SAPNIS PAR AMERIKU. Saksofonu kvartets ATOMOS

Saksofonu kvarteta "Atomos" koncertprogramma "Sapnis par Ameriku" Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē 2020. gada 8. augustā.

Viens no profesionālākajiem un radoši ziņkārīgākajiem Latvijas saksofonistiem Arvīds Kazlausks ir sapulcinājis kopā uz saspēli dažus daudzsološus jaunās paaudzes saksofonistus: Aigaru Raumani, Jāni Puķīti un Viesturu Celmu. Visi kvarteta dalībnieki ir vairāku profesionālās izpildītājmākslas konkursu laureāti, kā arī aktīvi koncertējoši mūziķi. Saksofonu kvarteta nosaukums ir izraudzīts no sengrieķu valodas krājuma. Tajā ar vārdu atomos (άτομος) apzīmēja tādas kvalitātes kā individualitāte un nedalamība. Tās mūziķi vēlas iedzīvināt arī sava ansambļa idejiskajā būtībā. “Atomos” interesējas gan par klasiskām vērtībām, gan gluži jaunām vēsmām, labprāt eksperimentē un ir atvērts radošiem izaicinājumiem kā mūzikā, tā arī starpžanros.

2016. gadā dibinātā saksofonu kvarteta “Atomos” dibinātājs ir Arvīds Kazlausks – izcils toņu un pustoņu, krāsu un nokrāsu, un izsmalcinātu gaismēnu meistars, kurš kategorijā “Gada mūziķis” par sniegumu 2017. gadā tika nominēts arī Lielajai Mūzikas balvai. Savukārt viens no saksofonu kvarteta dalībniekiem – Aigars Raumanis –, šogad saņēma Lielo Mūzikas balvu kā “Gada jaunais mākslinieks”.

Saksofonu kvarteta “Atomos”

Arvīds Kazlausks (soprānsaksofons);
Aigars Raumanis (altsaksofons);
Jānis Puķītis (tenorsaksofons);
Viesturs Celms (baritonsaksofons);
 
Foto: Andrejs Vasjukevičs