VASARNĪCA JAU PĒC NEDĒĻAS!

Pēc neilga pārtraukuma LNSO festivāls “Vasarnīca” atgriežas Rēzeknē un nedēļas nogalē no 20. līdz 22. augustam iemājo Latgales vēstniecībā GORS. Kā ierasts būs programma kā maziem, tā lieliem mūzikas baudītājiem – būs Raimonds Pauls un naktstauriņi, Luks Geņušs un Čaikovska ikoniskais Pirmais klavierkoncerts, būs spilgtā eksperimentētāja Matīsa Čudara jaundarbs un nepārspējamais Intara Busuļa un Kārļa Lāča duets. Īsi sakot – viens no labākajiem veidiem, kā brīvā un nepiespiestā atmosfērā pavadīt vasaras izskaņu Latgalē.

Kā arī īpaši festivāla viesiem, 21. augustā Rīgas Dizaina tirgus apciemos Rēzekni. Pie Latgales vēstniecības GORS visas dienas garumā atradīsies vairāk nekā 40 dizaineru stendi, kur varēs atrast modes preces, aksesuārus, rotaslietas un daudz ko citu. Plašāku informāciju par pasākumu lasi šeit.

 

20. augustā plkst. 19.00

PASAKA PAR MŪZIKAS INSTRUMENTIEM

Meistarkursu noslēguma koncerts

Andris VECUMNIEKS, Inese ZANDERE “Pasaka par mūzikas instrumentiem”

Piedalās Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi, LNSO mūziķi

Režisore Una ROZENBAUMA

Māksliniece Kristīne ABIKA

Diriģents Jānis STAFECKIS

Inese Zandere un komponists Andris Vecumnieks īpaši LNSO radījuši jaunu muzikālo pasaku. Tajā atdzīvosies mūzikas instrumenti – viens (diez kurš?) būs karalis, būs vairāki prinči un princeses, burvis, hercogu ģimene un putnu pavēlnieks. Ticis kopā ar Netici iepazīs krāšņo mūzikas karaļvalsts pasauli, līdzi ņemot arī bērnus. 

 

20. augustā plkst. 21:00   

DŽEZA VAKARS. SAPŅI, MĪLESTĪBA UN MIERS

Dream Teller: Kristīne Liede – balss, Svens Vilsons – ģitāra, Jānis Rubiks – bass, Rūdolfs Dankfelds – sitaminstrumenti, Edgars Cīrulis – klavieres

Apvienība Dream Teller, kuru radījis džeza pianists un komponists Edgars Cīrulis kopā ar dziedātāju Kristīni Liedi, tika izveidota ar mērķi iedvesmot klausītājus dzīvot apzināti un nebaidīties no savas balss. . Paši mūziķi teic: "Līdzīgi kā sapņi mums dod padomus dzīvē par nākamajiem soļiem, ko spert, šīs apvienības skaņdarbi satur mācības, kuras autori izdzīvojuši un uzskatījuši par svarīgām, lai dalītos. Tās ir kā mazas atslēgas uz pamatvērtībām: nosvērtību, līdzjūtību, mīlestību un mieru. Pandēmijas iespaidā mēs bijām spiesti atkāpties no koncertdzīves un atskatīties uz savu līdzšinējo radošo dzīvi. Secinot, ka, arvien juceklīgākos laikos dzīvojot, ir grūti rast iekšējo mieru un balansu, mēs nolēmām radīt jaunu autorprogrammu, kas atspoguļotu mūsu abu personīgo pašizziņas ceļu. Mēs abi esam dziļi ieinteresēti cilvēka zemapziņā un tās mijiedarbībā ar dabas spēkiem, kā arī sapņu nozīmē mūsu ikdienā, tāpēc centrējam mūzikas materiālu ap šīm tēmām." Kopā ar ansambļa kodolu būs viņu labi draugi - ģitārists Svens Vilsons, kontrabasists Jānis Rubiks un sitaminstrumentālists Rūdolfs Dankfelds.

 

21. augustā plkst. 14:00 

"OTELLO" MUZIKĀLA IZRĀDE PUSAUDŽIEM

Pēc Viljama Šekspīra
Aktieri:
Matīss BUDOVSKIS
Agris KRAPIVŅICKIS
Elizabete SKRASTIŅA
Mūziķi:
Aleksejs BAHIRS, Ernests MEDIŅŠ, Ivars OZOLS
Māksliniece Līga ZEPA
Režisors Elmārs SEŅKOVS
Mūzikas autors Ernests MEDIŅŠ

Muzikālā izrāde “Otello” izveidota, lai iepazīstinātu jauniešus ar Viljama Šekspīra slavenās lugas notikumiem caur objektiem, kas ir ap mums – ikdienā, sadzīvē vai noteiktās dzīves situācijās. Šiem objektiem aktieri piešķir citu nozīmi. Skatītājs aicināts likt lietā iztēli un citādi paskatīties uz ikdienišķiem priekšmetiem, kas uz skatuves iemieso izrādes tēlus. Stāstā par Otello un viņa mīļoto Dezdemonu ir dziļa mīlestība, skaudības vadītas intrigas un nāvējoša greizsirdība. Iestudējums ieguvis jaunu skatuvisko versiju, sadarbojoties teātra apvienības ESARTE un LNSO mūziķu radošajiem spēkiem.

 

21. augustā plkst. 16.00

LNSO UN ČAIKOVSKIS

Luks GEŅUŠS – klavieres

Diriģents Andris POGA

Programmā:

· Pēteris ČAIKOVSKIS fantāzija – uvertīra “Romeo un Džuljeta”

· Pēteris ČAIKOVSKIS Pirmais klavierkoncerts

Sadarbībā ar Lietuvas Valsts simfonisko orķestri un Igaunijas Valsts simfonisko orķestri

Čaikovska majestātiskums un emocionālais plašums koncertā atklāsies ar simfonisku vērienu. Pirmajā klavierkoncertā, kura ievads kļuvis par ikonisku romantisma muzikālo paraugu, solists būs viens no atzītākajiem savas paaudzes pianistiem Luks Geņušs, kura klātbūtne kuplina daudzus prestižus festivālus un koncertzāles. Arī fantāzija – uvertīra “Romeo un Džuljeta”, kas, protams, tapusi, iedvesmojoties no pārlaicīgās Šekspīra lugas, atklāj īsteni romantisku pasaules uztveri un tās muzikālo atspoguļojumu, taču sākotnēji nemaz netika uzņemta ar lielu sajūsmu, tieši pretēji – to pat izsvilpa. Mūsdienās gan ekspresīvā mīlas tēma dzirdama neskaitāmās kinolentēs, seriālos, baleta uzvedumos, popmūzikas aranžējumos un pat videospēlēs. 

Koncerts norisinās ar Latvijas Valsts simtgades programmas atbalstu.

 

21. augustā plkst. 19.00

LNSO UN RAIMONDS PAULS

Raimonds PAULS – klavieres

Diriģents Andris POGA

Programmā:

· Raimonds PAULS miniatūru cikls “Naktstauriņi” (Jēkaba Jančevska pārlikums orķestrim)

· Holivudas zelta laikmeta melodijas

Sadarbībā ar Lietuvas Valsts simfonisko orķestri un Igaunijas Valsts simfonisko orķestri

Vasaras vakara izskaņā LNSO tiekas ar nepārspējamo un unikālo maestro Raimondu Paulu, kura dzīvesprieks un spēlētgriba nezūd. Muzikālā satikšanās notiks miniatūru cikla “Naukstauriņi” skaņās, ko no klavieru solo orķestrim pārveidojis talantīgais komponists Jēkabs Jančevskis. Līdzās šim liegajam un nakts veldzes un mistikas apburtajam ciklam – Holivudas spožums ar mūziku, kas simbolizē īsti amerikānisku glamūru, eleganci un kino zelta klasiku.

Koncerts norisinās ar Latvijas Valsts simtgades programmas atbalstu.

 

22. augustā plkst. 13.00

MUZIKĀLĀ PASAKA “KAĶPĒDIŅU SKOLA”

Aktieris Artūrs Putniņš
Mūziķi Kaspars Majors, Arvīds Zvagulis, Oskars Bokanovs, Edgars Saksons
Režisors Edgars Niklasons

Par literāro pamatu aizgūstot Herberta Dorbes pasaku “Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī”, nebēdnīgā piedzīvojumā pa Kaķpēdiņu skolas gaiteņiem mazākos festivāla “Vasarnīca” klausītājus vedīs aktieris Artūrs Putniņš un LNSO mūziķi.

Iesakām bērniem no 5 gadu vecuma.

 

22. augustā plkst. 17.00

LNSO UN LATVIJAS RADIO BIGBENDS. SIMFODŽEZS

Intars BUSULIS – balss

Matīss ČUDARS – ģitāra

Latvijas Radio bigbends

Diriģents Guntis KUZMA

Programmā:

Djūks ELINGTONS Black, Brown and Beige

Matīss ČUDARS Neakadēmisks jaundarbs speciāli festivālam

Džeza hiti

Intara BUSUĻA un Kārļa LĀČA dziesmas

Intars Busulis un Kārlis Lācis – nesaraujams tandēms jau daudzu gadu garumā, kas rada emocionāli ievelkošu mūziku ar izcilu latviešu autoru dzeju. Smeldzīgi melanholiskā "Brīvdiena", spēcīgi uzrunājošā "Dejo vientulību", nostalģiski spraigā "Viss ir iespējams" un romantiski intīmā "Miglas rīts" – dziesmas, kas šoreiz izskanēs vēl kuplāk un skanīgāk, uz skatuves satiekoties LNSO un Latvijas Radio bigbendam. Lāča mūzikai blakus tiks likti džeza standarti, bet vakara lielākā intriga – harismātiskā, ar muzikālu brīvību un improvizācijas mākslu apveltītā ģitārista Matīsa Čudara jaundarbs.

Koncerta norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Svarīgi par bērnu un jauniešu pasākumiem!
 
Lai jebkurš mūsu klausītājs, it īpaši mūsu gados jaunākie klausītāji varētu droši apmeklēt “Vasarnīcas” bērnu un jauniešu pasākumus, tie tiek rīkoti pēc dzeltenā drošības līmeņa noteikumiem.  
Tas nozīmē, ka bērni vecumā līdz 12 gadu vecumam drīkst apmeklēt pasākumus kopā ar pavadoni, kuram ir derīgs Covid-19 sertifikāts (pārslimojis, vakcinējies vai ar negatīvu testa rezultātu), apmeklētāji virs 12 gadu vecuma nāk ar derīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Detalizētāku izklāstu par noteikumiem lasīt šeit. 
 
Dzeltenā līmeņa pasākumos visiem apmeklētājiem virs 7 gadu vecuma koncertzāles telpās jābūt ar pareizi uzvilktu sejas aizsegu, un visiem apmeklētājiem jāievēro droša distance citam no cita.
 
Latgales vēstniecības GORS telpās tiks nodrošināta pieeja ātrajiem antigēna testiem divas stundas pirms:
festivāla atklāšanas koncerta "Pasaka par mūzikas instrumentiem" 20. augustā,
muzikālās izrādes "Otello" 21. augustā,
muzikālās pasakas "Kaķpēdiņu skola" 22. augustā.
 
Ātro testēšanu veiks laboratorijas BIOR izbraukuma komanda. Viena testa cena 10,47 EUR. Esam parūpējušies par apmeklētājiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem , kuriem šie testi būs pieejami bez maksas!
 
Atgādinām, ka, ierodoties uz jebkuru no “Vasarnīcas” pasākumiem, jābūt līdzi ID kartei vai pasei, kā arī derīgam Covid-19 sertifikātam. Automašīnas vadītāja apliecības netiks uzskatītas par personu apliecinošu dokumentu.

 

Festivāla programma un noderīga informācija.