Kultūras notikumi jūlijā

Arī pašā vasaras vidū, jūlijā, ikvienu apmeklētāju gaidīs muzikālās brokastis kafejnīcas ZĪDS dārzā, Jumta terases kino vakari zem klajas debess, gan sestdienu ekskursijas un, protams, īpaši koncerti ikvienai gaumei!

Signes Vanadziņas izstāde “Pelni ir pelēkais zelts”
No 21. jūnija līdz 15. augustam GORS Mākslas galerijā

Nozīmīgs simbols izstādē “Pelni ir pelēkais zelts” ir pelēkā krāsa, tā kā daļa izstādes darbu ir veidoti, krāsas jaucot kopā ar pelniem. Un tieši šis pelnu pelēkums izgaismo un ļauj uz tā fona īpaši iemirdzēties un plaiksnīt citām sulīgajām gleznu krāsām – gan mākoņainā dienā un vakara krēslā, gan rīta ausmā un nakts tumsā.Izzini GORU ekskursijā
Sestdienās plkst. 12.00, 1,50 – 2,00 €

Vasaras sestdienās GORS aicina ikkatru koncertzāles viesi iepazīt apmeklētājiem ikdienā nepieejamās telpas izzinošā ekskursijā kopā ar gidu. Ekskursijas ieejas kartes iegādājamas gan www.latgalesgors.lv, gan GORS Informācijas centrā-kasē klātienē. Ekskursijas cena 2 €, skolēniem, studentiem, senioriem, 1. un 2. grupas invalīdiem – 1,50 €.

Koncertceļojums pāri Atlantijas okeānam “AYOM”
Sestdiena, 2. jūlijs 19.00, Lielā zāle 13,00 – 15,00 €

Grupa “Ayom” sastāvā ir seši mūziķi no Angolas, Brazīlijas, Grieķijas un Itālijas, un centrā ir brazīliešu dziedātāja un perkusioniste Džabu Moraless. Sajaucot gadsimtu senas tradīcijas ar dažādu kultūru ritmisko valodu, akordeons, akustiskās un elektriskās ģitāras, brazīliešu sitaminstrumenti un nomierinošā Morales dziedāšana nodrošina karstu un garīgi piesātinātu ceļojumu pāri Atlantijas okeānam.

Čikāgas piecīši – leģendu atgriešanās. Muzikāla vīzija izrādē
Svētdiena, 3. jūlijs 17.00, Lielā zāle 15,00 – 25,00 €

Izrāde ir veidota kā muzikāla vīzija, kurā populāri aktieri un dziedātāji ar sirsnību un lielu pietāti rāda to, kādi bija un kādi varēja būt “Čikāgas piecīši”, kad viņi uzsāka savu muzikālo darbību. Izrādes pamatā ir Alberta Legzdiņa atmiņu stāstījumi no grāmatas “Čikāgas piecīšu piedzīvojumi” un “Čikāgas piecīšu” populārākās dziesmas. Lomās: Mārtiņš Egliens vai Gundars Silakaktiņš, Mārtiņš Brūveris, Elīna Bojarkina,  Aija Dzērve, Marģers Eglinskis. Režisors - Valdis Lūriņš. Īpašie viesi - Lorija Vuda un Rēzeknes bērnu koris Andas Lipskas vadībā.

Īsumā par svarīgāko. Kino vakars uz Jumta terases*
Piektdiena, 8. jūlijs 20.30, Jumta terase 10,00 € ar GORS Vēstnieka karti

Pēc kādas savādas tikšanās ar svešinieci Tedijs pamostas rītā pēc savām kāzām un atklāj, ka nonācis kāzu gadadienā. Viņa sieva ir stāvoklī un viņš pavadījis laulībā gadu, no kura neatceras ne mirkli. Ik pēc pāris minūtēm Tedijs attopas gadu vēlāk un cīnās pret straujiem laika lēcieniem, kamēr dzīve brūk viņa acu priekšā. *Cenā iekļauts īpašs dzēriens no kafejnīcas ZĪDS

Rēzeknes bigbenda koncerts “Vasaras kokteilis”
Sestdiena, 9. jūlijs 19.00, Āra skatuve, bezmaksas

Vasarīgajā programmā skanēs latviešu komponistu zelta melodijas, aranžējumi un pasaules džeza standarti.

Spensere. Kino vakars uz Jumta terases*
Sestdiena, 23. jūlijs 20.30, Jumta terase 10,00 € ar GORS Vēstnieka karti

Princeses Diānas un prinča Čārlza attiecības jau sen kļuvušas vēsas. Klīst baumas par ārlaulības sakariem un šķiršanos, tomēr Ziemassvētkos, kas tiek pavadīti Karalienes Sendringemas muižā, tiek noslēgts pamiers. Diāna labi pārzina šo spēli, taču šogad viss notiks pavisam citādi. Filma „Spensere” uzbur iztēles ainas par to, kas būtu varējis notikt šajās pāris liktenīgajās dienās.
*Cenā iekļauts īpašs dzēriens no kafejnīcas ZĪDS

Muzikālās brokastis kafejnīcas ZĪDS dārzā
24. jūlijā plkst. 11.00

2022.gada vasarā apmeklētājiem tiek dāvāti trīs vasaras mēnešu rīti, kas GORS pakājē tiks aizvadīti ar muzikālām brokastīm, baudot īpaši izmeklētas garšas, skaņas un atmosfēru. Lietus gadījumā brokastis ZĪDS dārzā tiks atceltas. Galdiņu rezervāciju var veikt pa tālruni 28080700. Sīkāka informācija par paredzēto brokastu programmu būs pieejama www.latgalesgors.lv un kafejnīcas ZĪDS Facebook, Instagram lapās.

Andreja Osokina un Ģirta Krūmiņa koncertizrāde “Sudraba laikmets mūzikā un dzejā
Sestdiena, 30. jūlijs 19.00, Lielā zāle 10,00 – 13,00 €

Šajā koncertizrādē savijas emocionāli piesātinātā Marinas Cvetajevas un Velgas Kriles mīlestības dzejā izteiktā jūtīgā pasaules uztvere ar Lūcijas Garūtas, Aleksandra Skrjabina, Sergeja Rahmaņinova, Pētera Čaikovska, Nikolaja Metnera un Jāņa Mediņa skaņdarbiem, kurus vieno izsmalcinātība, spēcīga emocionalitāte un neparasta krāsu palete, kas bija raksturīga mūzikas sudraba laikmeta skaņdarbiem. Šī ir brīnišķīga dzejas, aktiermeistarības un mūzikas simbioze, kas skatītājus aizved pasaulē, kas izteikta vārdos, skaņā un ritmā.

GORS Vēstnieku karšu un ISIC/ITIC karšu īpašniekiem tiek piemērota 10% atlaide GORS organizēto pasākumu biļešu iegādei.

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.