ORGANismi 2019. Koncertuzvedums ORIGIN

12. oktobrī ērģeļmūzikas festivālā "ORGANismi" divos koncertos izskanēja muzikālais stāsts "ORIGIN", piedaloties ērģelniecei Ivetai Apkalnai, mūziķim Jānim Šipkēvicam (Shipsea) un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas meiteņu korim "Krelles" diriģenta Jāņa Veļičko vadībā.

Koncertuzvedums ir festivāla tradīcija, kura aizrauj, vienu un iedvesmo gan dalībniekus, gan skatītājus. Festivālu veido Latgales vēstniecības GORS komanda un ērģelniece Iveta Apkalna. 

Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi” Rēzeknē pirmo reizi izskanēja 2015. gada oktobrī, parādot ērģeļu kā koncertinstrumenta dažādību un iespējas. Pirmajā festivālā notika Ivetas Apkalnas un kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” saspēle, vācu ērģeļu improvizators Ansgars Valenhorsts un laikmetīgās dejas dejotāji horeogrāfes Lilijas Liporas vadībā veidoja gaismu un ēnu uzvedumu, bet Raiņa gada iedvesmots tapa teatrāls uzvedums “Saule. Bērni. Rainis”. 2016. gadā festivāla mākslinieciskā vadītāja Iveta Apkalna ļāvās ērģeļu un klavieru duetam ar pianistu Juri Žvikovu, bet pie ērģelēm četrrocīgi izskanēja Francijas ērģelnieku Nadži Hakima un Marijas-Bernadetes Djuforse pāra saspēle. Tāpat, iedvesmojoties no itāļu rakstnieka Džanni Rodāri pasakām, tika radīts muzikāls uzvedums “Ja es būtu”. 2017. gadā pirmo reizi Rēzeknē izskanēja Ivetas solokoncerts, festivālā viesojās izcilais ungāru ērģeļmūzikas improvizators Lāslo Fassangs, savijot improvizāciju un melnbalto kino, kā arī tapa uzvedums “Viens prāts ar otru”, kurā kopā ar Ivetu un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas kori piedalījās Renārs Kaupers.