Nominācijas Lielajai mūzikas balvai

Šonedēļ tika paziņoti augstākā Latvijas valsts apbalvojuma mūzikā – Lielās mūzikas balvas – nominanti, kuru vidū ir notikumi, kas pērn izskanējuši arī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS. Nominācijā “Gada koncerts” savā starpā konkurē ērģeļmūzikas festivāla “ORGANismi” koncerts “Apkalna, Pauls un LNSO” un kopā ar Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars” īstenotā Elīnas Garančas viesošanās Liepājā un Rēzeknē.
 
Nominācijā “Gada koncerts” līdzās pērnajā vasarā Dzintaru koncertzālē izskanējušajai koncertam “Veltījums Marisam Jansonam”, nominēti veseli divi Rēzeknē piedzīvoti notikumi – oktobra vidū kopā ar Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars” īstenotā pasaulslavenās operdziedātājas Elīnas Garančas un pianista Malkolma Martino viesošanās Liepājā un Rēzeknē un oktobra beigās skanējušais piektā ērģeļmūzikas festivāla “ORGANismi” koncerts “Apkalna, Pauls un LNSO”, kurā uzstājās ērģelniece Iveta Apkalna, Maestro Raimonds Pauls un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Stafecka vadībā.
 
Tāpat prieks Lielās mūzikas balvas nominantu vidū jo īpaši sveikt tos mūziķus, kurus pērn esam dzirdējuši Rēzeknē – par izcilu sniegumu gada garumā nominēts Raimonds Pauls, kuru dzirdējām festivāla “ORGANismi” koncertā, tāpat par izcilu sniegumu gada garumā nominēts arī diriģents Ainārs Rubiķis, kurš kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un pianistu Vestardu Šimku priecēja pērnā gada septembrī koncertprogrammā “Čaikovskis, Grīgs un Rahmaņinovs”. Nominācijā “Par izcilu darbu ansamblī” nominēts trompetists Jānis Porietis, kurš Rēzeknē allaž ir viens no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķiem, kā arī vibrofonists Andrejs Puškarevs, kurš kopā ar “Kremeratta Lettonica” un pianistu Georgiju Osokinu noslēdza Latgales vēstniecības GORS gadu koncertā “Tiekamies mūzikā!”, bet pats Georgijs Osokins balvai nominēts par izcilu interpretāciju (koncertā Dzintaru koncertzālē). Kā gada jaunais mākslinieks balvai nominēta dziedātāja Beāte Zviedre, kuras skanīgo balsi bija iespēja dzirdēt tiešsaistes koncertā no GORS “Ceļā uz Ziemassvētkiem”.
 
Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā un šogad tā notiks 26. reizi. 1993. gadā Latvijas Republikas Kultūras ministrija, pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas, pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu. Katru gadu īpaši veidota balvas žūrija vērtē mūzikas notikumus visā Latvijā. Balvas laureāti par sniegumu 2020. gadā tiks paziņoti 2. martā svinīgā ceremonijā, ko pārraidīs arī LTV1 un Latvijas Radio 3. Ar visu nominantu sarakstu var iepazīties balvas mājaslapā te: http://www.muzikasbalva.lv/
 
Papildu informācija par šī brīža norisēm Latgales vēstniecībā GORS – mājaslapā http://latgalesgors.lv, sociālajos tīklos “Facebook” http://facebook.com/latgalesgors un “Instagram” http://facebook.com/latgalesgors