Tiešsaistes koncerti svētku nedēļai

Šonedēļ Latgales vēstniecība GORS sagatavojusi svētku koncertprogrammu – iespēju tiešsaistē noskatīties gada izskaņas laikam radītas koncertprogrammas – 23. decembrī plkst. 19.00 tiešraidē no GORS Lielās zāles skanēs dziedātājas Beātes Zviedres, arfistes Ievas Šablovskas, saksofonista Ainara Šablovska un sitaminstrumentālistes Martas Kauliņas koncerts “Ceļā uz Ziemassvētkiem”, bet 26. decembrī plkst. 17.00 tiks pirmatskaņota kamerorķestra “Kremerata Baltica” vienības “Kremerata Letonica” un pianista Georgija Osokina koncertprogramma “Tiekamies mūzikā!”
 
Trešdien, 23. decembrī, plkst. 19.00 Latgales vēstniecība GORS un četri mūziķi – dziedātāja Beāte Zviedre, arfiste Ieva Šablovska, saksofonists Ainars Šablovskis un sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa – aicina uz svētku noskaņu pilnu bezmaksas tiešsaistes koncertu "Ceļā uz Ziemassvētkiem", kas skatāms GORS profilā sociālajā tīklā “Facebook” (facebook.com/latgalesgors). Tajā skanēs Jēkaba Jančevska radītās Eiropas Ziemassvētku dziesmu aranžijas, Eiropas skaistākie Ziemassvētku laika korāļi, latviešu ziemas saulgriežu folklora un Jāņa Lūsēna dziesma “Lūgšana Ziemassvētku vakarā”, kā arī Raimonda Tigula dziesma “Little star”. Koncerta ideja un vēlme muzicēt ir pašu mākslinieku ierosme, kam Latgales vēstniecība GORS labprāt atsaucās ar atbalstu, lai kopā to īstenotu. Visi četri mūziķi tieši pirms gada apvienojās ciešā draudzībā mūzikā un kopā ar komponistiem Jēkabu Jančevski un Raimondu Tigulu radīja Ziemassvētku programmu, kuru atskaņoja Latvijas Radio 1. studijā, un tā tiešraidē izskanēja 15 Eiroradio dalībvalstīs, bet šogad koncertu kopā ar koncertzāli dāvinās neklātienē ikvienam klausītājam. Koncerta ieraksts vēlāk būs pieejams arī GORS mājaslapas sadaļā “Koncertieraksti” (latgalesgors.lv/koncertieraksti), papildinot līdz šim uzkrāto koncertu un uzvedumu ierakstu arhīvu.
 
Savukārt sestdien, 26. decembrī, plkst. 17.00 turpat GORS profilā sociālajā tīklā “Facebook” izskanēs kamerorķestra “Kremerata Baltica” vienības “Kremerata Letonica” un pianista Georgija Osokina koncertprogrammas “Tiekamies mūzikā!” pirmatskaņojums. Gada noslēguma koncertprogrammas speciālais ieraksts veikts Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē. Šogad, ņemot vērā pandēmijas ietekmi, kas skar arī mūziķu sadarbību orķestrī, kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķi turpinājuši aktīvi muzicēt un attīstīties katrs savā valstī un radusies arī jauna apvienība – “Kremerata Letonica”, kurā kopā, ņemot vērā ierobežojumus, muzicē kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķi no Latvijas. Ja līdz šim “Kremerata Letonica” bija apvienības, kuras pirmie patstāvīgie koncerti izskanēja šī gada vasarā, neoficiālais iekšējais nosaukums, tad līdz ar gada izskaņas koncertu Latgales vēstniecībā GORS, mūziķi ir gatavi to padarīt publisku. 2020. gada Latgales vēstniecības GORS noslēdzošajā koncertā “Tiekamies mūzikā!”, kas reizē ir aicinājums vismaz attālināti būt kopā, pateicība klausītājiem par šī gada tikšanās reizēm gan klātienē, gan neklātienē, kā arī ticība, ka jau drīz gaidāmas atkal jaunas satikšanās mūzikā, vienosies “Kremerata Letonica” mūziķi un pianists Georgijs Osokins, izpildot Frederika Šopēna, Georga Pelēča, Astora Pjacollas, Mečislava Vainberga, Alfrēda Šnitkes un citu komponistu skaņdarbus. Koncerta ieraksts GORS profilā “Facebook” būs skatāms līdz 3. janvāra vakaram, bet pēc tam “Tiekamies mūzikā!” būs pieejams turpat GORS mājaslapas sadaļā “Koncertieraksti”.
 
Abi koncerti – gan “Ceļā uz Ziemassvētkiem”, gan “Tiekamies mūzikā!” – skatītājiem tiek piedāvāti bezmaksas, taču, ja ir vēlme, atbalstot koncertzāli, GORS mājaslapā ir iespēja iegādāties simboliskas koncerta biļetes. Plašāk: http://latgalesgors.lv. Koncertu ierakstu laikā tiks ievēroti visi šobrīd pastāvoši ierobežojumi ‘Covid-19’ izplatības mazināšanai. 
 
Tāpat gada noslēgumā un 2021. gada pašā sākumā televīzijas pirmizrādes piedzīvos vairāki šogad Latgales vēstniecībā GORS izskanējuši koncerti – 28. decembrī plkst. 21.55 LTV1 tiks rādīts kopā ar Latvijas Radio kori, aktrisi Baibu Broku un citiem tapušais dzejniecei Annai Rancānei veltītais koncertuzvedums “Latgolys freska”, 2. janvārī plkst. 18.20 LTV1 tiks pirmizrādīta piektā ērģeļmūzikas festivāla “ORGANismi” koncertprogramma “Apkalna, Pauls un LNSO”, kurā apvienojušies ērģelniece Iveta Apkalna, maestro Raimonds Pauls un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Stafecka vadībā. Savukārt 2. janvāra vakarā kanālā “ReTV” izskanēs latgaliešu dziesmu koncerta “Dzīšmu gruomota”, kurā piedalījās “Raxtu Raxti”, Guntis un Kristaps Rasimi, Andris Baltacis, Artūrs Uškāns, Kārlis Kazāks un citi mūziķi, koncertieraksts.
 
Lai arī šogad ar apmeklētājiem vairs nav iespējas satikties klātienē, GORS priecājas, ka svētku laikā izdevies sarūpēt plašu koncertu piedāvājumu baudīšanai mājās, tāpat koncertzāle ir parūpējusies, lai netrūktu arī svētku sajūtas vakara pastaigās Rēzeknē – nedēļas nogalēs (piektdienās, sestdienās un svētdienās no tumsas iestāšanās līdz plkst. 20.00) GORS turpina starot un skanēt uz āru.
 
Papildu informācija par šī brīža norisēm Latgales vēstniecībā GORS – mājaslapā http://latgalesgors.lv, sociālajos tīklos “Facebook” http://facebook.com/latgalesgors un “Instagram” http://facebook.com/latgalesgors