Koncertprogramma visai ģimenei MULTFILMU PASAULĒ

24. augustā Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē notika koncertprogramma visai ģimenei ar Jelgavas bigbenda un vokālās džeza grupas „Framest” piedalīšanos. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Raitis Ašmanis. Skanēja populārāko multfilmu tēmas („Flintstoni”, „Simpsoni”, „Mazā Nāriņa”, „Karalis Lauva”, „Šreks”, „Skaistule un Briesmonis”) kā arī fragmenti no k/f “Mūzikas skaņas” un “Brīvību Villijam”. 
“Kāpēc multfilmas? Tāpēc, ka tās vieno ģimeni. Tieši tas arī tika sagaidīts – ģimenes, kas bauda kultūru kopā. Un multenes ir tās, kas vieno. Kurš tad nezina Simsonus vai Šreku?!” saka koncerta mākslinieciskais vadītājs R.Ašmanis.
Koncertam tika izvēlētas dažādas melodijas no pazīstamām multfilmām un kinofilmām, kurām izveidotas speciālas džeza aranžijas, pielāgojoties gan bigbendam, gan vokālajai grupai. No sākotnējās saraksta, kurā bijušas kādas 50 multfilmas un filmas, tika izvēlētas padsmit kompozīcijas, kurām pielikts interesantais un izklaidējošais džeza piesitiens. Kā atzīst R. Ašmanis: “Džeza burvība slēpjas tajā, ka tas ir “šeit un tagad”. Tā ir improvizācija konkrētā mirklī, tāpēc aicinājām skatītājus notvert šo mirkli, un piedzīvot džezu kā lielisku atpūtas brīdi.”