GORS zīmols gūst profesionāļu atzinību

Aprīļa vidus Latgales vēstniecībai GORS nesis patīkamas ziņas par „GORS” zīmola un koncertzāles ēkas projekta atzinību atbilstošo jomu profesionāļu vidū. Galvenā balva radošās izcilības festivālā Adwards2014 un nokļūšana Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 pusfinālistu vidū ir patīkams novērtējums par padarīto un lielisks stimuls aizsākto darbu un virziena turpināšanai.

Aprīļa vidū noslēdzās radošās izcilības festivāls Adwards2014, kura balvu pasniegšanas ceremonijā tika paziņoti uzvarētāji – labākie aizvadītā gada darbi Latvijas radošajās industrijās. Pēc starptautiskas žūrijas vērtējuma 10 profesionāļu sastāvā, par labāko darbu, kas radīts pēdējā gada laikā, tika atzīta aģentūras „Asketic” vizuālās identitātes kampaņa „Latgales vēstniecība GORS”. Tāpat „Asketic” ar šo kampaņu ir Print Art un Dizains apakškategorijas zelta ordeņa ieguvēji. Šī gada festivālā konkurence par labākā titulu bija īpaši sīva, jo līdzās bija tādi spēcīgi zīmoli kā XXV Dziesmu un XV Deju svētku iedziedamais logo un Latvijas Mobilais Telefons jaunā identitāte. Latgales vēstniecības GORS zīmols tapis, sadarbojoties aģentūrai „Asketic” un zīmolu ligzdai „Matka”. Žūrija atzina, ka „visi trīs darbi runā par latviskām vērtībām un identitāti, visi trīs ir konceptuāli un vizuāli iespaidīgi. Salīdzināšana notika pēc idejas tīrības un unikalitātes, risināmā uzdevuma sarežģītības, estētiskām kvalitātēm, tehniskām niansēm un vēl daudziem citiem kritērijiem. Bet Latgales vēstniecības GORS zīmols uzrunāja gan tos žūrijas dalībniekus, kuru dzimtas saknes stiepjas Latgalē, gan tos, kuri Latvijā viesojās pirmoreiz, jo tas ir dziļš, skaists un nozīmīgs.” Zīmolu ligzdas „Matka” zīmolvede Inese Apse-Apsīte stāsta, ka „Latgales vēstniecības GORS ideja ir drosmīga — tā vietā, lai runātu tikai par ēkas funkcijām, tika radīts koncepts par vesela reģiona atmodu, vietējo gaismas pili — atdzimšanas vietu.”

Tāpat pagājušajā nedēļā paziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 pusfinālisti, kuru vidū kategorijā „Publiskās ēkas” ir arī Latgales vēstniecības GORS projekts. Projekta autori ir „Vizuālās modelēšanas studija”. Šogad Latvijas Arhitektūras gada balvai tika pieteikti gandrīz 60 darbi, no kuriem pusfinālam izvirzīti 16 pretendenti. Latvijas Arhitektūras gada balvas ieguvējus paziņos 16. maijā. Visi pusfināla darbi tiks iekļauti Latvijas arhitektūras gada labāko darbu izstādē, kas maijā tiks eksponēta Rīgā brīvi apskatāmā formātā Torņa ielā blakus Arhitektu namam, bet vēlāk kā ceļojošā izstāde būs apskatāma vairākās Latvijas un Eiropas pilsētās. Par katru no pusfinālistiem tiks arī veidota īpaša video filma ar autoru intervijām. Vairāk par balvu un tās pretendentiem: http://www.architecture2014.lv/balvas-pretendenti/.

Aprīļa vēstis par novērtējumiem papildina Latgales vēstniecības GORS prieku arī par marta beigās iegūto Latvijas Būvnieku asociācijas skates novērtējumu kā „Gada labākā būve Latvijā 2013. gadā” nominācijā „Jaunbūve”.