BAHS UN BALTIJA. Iveta Apkalna, Kremerata Baltica

4. novembrī Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē, uzsākot Eiropas koncerttūri ar vienīgo koncertu Baltijā, pirmo reizi Rēzeknē satikās ērģelniece Iveta Apkalna un kamerorķestris “Kremerata Baltica”.

Koncerta programmā:
Pētera Vaska simfonija “Balsis”
Johana Sebastiāna Baha “Čakona” no Partitas nr. 2
Lepo Sumera Simfonija stīgām un sitaminstrumentiem
Ērika Ešenvalda opuss ērģelēm un stīgu orķestrim “Okeāna balss” (Voice of the Ocean, aranžijā stīgu orķestrim, ērģelēm un timpāniem)

Ivetas Apkalnas un “Kremerata Baltica” Eiropas koncerttūrē iecerēti 8 koncerti – pirmais Rēzeknē, Latvijā, bet pēc tam Austrijā un Vācijā, arī Hamburgas Elbas Filharmonijā.

“Kremerata Baltica” ir jauniešu mūzikas orķestris, kuru 1997. gadā dibināja slavenais vijolnieks un diriģents Gidons Krēmers, apvienojot Igaunijas, Latvijas un Lietuvas jaunos mūziķus. Ar savu bagātīgo skanējumu, enerģētisko un prieka pilno spēlēšanu orķestris vairāk nekā 20 gadu laikā iekarojis publikas simpātijas visā pasaulē.

Iveta Apkalna, kuras dzimtā pilsēta ir tieši Rēzekne, ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām ērģelniecēm. Viņas spēlē savienojas spožs koncertiskums, perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne. Hamburgas Elbas filharmonijas goda ērģelniece (Titularorganistin) un ērģeļu koncertu mākslinieciskā vadītāja Iveta Apkalna ir atzīta un augsti vērtēta visā pasaulē. Viņa regulāri sniedz koncertus Eiropas, Āzijas un ASV slavenākajos koncertnamos, nozīmīgos starptautiskos festivālos, uzstājas ar vadošajiem simfoniskajiem orķestriem. Iveta ir arī Rēzeknē notiekošā Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla “ORGANismi” mākslinieciskā vadītāja. Šī gada 2. oktobrī Rēzeknē un 3. oktobrī Rīgā Ivetu kopā ar mūziķi Renāru Kauperu un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērniem varēs satikt festivāla “ORGANismi” koncertuzvedumos “Viens prāts ar otru”.

Foto: Andrejs Vasjukevičs/ Latgales vēstniecība GORS