Kultūras notikumi jūlijā

Jūlijā pēc īsas starpsezonu pauzes Latgales vēstniecībā GORS sākas nākamais darba cēliens, kura pirmais notikums – Jumta terases sezonas atklāšanas koncerts ar blūza/folka grupu “Rahu The Fool”. Tāpat nemainīga tradīcija ir vasaras kamermūzikas koncerti, kur šoreiz būs iespēja baudīt koncertprogrammu “Virtuozs uz jumta”, kurā satiekas pianiste Agnese Egliņa un vijolniece Paula Šūmane. Mēnesis turpināsies ar vairākiem brīvdabas kino seansiem uz Jumta terases, bet noslēgsies ar humorista un aktiera Maksima Galkina soloprogrammas skečiem un dziesmām.
 
4. jūnijs līdz 18. augusts, GORS Mākslas galerija, bezmaksas
Izstāde ir par vēlmi aptvert neaptveramo, kaut mazliet pietuvoties dzīves nozīmei, jēgai, simboliski pietauvot savu Bezgalības sajūtu. Svarīgi ir apjaust, apzināt un piepildīt sev ko būtisku – kas liek meklēt sevi, dzīves turpinājumu… Bezgalības simbols, savijies astotniekā kā nesaraujama tauva, simbolizē arī to, ka vienā daļā tai paplašinoties, otra kļūst mazāka. Izstādē aplūkojamie darbi ir vēstījums vispirms sev, savā pašatklāsmē, esības apziņā, vienlaikus katrs darbs ir kā metafora skatītājam, ar aicinājumu ielūkoties paša sevī, apjaust savu bezgalības stāstu.
 
 
Piektdiena, 19. jūlijs 21.30, Jumta terase 10,00 €, GORS
Latgales vēstniecības GORS Jumta terases kino un mūzikas vakari jūlijā un augustā kļuvuši par rēzekniešu un pilsētas viesu iemīļotu vasaras tradīciju. Jumta terases vakari notiks piektdienu un sestdienu vakaros no 19. jūlija līdz 23. augustam. Jumta terases sezonas atklāšanas koncertā spēlēs blūza/folka grupa “Rahu The Fool“. Grupa spēlē mūziku, kas nāk no 20. gadsimta pirmās puses – tautas mūzika, blūzs, džezs, jūrnieku un karavīru dziesmas, kā arī šlāgeris tā visklasiskākajā izpratnē.
 
Sestdiena, 20. jūlijs 19.00, Mazā zāle 10,00–13,00 €, GORS
Koncertā būs iespēja doties riskantā ceļojumā, kurā netrūks ne ausij tīkamu melodiju, ne mulsinošu un izaicinošu pārsteigumu. Koncerta “Virtuozs uz jumta” mākslinieces būs viena no pazīstamākajām Latvijas jaunās paaudzes pianistēm Agnese Egliņa un aktīvi koncertējoša vijolniece, daudzu starptautisku konkursu laureāte Paula Šūmane. Kamermūzikas koncerti GORS Mazajā zālē vasaras vakaros ir kļuvusi par tradīciju, piedāvājot baudīt dzirkstošu mūziku arī siltajā gadalaikā.
 
 
Sestdiena, 20. jūlijs 22.00, Jumta terase 5,00 €, GORS
Septiņi sirdsdraugi, sanākuši uz kopīgām vakariņām, jokojoties sāk spēli – lasīt visas īsziņas skaļi un uz zvaniem atbildēt skaļajā režīmā. Vakars solās būt interesants un patīkams. Neviens nenojauš, cik tas izvērtīsies neparedzams visiem klātesošajiem. Aizraujošā spēle pārvēršas par diezgan negaidītu notikumu un atklājumu virkni. Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 
 
Piektdiena, 26. jūlijs 21.30, Jumta terase 7,00 €, GORS
Par muzikālas gaisotnes uzburšanu pirms kino seansa rūpēsies Rēzeknes jaunie džeza mūziķi. Savukārt filma “Saulriets” ir ungāru režisora Lāzlo Nemeša nākamais darbs pēc viņa satriecošās debijas “Saula dēls”. Filma saņēmusi FIPRESCI balvu Venēcijas Starptautiskajā kinofestivālā, kā arī izrādīta festivālos Londonā, Seviljā, Stokholmā, Toronto, kā arī Rīgā.
 
 
Sestdiena, 27. jūlijs 22.00, Jumta terase 5,00 €, GORS
Pasaulslavenā režisora un scenārista Vudija Alena jaunākais meistardarbs. Mazā universitātes pilsētā ierodas filozofijas profesors Eibs Lukass, kurš atrodas eksistenciālā pusmūža krīzē. Viņam nekas dzīvē nesagādā prieku, viņš ir zaudējis interesi par visiem saviem hobijiem un atrodas emocionāla bezdibeņa priekšā. Negaidīti viņš atrod jaunu nozīmi savai dzīvei, kad uzsāk romantiskas attiecības ar savu labāko studenti Džilu. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 
 
 
Svētdiena, 28. jūlijs 17.00, Lielā zāle 30,00–70,00 €, GORS
Ar solo koncertu viesosies humorists, raidījumu vadītājs, aktieris un dziedātājs Maksims Galkins. Viņa koncertus nevar attiecināt uz konkrētu žanru. Tajos ir gan dziesmas un parodijas, gan dzirksteļojošs humors un sirsnīga saruna ar skatītājiem. Kad Maksims uzkāpj uz skatuves, zālē momentā iestājas prieka un svētku gaisotne. Viņš ir viens no retajiem māksliniekiem, kas katru reizi uzstājās ar atjaunotām koncerta programmām.