apmeklēt no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 12.00 līdz plkst. 22.00. Vairāk informācijas: www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.