Ostravas Janāčeka filharmonijas orķestris Rēzeknē

 
Ar vienīgo koncertu Latvijā 19. septembrī plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā GORS uzstāsies viens no Čehijas vadošajiem simfoniskajiem orķestriem - Ostravas Janāčeka filharmonijas orķestris ar diriģentu Risto Jostu un jauno, talantīgo un daudzsološo pianistu Lukašu Vondračeku. Koncertprogramma "No čehu pļavām un birzēm" ietvers čehu klasiķu Bedržiha Smetanas, Antonīna Dvoržāka un ungāra Bela Bartoka skaņdarbus.
 
Koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine saka: "Mēs ļoti priecājamies, ka šajā sarežģītajā laikā varam uzņemt izcilu čehu simfonisko orķestri, iepazīstināt mūsu publiku ne vien ar talantīgo un starptautisku pieredzi guvušo pianistu Lukašu Vondračeku, bet arī ar Latvijā kādu laiku nedzirdētu mūziķi – spožu igauņu jaunās paaudzes diriģentu Risto Jostu, kurš vienlīdz izcili darbojas kā operas orķestra bedrē, tā uz skatuves, diriģējot dažādus Eiropas simfoniskos orķestrus, kā arī korus."
 
Klausītājiem Janāčeka filharmonijas orķestris ir sagādājis brīnišķīgu programmu ar pasaulē zināmākajiem čehu klasiskās mūzikas spīdekļiem - Dvoržāka 9.simfoniju "No Jaunās pasaules", Bedržiha Smetanas uvertīru operai "Pārdotā līgava", kā arī ungāru komponista Bela Bartoka dzīves nogalē sacerēto klavierkoncertu. 
 
Plašāka informācija par šī brīža norisēm Latgales vēstniecībā GORS un biļešu iegādi: www.latgalesgors.lv/lv/notikumi
 
Apmeklētājus aicinām sekot līdzi informācijai arī koncertzāles kontos @latgalesgors sociālajos tīklos “Facebook”, “Instagram” un “Twitter”.